Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pomysł na iPada mini pojawił się w styczniu 2011 roku?

Pomysł na iPada mini pojawił się w styczniu 2011 roku?

Q! 4 Sierpnia 2012 18:17

0 0

apple ipadmini mailPlotki o pojawieniu się na rynku 7-calowego iPada mini krążą w sieci od kilku miesięcy. Jednak pomysł na jego stworzenie jest znacznie starszy - najnowsze informacje mówią o tym, że miało to się stać jeszcze w styczniu 2011 roku.



Na pomysł stworzenia iPada mini wpadł Eddy Cue, odpowiedzialny wtedy w firmie za oprogramowanie internetowe oraz usługi. 24. stycznia wysłał on wiadomość e-mail do Tima Cooka, Scotta Forstalla oraz Phila Schillera.

W wiadomości przeczytać można, że może istnieć rynek na tablety z ekranem o przekątnej 7 cali i że taki tablet powinien stworzyć Apple. Taki wniosek powstał po korzystaniu przez Cue’a z tabletu Samsunga, Galaxy Tab, który na rynku pojawił się w październiku 2010 roku.




Cue pisze w wiadomości, że dzięki 7-calowemu tabletowi Samsunga mógł on bez problemu korzystać z wiadomości e-mail, książek, Facebooka oraz wideo w bardzo wygodny sposób. Najsłabszym punktem miało być przeglądanie zasobów Sieci, jednak wciąż było to możliwe.

Cue zaznacza w mailu, że pomysł ten w przeciągu wcześniejszych 3 miesięcy przedstawiał kilkukrotnie Steve’owi Jobsowi, prezesowi Apple. Według niego, podczas ostatniego spotkania przed wysłaniem maila Jobs miał być otwarty na powyższą propozycję.

Nic z tego nie wyszło. Najnowsze informacje mówią o tym, że iPad mini pojawi się na rynku na jesieni tego roku - szerzej o tym pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości. Jednak, jak to bywa z Apple, oficjalnych informacji na ten temat wciąż brak.

Źródło tekstu: All Things D, The Next Web, CNET, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~pisul  2012-08-05 13:21:30  host: nat1.res.pl

    @8 LG swietna firma, mam od nich lodowke

  • 0

    11.  2012-08-05 13:34:12

    @10 No i?

  • 0

    12. ~MlecznaKanapka  2012-08-05 14:26:29  host: 77-255-125-66.adsl.inetia.pl

    ~10 a ja mam świetny telewizor od nich ;)

  • 0

    13.  2012-08-05 17:22:51

    Nie ma problemu z ipadem mini. Im wiecej urzadzen z iOS tym lepiej dla developerow. Skoro taki mini chwyci na rynku to czemu nie. Od strony tworzenia oprogramowania nie jest to zaden problem. Dadza rozdzialke 1024x768 i gitara :)

  • 0

    14.  2012-08-05 17:32:30

    @13 jakbyś był deweloperem wiedziałbyś, że różne rozdzielczości to JEST kłopot.

  • 0

    15. ~  2012-08-05 17:42:33  host: z41-04.opera-mini.net

    applefan dopiero co się produkował że android to zło bo jest wiele rozdziałek.

  • 0

    16.  2012-08-05 18:04:05

    @14 w iOS rozne rozdzialki sa mnozone przez 2. Problemow brak :)

  • 0

    17.  2012-08-05 19:22:09

    @16 poczekajmy na iPhone 5 o innych proporcjach ekranu;)

  • 0

    18. ~hopla  2012-08-05 20:43:01  host: mt.pl

    iPhone 5 pewnie wszystko zmieni i do tego iPad mini może idealnie pasować.

  • 0

    19. ~kuki  2012-08-05 21:04:33  host: 78.8.107.249

    w sądzie okaże się nidługo, że wykorzystywane baterie przez Toyotę Prius były pomysłem Apple. :) Ich durnota mnie już nie zaskoczy :)

  • 0

    20. ~kuki  2012-08-05 21:14:08  host: 78.8.107.249

    @18 tak zmieni....yhy...ta zmieni....

  • 0

    21.  2012-08-05 21:20:28

    @20 jemu pewnie chodziło o te setki przejściówek które trzeba zmienić na inne.

  • 0

    22. ~hopla  2012-08-05 22:24:28  host: mt.pl

    Wiem,że nowe złącza skomplikują sprawę i wymuszą zakup przejściówek ale już dawno powinny być mniejsze. Szkoda tylko,że Apple musi być oryginalne i nie użyje microUSB. Zresztą okaże się to dopiero po premierze, bo na razie nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia.

  • 0

    23. ~  2012-08-06 07:51:45  host: 87-205-224-14.adsl.inetia.pl

    Micro USB europejskim standardem ładowania komórek jest niestety apple to sprzęt Designed in California Assembled in China i mają w nosie EU standardy :)

  • 0

    24.  2012-08-06 09:17:55

    @23 Mimo, że podpisali stosunkową umowę. Gwarancje też mają tylko rok. Ojj... zrobić im zakaz sprzedaży na terenie UE to by spokornieli.

  • 0

    26.  2012-08-06 14:21:54

    @up: Jak widac sensowne argumenty (ostatnia dluzsza rozmowa) nie sprawdzaja sie, bo i tak potem wychodzi brak tolerancji do innych. Sorry, ale takie uogolnienie jest po prostu slabe (nie, posiadacze Windowsa to tylko gracze - DOH, a posiadacze Makow to nie tylko tworcze umysly, mimo ze gier jest jakby mniej) - ogarnij sie chlopie, zamiast plesc androny. Jak chcesz wciskac stereotypy i sztucznie sie wywyzszac, NIGDY nie bedziesz tu (ani nigdzie indziej z taka postawa) mile widziany - moze to kiedys zajarzysz, moze nie. Bez odbioru...

  • 0

    27. ~hopla  2012-08-06 14:25:44  host: mt.pl

    @25 a Linux?

  • 0

    28.  2012-08-06 15:14:45

    @25 http://gosc.pl/files/12/08/06/231779_netepa03344103_34.jpg na tym zdjęciu widze 5 laptopów w tym... CHYBA tylko jeden mac(ale trudno to powiedzieć po jakości zdjęcia, bo taką samą klawiaturę mają sony i niektóre asusy) http://img.interia.pl/komputery/nimg/o/q/NASA_laduje_powierzchni _5858221.jpg dwa laptopy z windowsem(po prawej widać róg srebrnego laptopa, a mac nie jest srebrny) :] http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/About/General/2012/ 8/6/1344232828437/Mars-curiosity-rover-land-005.jpg znów dwa z windowsem(nie mac bo znów srebrne ) :D http://www.thehindu.com/multimedia/dynamic/01168/MARS_1168074g.j pg i znów dwa z windowsem... ...Pan Applefan po prostu WIDZI TO CO CHCE WIDZIEĆ :] Zaczepił wzrok na macu i w każdym ujęciu widział maca(pewnie ciągle tego samego). Wpisz sobie NASA office i policz sobie ile jest tam maców :D

  • 0

    29.  2012-08-06 16:13:21

    Czy Apple już opatentowało wyprawy na Marsa?

  • 0

    30. ~tello  2012-08-07 18:02:48  host: addo211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja bym wolał iPada-maxi z ekranem 13-15"

Dodaj swoją opinię