Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pomarańczowy wrzesień

Pomarańczowy wrzesień

WitekT 19 Sierpnia 2005 11:04

0 0

Już od września właściciele telefonów w sieci komórkowej Idea będą musieli zacząć wymawiać jej nową obcobrzmiącą nazwę - Orange.

Według najnowszego numeru branżowego pisma Media & Marketing Polska, Idea ma kłopoty z wyborem agencji, która przygotuje kampanię. Odpowiadać miała za nią agencja reklamowa Grey Worldwide Warszawa, ale jej koncepcje nie zostały zaakceptowane. Ponieważ w departamencie marketingu Idei brakowało zgodności, poproszono o przygotowanie projektów również inne agencje - Testardo i DDB Warszawa. Wszystko objęte jest wielką tajemnicą. Nie wiadomo np., czy oprócz Idei zniknie również submarka jej telefonów na kartę - POP.




Rebranding to ogromna operacja - może kosztować nawet 100 mln zł, z czego połowę pochłonęłaby reklama (tyle kosztowała głośna zeszłoroczna promocja Heyah). Jest gigantyczna suma zważywszy, że operatorzy komórkowi wydają na reklamę w telewizji średnio po 7-8 mln zł miesięcznie. Druga połowa to głównie koszty związane ze zmianą wystroju punktów sprzedaży.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~fugas  2005-08-19 11:28:01  host: dpr143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na wyborczej po raz kolejny poruszyli temat opłatlicencyjnych. tak wysokich świat nie zna i wszystkich to dziwi. Ta zmiana marki ma chyba na celu wyciagnięcie kasy z Idei do Oranga, a to całe gadanie o tym, ze badania pokazują, ze powinni sie rebrandingu lepiej sprzedawać to bzdura. Postarali by sie o bardziej atrakcyjne oferty to zaraz zwiększyli by udział w rynku. Przecież POP to teraz chyba najgorszy prepaid, duuużo go dzieli od liderujacego taktaka

  • 0

    2. ~matt  2005-08-19 11:35:01  host: bwl207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zgadzam sie!!Zabojady panoszą się bezczelnie i wyprowadzaja kase.No nic, ale wszystko w rekach (i portfelach) abonentow.Jezeli im sie to niespodoba to zawsze mozna odejsc do innej sieci.

  • 0

    3. ~smieszek  2005-08-19 12:16:16  host: dpl240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie zapominajcie o tej gigantycznej opłacie za korzystanie z logo firmy :D to chyba rekor guinessa :D

  • 0

    4. ~topmek  2005-08-19 12:31:01  host: dxd187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe jak to będą polacy wymawiac: orange czy orenż?:P

  • 0

    5. ~p  2005-08-19 12:38:08  host: 177.nat.ino.tvknet.pl

    mam nadzieje ze jak idea zmieni nazwe to na orange ze bedom tansze sms-y ,mms -y i rozmowy i ze tez bedom tansze telefony na karte

  • 0

    6. ~  2005-08-19 12:39:28  host: external.ciech.waw.pl

    Będą wymawiać tak samo jak nazwisko Tego Pana co to sprzedał (a właściwie wcisnął).

  • 0

    7. ~cerber  2005-08-19 13:15:41  host: dqh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ha, żeby nie skończyło sie tak, że musząc becelować grubo przegięte opłaty licencyjne nie będą w stanie konkurować cenowo z innymi operatorami. I wtedy sie okaże, że wejście Oranga doprowadziło Idee do upadku.

  • 0

    8. ~  2005-08-19 13:19:30  host: 194.9.223.113

    wydaje mi sie ze pop nie zniknie z rynku wejdzie w jego miejsce inna marka. Bedzie tez mozliwosc zmiany z popa na nowa oferte bez mozliwosci powrotu do starej oferty.

  • 0

    9. ~myshaty  2005-08-19 14:04:56  host: csknet-84-234-39-82.csk.pl

    a mi sie konczy umowa z Idea i nie mam zielonego pojecia czy przeedluzac ja teraz czy tez poczekac ten miesiac

  • 0

    10. ~mwp  2005-08-19 14:08:32  host: airspan-2-34-77.radom.pilicka.pl

    a co wy na to??? telefonik za 1zł sonyericsson 750i + 120 min + 250 sms na miesiac za 150zl ??? w orange w anglii teraz tak jest! ciekawe co u nas bedzie czekam z wznowieniem umowy do 26 sierpnia! maja byc nowe taryfy, telefony...

  • 0

    11.  2005-08-19 14:37:43

    mwp: mocno dotowany telefon = wysoki abonament. Zobacz po ile wychodzi w nim minuta...

  • 0

    12. ~pi  2005-08-19 15:22:19  host: 177.nat.ino.tvknet.pl

    do witek czy pan wie cos wiecej na temat zmiany z idea na orange prosze o odpowiec pitus

  • 0

    13.  2005-08-19 15:36:31

    pi: tyle, co wiem i mogę napisać, to piszę w wiadomościach. :)

  • 0

    14. ~pat  2005-08-20 14:27:09  host: host-D9ADAAA9.elsat.net.pl

    jak myślicie, zostanie oferta Darmowe Rozmowy [15 zl za jeden darmowy numer] ??

  • 0

    15. ~p  2005-08-20 15:12:12  host: 177.nat.ino.tvknet.pl

    te darmowe numery to jest beznadziejny pomysl

  • 0

    16. ~p  2005-08-21 08:31:03  host: 177.nat.ino.tvknet.pl

    mam nadzieje ze jak juz bedzie orange to bedzie lepsza niz era bo ta siec jest beznadziejna

  • 0

    17. ~Dz*ano  2005-08-21 09:50:52  host: pa131.laskowiec.sdi.tpnet.pl

    Idea zmienia tylko nazwę czy właściciela? To dwie różne rzeczy a z newsa trudno wywnioskować. (jestem ze wsi , proszę o wyrozumiałość ;)

  • 0

    18.  2005-08-21 10:23:33

    Dz*ano: rebranding to proces zmiany nazwy handlowej, a nie struktur właścicielskich. :)

Dodaj swoją opinię