Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pomóż Nokii zrobić dobry telefon

Pomóż Nokii zrobić dobry telefon

LuiN 27 Lipca 2010 18:14

0 0

Nokia zapytała swoich użytkowników czego oczekują od nowoczesnego telefonu. Po ustaleniu wstępnej konfiguracji, przyszła pora na wybór wyglądu urządzenia. Pomożecie?

nokia design by community concept nokia design by community concept nokia design by community concept

Na Nokia Conversations zagłosować można na jeden z trzech załączonych wyżej konceptów. Wszystkie urządzenia mają tę samą podstawową konfigurację: 4-calowy pojemnościowy ekran o rozdzielczości nHD, wymiary 60 x 110 x 6-10 mm, obudowę z aluminium, WiFi n/b/g, HDMI, USB 3.0, aparat 8 mpix z diodową i ksenonową lampą, nagrywanie wideo HD i otwarty system operacyjny (MeeGo lub Symbian).




Pierwszy z konceptów wyraźnie nawiązuje do stylistyki Nokii N8, jednak z większym ekranem i znacznie smuklejszą obudową. Drugi wariant obudowy to wariacja na temat stylistyki Nokii X6. Trzecia opcja, przynajmniej z przodu, przypomina Samsunga Galaxy S. Która z propozycji Nokii najbardziej Wam przypadła do gustu? Swój głos oddać możecie pod tym adresem.

Źródło tekstu: Nokia Conversations     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~  2010-07-27 21:32:14  host: t21-16.opera-mini.net

    Jesli Nokii zalezy na poprawie wizerunku niech wynegocjuje przywrocenie wsparcia Skyfire. Rowniez na starych telefonach. Moga oczywiscie powiedziec to nie nasza sprawa ale to kwestia wiarygodnosci. Klient ktory kupil telefon dla tej aplikacji zostal z reka w nocniku. Wroci po kolejny?

  • 0

    29. ~PatrykOS  2010-07-27 22:07:10  host: 14.179.wmc.com.pl

    PLAY, ja mówiłem o wyglądzie, nie o możliwościach, a poza tym wcześniej dodałem, że są różne gusta, więc nie wiem bo co na mnie naskakujesz. A jeśli chodzi o batona, to powiedziałem tylko, że dotykowe telefony (które są większe z reguły), mają więcej do pokazania w designie niż batony, gdzie każdy jest w większości podobny do drugiego...

  • 0

    30.  2010-07-27 22:12:50

    29@ A to przepraszam, wygląd też się liczy :-)

  • 0

    31.  2010-07-27 22:26:13

    @28 skyfire zostalo wylaczone w naszym kraju...

  • 0

    32. ~nkjk  2010-07-27 22:27:11  host: emf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, że nie pytają o dualsim ;) zresztą lepiej niech pytają niż buble produkują albo wrócą do... kaloszy.

  • 0

    33.  2010-07-27 23:24:47

    Pomysł fajny w końcu to ludzie muszą kupić wybiorą zbliżone pomysły większości i tak można będzie stworzyć telefony doskonałości, bez wad i braków, ciekawe czy to realne?

  • 0

    34. ~mr. Wolf  2010-07-27 23:39:32  host: public74779.xdsl.centertel.pl

    Witam serdecznie! Kochani,już tak na tą Nokię nie plujcie - osławiony iPhone jakoś nie powala różnorodnością designu i nikt nie pyszczy... Samsung popełnił mnóstwo "nic-fonów" i o tym się już nie pamięta,bo przecież nie ma o czym pamiętać... Nie wydaje mi się,by istniał jakiś "supermegafon" o wyglądzie,cenie i możliwościach,który zachwyci bezdyskusyjnie zawsze i każdego. Z telefonami jest trochę jak z kreowanymi przez media "symbolami seksu" i gwiazdami - część ludzi podąży za tym jak za czarodziejskim fletem,część przejdzie obojętnie,w ogóle nie zainteresowana a większość... będzie ślinić się,obejmując swoje przeciętne do bólu "drugie połówki" i sypać jadowite komentarze. Nokia szuka sposobu na powrót i mnie się to podoba! Zamkną się ci malkontenci,którzy twierdzą,że Finowie mają w zupie zdanie klienta...

  • 0

    35. ~  2010-07-27 23:40:52  host: abbd218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Łatwo dostępnym "rysikiem" dla ekranów pojemnościowych jest parówa.

