Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pomóż ulepszyć interfejs Symbiana

Pomóż ulepszyć interfejs Symbiana

Q! 28 Lipca 2009 09:20

0 0

Fundacja Symbian uruchomiła program UI Brainstorm, dzięki któremu użytkownicy mogą przesyłać swoje sugestie na temat zmian w interfejsie użytkownika systemu Symbian. Najciekawsze z nich mają być publikowane na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie i wzięte pod uwagę przez projektantów.

Pomysłodawcą i osobą prowadzącą cały projekt jest Scott Weiss, menedżer odpowiedzialny za interfejs użytkownika w systemie Symbian. Zachęca on użytkowników, aby przysyłali do niego zauważone błędy w działaniu i propozycje nowych funkcjonalności. Służyć ma do tego adres e-mail podany na stronie projektu.




Otrzymane w ten sposób wskazówki i sugestie mają być przez Weissa analizowane, a najciekawsze z nich będą umieszczane na stronie projektu.

Źródło tekstu: intomobile.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~3m  2009-07-28 11:50:51  host: ajh45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak skończą z Arm 11 369mhz to przestanie mulić. Prawda jest taka, że wina leży nie tylko po stronie software'u, ale i zacofanego hardware'u. Nawet N97 ma lekko podkręcony procesor z antycznej 6120, więc o czym my mówimy.

  • 0

    11. ~  2009-07-28 12:09:23  host: chello089074167149.chello.pl

    Czy moja Nokia 5200 posiada Symbiana ?

  • 0

    12. ~  2009-07-28 12:14:49  host: abix141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11# Oczywiście, że... nie.

  • 0

    13. ~  2009-07-28 12:15:47  host: abix141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11# Masz interfejs Nokia OS Series 40 3rd Edition

  • 0

    14. ~  2009-07-28 12:16:11  host: chello089074167149.chello.pl

    12@ Dlaczego ? Jakie telefony mają Symbiana ?

  • 0

    15. ~  2009-07-28 12:27:50  host: abix141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14# No jest ich wiele: http://pl.wikipedia.org/wiki/Series_60 http://pl.wikipedia.org/wiki/Series_80 http://pl.wikipedia.org/wiki/Series_90 http://pl.wikipedia.org/wiki/UIQ Tu masz listy telefonów...

  • 0

    16. ~AbrahaM  2009-07-28 13:13:40  host: host-76.54.pxs.pl

    Bardzo dobra inicjatywa. Być może dzięki temu w kolejnych firmware do różnych modeli zostaną usunięte różne mniej lub bardziej irytujące nielogiczności, drobiazgi.

  • 0

    17. ~3m  2009-07-28 13:30:15  host: ajh45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Raczej zmiany te moga zostać wprowadzone najszybciej w Symb.^3 w 2H 2010, ale najpewniej chodiz tutaj o ulepszenia dla wersji 4 i 5 na 2011/2012

  • 0

    18. ~  2009-07-28 13:44:43  host: acom77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I będą mówili, że interfejs powstał przy współpracy z użytkownikami więc jest najbardziej przyjazny i najwygodniejszy do obsługi. Choć przyznam szczerze, że z wszystkich platform to Symbiana lubię najbardziej...

  • 0

    19. ~dd  2009-07-28 14:06:38  host: bom253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie kiedy nokia zrobi coś z instalowanie tematów w telefonie, odkąd pamiętam w symbianie przyinstalowaniu na kartę jedne tematy giną, albo są zastępowane przez drugie.

