Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pomorska Unia Światłowodowa z Internetem Orange

Pomorska Unia Światłowodowa z Internetem Orange

orson_dzi 18 Grudnia 2017 11:01

5 1

orange logo

Orange Polska, Województwo Pomorskie oraz Związek Gmin Pomorskich powołali dziś w Gdańsku Pomorską Unię Światłowodową. Pierwszego dnia przystąpiły do niej 43 gminy z regionu. Celem Unii Światłowodowej jest zapewnienie szerokopasmowego internetu i likwidacja "białych plam" w województwie pomorskim oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego.

W 109 pomorskich gminach Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji związanych z szerokopasmowym Internetem współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 49 tys. gospodarstw domowych i 711 placówek oświatowych.




Deklaracje o przystąpieniu podpisały dziś m.in. gminy: Cedry Wielkie, Trąbki Wielkie, Nowa Karczma, Główczyce, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Słupsk i Wejherowo.

W ramach projektów pozyskanych w drugim konkursie POPC, Orange Polska planuje wybudować sieć światłowodową dla ponad 360 tysięcy gospodarstw domowych na terenie kilkuset gmin w kraju. Łącznie na realizację tych inwestycji operator przeznaczy środki własne oraz 744 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. Operator podłączy do sieci także 3,7 tys. działających na tych obszarach szkół.

Źródło tekstu: orange     

w sumie: 13
  • 1

    1. ~gość  2017-12-18 11:13:01  host: dud149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy gmina w Ochotnicy podejmie kroki w budowie światłowodu ?

  • 1

    2.  2017-12-18 11:13:11

    Szerokopasmowy net z oranżady to on jest na lokalnym odcinku, styki międzynarodowe z d... wzięte (bo oszczędzają na Polakach ile wlezie) i w godzinach szczytu chodzi to jak wdzwaniany modem analogowy 56kbps :D Ruch wykreowany sztucznie to speedtesta, a reszta świata leży i kwiczy.
    http://tlp.is/fsw
    http://tlp.is/fsx
    http://tlp.is/fsy

  • 1

    3.  2017-12-18 11:26:28

    @ nic takiego u mnie nie ma, a mam światłowód Orange 300 Mb/s w Gdyni.

  • 0

    4. ~uzi  2017-12-18 11:35:16  host: 212.160.172.85

    @ Jederek przekazujesz informacje sprzed roku (styczeń 2017) gdybyś doczytał wątek, który sam podrzuciłeś, do końca to jest tam informacja o tym, że problem już został usunięty i pomarańcza już sobie z nim poradziła : http://tlp.is/ft0

  • -1

    5.  2017-12-18 11:48:51

    Jako jedyni chyba rozwijają swoją sieć a inni tylko na nich żerują ...

  • 0

    6. ~klara  2017-12-18 12:42:17  host: public-gprs387237.centertel.pl

    a mogę sobie i trylogię zrobić - może by się dogadali z sieciami wybudowanymi przez województwa.. bo te leżą kwiczą.. lokalni ISP dają zaporowe ceny... a Orange trudno pobić :)

  • -1

    7. ~ciekawski  2017-12-18 12:57:18  host: 194.255.43.142

    Nie życzę nikomu współpracy z tą firmą krzak. My na gdańskim osiedlu we wspomnianym pomorskim tylko zmarnowaliśmy czas na próbie podłączania Orange.
    Przedstawiciele ładnie opowiadali bajki o światłowodzie. Umowy wstępne na roboty budowlane (udzielenie gruntu pod ich przyłącza) w wielu domach podpisane... a potem słuch o nich zaginął. Osoba zajmująca się tematem nie raczy odebrać telefonu, BOK milczy w naszej sprawie. Na szczęście inne firmy biorą się na naszym terenie do roboty i wkrótce nikt nawet nie będzie myślał o podłączaniu Orange. Szkoda tylko tego zmarnowanego czasu....

  • 1

    8. ~Sal  2017-12-18 15:49:01  host: 212.160.172.84

    @ciekawski- podpisujesz deklaracje, ktora nie jest gwarancja swiadczenia uslugi. Wszystko zalezy od ilosci osob podpisujacych w danym rejonie, wiadomo ze dla 5ciu osobo na ulicy nie beda kladli inwestycji wartej tysiace. W moim przypadku czekalem ponad 4mies na jakikolwiek "ruch" i to sam zobaczylem ludzi, ktorzy robili pomiary na mapy. Wiec tez to jeszcze potrwa- licze kwiecien... A BOK i infolinia nie maja zadnej wiadomosci dla mnie co do daty do tej pory.

  • 0

    9. ~@Sal  2017-12-18 19:04:02  host: 194.255.43.141

    Nie pisałbym tak gdyby pracownicy Orange nie podawali harmonogramu prac.... Domów także nie było 5 tylko ok 20 a odległość od innych przyłączy Orange to nie dalej niż 100m....

  • 0

    10. ~Sal  2017-12-18 19:52:37  host: 212.160.172.83

    @ciekawski o harmonogramie nic nie wspomniales, a co do calej akcji to moze cofneli inwestycje- tak tez sie zdarza, jak nie wiadomo o co chodzi...

  • 0

    11. ~Ja  2017-12-18 22:11:12  host: public-gprs350555.centertel.pl

    @2 bawisz się w nekromancje - i wrzucasz linki do starych postów. Poczytaj kolejne wpisy to dowiesz się, że wszystko jest ok. Samo porozumienie ok, byle by tylko faktycznie szybko podpinali.

  • 0

    12. ~ciekawski  2017-12-19 09:54:24  host: 194.255.43.141

    @Sal
    No i może cofnęli... bym się dowiedział jakby raczyli odpowiedzieć... To chyba normalne że taką rzecz wypada zakomunikować drugiej stronie?
    Nic to, inna firma ruszyła to już Orange zapewne nikt się nie zainteresuje.. Ja zaś tylko ostrzegam jak to bywa w kontakcie z ich pomorskim działem inwestycji, by później ktoś także nie był rozczarowany.

  • 0

    13. ~  2017-12-19 12:10:58  host: user-94-254-145-101.play-internet.pl

    pomorska unia światłowodowa? cedry wielkie, trąbki wielkie, nowa karczma... w skrócie KPK (Kolejna Przechowalnia Kolesiów)

Dodaj swoją opinię