  • 0

    36. ~poldi  2010-07-28 00:09:59  host: adkm84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajna akcja, niech pytają, kto pyta nie błądzi:) Klucz do rozwiązania problemów Nokii leży chyba jednak gdzie indziej. Po pierwsze, Finowie powinni wrócić do źródeł i zacząć produkować na powrót dobrze spasowane słuchawki, wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wystarczy popatrzeć na trzy telefony: E50, E51 i E52 by zobaczyć jak ze słuchawki biznesowej zrobiono plastikową zabawkę. Po drugie, niech zarząd Nokii przestanie szukać winowajców, którzy nie stworzyli "iPhonekillera". Oprócz iPhone'a na rynku smartphone'ów są jeszcze BlackBerry, HTC i Samsung i to im trzeba odbierać klientów dobrymi słuchawkami (Blackberry 9700 Bold i 8520 kontra Nokia E72 i E63). Po trzecie, należałoby się zastanowić nad przyszłością Symbiana. Niech rozważą wprowadzenie Androida i WM, w szczególności tego pierwszego. Mogliby naprawdę tym namieszać na rynku. Po czwarte, od 3 lat nie wprowadzili nowego flagowego modelu z serii 8800. Zapowiedziany Erdos się nie ukazał, a wypuszczenie takiego drugiego, wyjątkowego aparatu miałoby tyleż symblicznie, co wielce prestiżowe znaczenie. Nokia jest Mercedesem rynku telekomunikacyjnego, miała i ma swoje gorsze chwile, ale wyjdzie z tego obronną ręką, bo ma za sobą olbrzymi kapitał, potężne zaplecze technologiczne i jest jedną z najważniejszych marek na świecie. Kiedy Nokia robiła bardzo dobre telefony, inni stali w szczerym polu. Pewno mało osób wie, ale Nokia zaczęła mieć problemy w momencie zamknięcia fabryki w niemieckim Bochum. Obniżając mocno koszty produkcji obniżyła jeszcze mocniej jakość swoich produktów i straciła silną pozycję na 80 mln rynku niemieckim. Nie zapomnę jak w dzień ogłoszenia decyzji Niemcy kopali telefony na ulicy. Chwilę później spadła sprzedaż we Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii. Nie zawsze winny jest produkt, czasem opłakane w skutkach są decyzje podejmowane przez pierwszych decydentow w firmie.

  • 0

    37. ~  2010-07-28 00:11:51  host: 77-254-114-75.adsl.inetia.pl

    Niech wsadzą swoją antenę w Samsunga. I git. Tj. hit.

  • 0

    38. ~mr. Wolf  2010-07-28 00:16:40  host: public74779.xdsl.centertel.pl

    Heh... Dostałem na maila zaproszenie od Nokia i firmy Nielsen - proponują mi dołączenie do programu "monitorującego" działanie telefonu,korzystanie z niego i... licho wie,co jeszcze. Dziękuję,nie skorzystam,zbyt dużo chcieliby wiedzieć a zapewnienia,że "dołoży się wszelkich starań,by danie nie zostały ujawnione ani wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem" jakoś mnie nie przekonują... Może to przewrażliwienie,ale ilość informacji,które można zebrać przy pomocy jakiejś dziwnej aplikacji jest,jak dla mnie,zbyt duża i zbyt odkrywa moją prywatność. Tak,tak,wiem - zaraz ktoś mnie zacznie uświadamiać,jak bardzo jestem nieuświadomiony... Jestem czy nie,wpuszczać jakiegoś "tropiciela" do komórki,na dodatek głównymi drzwiami,nie zamierzam... Skąd mam wiedzieć,że odinstalowanie rzeczywiście usunie taki program? Bo ktoś mnie o tym zapewnia? Hm... Ankieta mi się podoba,ale to jest lekkie przegięcie... Pozdrawiam!

  • 0

    39. ~  2010-07-28 00:17:21  host: dcj106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "kiełbasa wyborcza" w wykonaniu Nokii.

  • 0

    40. ~mr. Wolf  2010-07-28 00:35:36  host: public74779.xdsl.centertel.pl

    To jeszcze raz ja... :-) W zupełności zgadzam się z opinią 36 - jakość wykonania telefonów Nokii od dłuższego już czasu jest co najmniej kiepska i chyba nikt,nawet sympatycy marki,nie próbuje tego smutnego faktu kwestionować... Nędzny plastik,z którego po kilku miesiącach schodzi równie nędzny lakier,niedopasowane i trzeszczące elementy,luzy i inne atrakcje - to odrzuca klientów,którzy są gotowi zapłacić spore pieniądze za produkt (Nokia do tanich marek nie należy),ale w zamian oczekują jakości,której coraz bardziej brakuje... Celowe (nieraz o tym wspominałem przy okazji pisania w innych tematach) chyba zubażanie telefonów czy to przez brak autofokusa czy słaby procesor lub dawanie tandetnych LED-ów,również reputacji i sprzedaży nie służy... Myślę,że Nokia podniesie się z obecnego dołka i nieraz nas jeszcze zaskoczy,ale (o czym również wspominał przedmówca) ślepa walka o przelicytowanie iPhone'a nie ma,moim zdaniem,sensu - iPhone znalazł na dziś i jutro "sposób na mamonę" i jest dobry w tym,co robi,nie da się ukryć... Nokia powinna podążać swoją drogą i zacząć odbudowywać zaufanie klientów solidnością i jakością a także wszechstronnością,bo nie każdy ma ochotę na dotykowca z milionem funkcji...