  • 0

    20. ~  2009-07-28 14:58:15  host: acom77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Napisz im to może zrobią... ;)

  • 0

    21.  2009-07-28 15:19:22

    ***edmunt , musisz chyba pracowac dla Nokii , jesli to "ulepszenie" w stylu uszczesliwienia na sile i pozbawienie uzytkownika latwego i intuicyjnego wyboru jest wlasciwe;) ***8 - nie wiem jak na FP2 , ale na v5 przynajmniej przy Temacie w Opcjach jest mozliwosc wyboru Efektu Motywu (Tak/Nie) , nie widze , zeby to jakos znaczaco wplywalo na predkosc dzialania interfejsu , a daje to naprawde bardzo sympatyczny , animowany efekt. Mi przynajmniej sie to podoba. Faktem jest , ze 5800 ma irytujace bledy jak nieznikajaca ikona @ po odczytaniu maila , zle "oddychajaca" dioda , blad uniemozliwiajacy ustawienie domyslnego typu wiadomosci w ustawieniach , ale za 1090zl za jake mozna miec ten telefon na euro.com.pl zdecydowanie warto. Sila 5800 jest ten sam system ktory ma pieszczoch Nokii N97 , wiec z Panskiego stolu zawsze cos starszej siostrze spadnie , a mozliwosci 5800 ma naprawde bardzo duze.

  • 0

    22.  2009-07-28 15:27:39

    ***kwistas , wiem , ze lubisz SE , ale podawanie jako przykladu i zestawianie braku RDS w starszych Nokiach , ktore i tak w jakis sposob mozna zastapic rozpoznajacymi muzyke aplikacjami w stylu Shazzam ID o ile pamietam , to przy mocy Symbiana naprawde blahostka. Bardzo ciezko jest porownac SE z radiem ktore ma RDS z palerem jaki daje ten system operacyjny napedzajacy telefony Nokii. Co do niektorych wypowiedzi powyzej , jak restrykcyjna , lekcewazaca (do pewnego stopnia) polityka Apple zle , jak otwarty system operacyjny i proba wyjscia do potencjalnego klienta , tez zle... Niepojeta mentalnosc czesci Polakow.

  • 0

    23. ~  2009-07-28 16:55:42  host: t03-09.opera-mini.net

    Za slabe procesory nie sa problemem Symbiana. Zreszta po wejsciu nastepcy Atoma zuzycie energii przez procesor i tak bedzie sladowe w ogolnym bilansie wiec mozna bedzie wreszcie zaszalec z gigaherzami bez szkody dla baterii. Mulenie czy wrecz wylaczanie sie aplikacji w tle przy multitaskingu moze czesciej wystapic gdy ram i pamiec wewnetrzna sa za male dla zainstalowanych funkcjonalnosci i softu. Jest o tym artykul na symbian-guru w kontekscie bodajze N97. Na poczatek proponowalbym Nokii nie robic takich bledow jak brak regulacji glosnosci :-) w radio internetowym, na szczescie nie odinstalowalem bety, czy odwolywanie sie w aplikacjach do przegladarki wap nawet dla linkow internetowych np w Activenotes czy Sms. No i nie scibolilbym pamieci zarowno dostepnej globalnie jak i pod konkretne aplikacje. Powyzsze dla E61. Jesli w nastepnych modelach tego typu bledy poprawili lub w czyms pobladzilem, nie zauwazylem z gory dzieki za feedback. Z dawaniem rad producentom to generalnie bylbym ostrozny bo pomijajac ze za free zawsze istnieje ryzyko ze skorzystaja z glupich a madre schowaja do szuflady :-)

  • 0

    24. ~  2009-07-28 19:22:20  host: dnn204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Symbian otwartym systemem? Czy to znaczy, że już odpuścili sobie Symbian Signed Stupidity?

  • 0

    25.  2009-07-28 19:46:20

    Skorzystam z możliwości wyrażenia opinii, która niekoniecznie musi być zbieżna z prezentowanymi pod newsem. Korzystam z powodzeniem z s40 i jestem bardzo zadowolony. Mój telefon służy mi prawie dwa lata i zapewne posłuży więcej. Co nie przeszkadza mi rozgladać się na rynku. W przyszłości chciałbym coś z większym ekranem od Nokii (Opera Mini) i okazuje się, że to "musi" być na Symbianie. Nigdy nie mówię nigdy, wziąłem się za Symbiana (E51, E66) u znajomych i w takiej postaci to nie dla mnie. Tu odniosę się do wypowiedzi użytkownika *issa, który korzysta od dawna z Symbiana i nie jest to wycieczka osobista ;-) Dla mnie to nie jest przemyślany interfejs, nie jest intuicyjny i cukierkowo przyjemny dla oka, choć jest szybki. Jeśli Symbian zrobi obsługę s60 taką jak w s40 to wezmę od razu, teraz tylko się zastanawiam, na razie bez szans na sukces ;-) Ogólnie pojęty OS daje możliwości, szczególnie tym, którzy chcą/muszą coś dogrywać bo telefon w postaci "as is" tego nie zapewnia. Mnie, z tego co oferuje Symbian (czy inny OS) ewentualnie przydałaby się wielozadaniwość ale w okrojonej formie, np.: do odczytania SMS autoryzacyjnego w czasie przelewu ze strony banku. Powszechnie pojmowana na forach wielozadaniwość w rodzaju słuchanie, pisanie, czytanie, oglądanie i trzymanie sesji mnie nie interesuje. To z czego korzystam wciąż zapewnia mi s40...

  • 0

    26. ~tom  2009-07-28 19:55:38  host: iuj82.internetdsl.tpnet.pl

    Symbiana spuszczam w kiblu i markę noki tez bo to gówno.

  • 0

    27. ~  2009-07-28 22:01:32  host: chello089078090190.chello.pl

    Oby więcej telefonów z Symbianem innych firm niż Nokia, bo ja już straciłem do tej firmy zaufanie do reszty. Szkoda, że wszyscy tak ostrożnie idą w tym kierunku. Kolega ~tymis zapomniał o jednej rzeczy: skoro platforma S60 jest mu niepotrzebna, to po co sobie język strzępi w tej materii. Potrzeba prostej obsługi wszystkich funkcji w telefonie (a najlepiej jakby ten miał ich mnóstwo) idzie w kierunku "jestem kompletnym imbecylem i analfabetą - zróbcie coś, żebym mógł poprawnie obsługiwać telefon komórkowy".

  • 0

    28.  2009-07-28 23:15:43

    Kolega niepodpisany z chello umie czytać ale nie do końca rozumie co czyta więc wytłumaczę jeszcze raz. Platforma s60 jest mi w postaci obecnej niepotrzebna. Natomiast jest mi potrzebny większy ekran a w Nokiach jest on tylko w telefonach pracujących na s60. Stąd mój rzeczowy wpis co można by zmienić w tejże s60, dla niektórych będący strzępieniem języka. Prostota obsługi nie jest niczym nagannym, tak samo niczym nagannym nie jest przedzieranie się innych przez Symbiana w celu uzyskania rzeczy oczywistych. Na tej wyśmiewanej s40, oprócz Opery Mini, korzystam również z poczty elektronicznej z obsługą załączników włącznie (Gmail), z mobilnego GG, z nawigacji (Naviexpert), płacę za parkowanie (Mobilet), mogę jeszcze parę rzeczy. Skorzystam jak zostanie wprowadzona obecnie testowana przez operatorów usługa EasyPay czyli integracja karty płatniczej z kartą sim. To czy jestem, jak zasugerowano, "kompletnym imbecylem i analfabetą" pozostawiam ocenie Czytelników...

  • 0

    29.  2009-07-29 08:24:16

    tymis - nie chcę dyskutować bo nie ma sensu dyskusja o tym co komu odpowiada - każdy ma swoje zdanie... Ale powiem Ci, ze jeszcze półtora roku temu miałem telefon na S40 (6233, którą wziąłem "zamiast" E50). Żałowałem zakupu trochę. Mimo negatywnych opinii użytkowników o E50 (a także mojej niechęci do dżojstików) ta mityczna wielozadaniowość jest tym czego mi zawsze brakowało w telefonie. Uwierz - dzięki temu znacznie szybciej realizuje się zadania na telefonie.

Dodaj swoją opinię