  • 0

    41. ~  2010-07-28 01:15:23  host: dgp82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kilka osób krytykuje tutaj Symbiana i MeeGo oraz brak Androida. MeeGo ma moim zdaniem świetną przyszłość bo uruchomisz na nim natywne linuxowe aplikacje a ich jest masa (ponadto dzięki 'wine' uruchomimy tez sporą część aplikacji windowsowych). Zastanawiam się tylko gdzie autor wyczytal "(MeeGo lub Symbian)" bo na podanej stronie czytamy: "OS: Open source operating system with unlimited multitasking" "Enhancements: multiple OS support" Prawdopodobne jest więc że otrzymamy device ktory pociągnie i Symbiana i MeeGo (do wyboru dla użytkownika). "Camera: 8-megapixel, 4X optical zoom" - czy tylko ja zauważyłem tu OPTICAL?!

  • 0

    43.  2010-07-28 08:15:18

    Hmm. Wszystkie 3 koncepty już były i nie wnoszą nic nowego. 1 przypomina N8, 2 (wg mnie najładniejszy i najbardziej świeży) to stylistyka X6, 3 natomiast przypomina 5530 (zerżniętą z LG Arena).

  • 0

    44. ~nick_nolte  2010-07-28 08:29:38  host: 87-204-87-226.ip.netia.com.pl

    36. i 40. Zgadzam się z Wami co do jakości telefonów Nokia - pseudobiznesowe telefony, które mają służyć w licznych podróżach, itp są niestety wykonane z 'chińskiego plastiku'. Po pół roku użytkowania E55 pękł mi ekran na wysokości dokładnie przycisków głośności - myśle sobie moja wina, na cóż - na naprawę gwarancyjną nie miałem co liczyć to wymieniłem na własny koszt. No i co... po 3 dniach ekran pękł w tym samym miejscu! Telefon noszony był w skórzanym etui i dodatkowo w sztywnej kieszeni na telefon przy plecaku od laptopa. Napisałem do Nokii to odpisali (nie widząc telefonu na oczy ani nawet go nie dotykając), że "użytkowałem go niezgodnie z instrukcją". Noż k.... Przecież nawet go nie widzieli! Rozumiem jakby napisali "proszę iść do punktu Nokia Care oddać telefon, sprawdzimy". Chyba po 10 latach czas porzucić Nokię, chociażby dla zasady!

  • 0

    45.  2010-07-28 08:55:25

    @44 zapraszam po e71 lub e72 ;) telefon mam juz prawie drugi rok (bez 2 miesiacy), moze i plastik z tylu sie troche wyciera, ramka dookola jest porysowana przez "umiejetne" uzytkowanie (w tym jedna, najbardziej widoczna rysa przytrafila sie na samym poczatku), ale jakosc spasowania i wykonania (no moze po za szczelina miedzy ekranem i klawiatura) jest idealna. nic nie skrzypi, nic nie lata. ostatni tak spasowany telefon ktory trzymalem w reku to samsungi z metalowa obudowa, choc tam zazwyczaj bym problem z ergonomia uzytkowania bocznych przyciskow.

  • 0

    46. ~  2010-07-28 10:14:40  host: t10-07.opera-mini.net

    -przód pierwszej, -tył drugiej, -i aluminium matowe najlepiej czesane a nie polerowane. Tyle jeśli chodzi o wygląd a w środku przydał by się android.

  • 0

    47. ~poldi  2010-07-28 19:31:05  host: dbr150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgadzam się całkowicie z Thonką, modele E71 i E72 to jedne z najlepszych słuchawek Nokii w ostatnich latach, warte każdej wydanej złotówki. E75 też praktycznie niczego nie można zarzucić. Nick Nolte z kolei wspomniał o czymś bardzo ważnym - Nokia care. Miałem z nimi do czynienia w jednym z punktów w Poznaniu i jeśli chodzi o mnie, to oceniam ich fachowość bardzo wysoko. Telefon oddawałem do naprawy w sobotę po południu, po godzinie od oddania dostałem smsa, że mój telefon od poniedziałku rano jest gotowy do odbioru. Mogę mówić tylko za siebie, ale byłem zadowolony z naprawy i z samego faktu, że mam to zrobione od ręki, nie muszę chodzić od Annasza do Kajfasza z telefonem albo go gdzieś wysyłać. To jest jakiś plus Nokii - sieć serwisów jest niezła. Nie wiem czy jakaś inna firma posiada coś podobnego. Z opowieści znajomych używających iPhone'a wiem tylko, że Regeneris w stosunku do nich również był fair w kwestii naprawy/wymiany aparatu, natomiast w przypadku Samsunga bywało różnie.

  • 0

    48. ~reboot  2010-07-29 22:31:07  host: eob146.internetdsl.tpnet.pl

    Dobry telefon = Nokia Communicator :) moja 5 letnia 9300 biję na głowę wygodą obsługi wiele nowszych telefonów (typu 5530 hahahaha jak na tym dotykowym *** można pisać smsy) :)

Dodaj swoją opinię