Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Pomarańczowe" HSDPA w Warszawie i Katowicach

"Pomarańczowe" HSDPA w Warszawie i Katowicach

WitekT 9 Listopada 2006 13:20

0 0
Orange uruchomił HSDPA w dwóch lokalizacjach - w Warszawie i Katowicach. Oficjalny, komercyjny start usługi będzie miał miejsce prawdopodobnie 14. listopada.

Do tej pory komercyjnie z HSDPA wystartowała Era - oficjalnie 30. października. Plus prowadzi dopiero testy tej usługi w Warszawie, a jej start odbędzie się na początku przyszłego roku.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2006-11-09 13:48:04

    a na 2238 w strefie 21007 wystarczy mi EDGE ;-PPP

  • 0

    4.  2006-11-09 14:10:37

    w erze podobno jest więcej tego HSDPA.

  • 0

    5. ~remik  2006-11-09 14:10:45  host: chello087206151164.chello.pl

    czyli że lider technologiczny (Plus) jest w ogonie. Ale wstyd :)

  • 0

    6.  2006-11-09 14:21:12

    też prędzej bym zaufał HSDPA Ery aniżeli tego złodziejskiego orange.

  • 0

    7. ~mirekb  2006-11-09 14:23:27  host: apn-99-42.gprspla.plusgsm.pl

    remik-moze to i racja ale tylko pozornie.jak ludzie zaczna pisac na forach jak "pracuje" HSDPA W ERZE I ORANGE-ZROZUMIESZ ZE LEPIEJ POCZKAC I DAC TĄ USLUGE JAK TRZEBA(tym bardziej ze PLUS liczy na ludzi z kregu biznesu a oni juz wiedza ze bardzo dobra reklama i muzyczka frristajla z bc 1.8Mb/s;-))-ZNAJAC ZASIEG ERY.. czy badziewny orange(EDGE 98%POW.KRAJU.TAk ALE TO EDGE W ORANGE TO 100Kb/s a w plusie 230Kb/s ery edge jest takie jak jej zasieg.. to TYLKO reklama)a nie dobra DOSC droga usluga na poziomie plusa.(DROGIE TERMINALE)ALE I LIMIT KTORY SZYBKO WYCZERPIE HSDPA.PAMIETAJMY O TYM ZE TYLKO W PLUSIE MOZNA DOKUPIC TRANSFER ZA NIEZLA CENE A W ORANGE I BC SPRAWDZCIE STAWKI ZA 50kB( W ERZE 6GR W ORANGE 12GR-takie byly mieisac temu)taniocha?

  • 0

    8.  2006-11-09 14:31:07

    remikb: wewszystkich "nielimitowanych" ofertach tną tylko prędkość, a nie płacisz za transfer ponad. Więc nie wiem czemu dajesz te ceny. ;)

  • 0

    9. ~xxx  2006-11-09 14:34:53  host: cvo82.internetdsl.tpnet.pl

    mirekb ..."w plusie 230Kb/s EDGE" chyba w snach lub laboratorium 1 bts i jeden uzytkownik zalogowany.

  • 0

    10. ~piti110  2006-11-09 14:40:40  host: 83.238.70.51

    kiedy bydgoszcz i torun????

  • 0

    11. ~szalony  2006-11-09 14:50:20  host: asf110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    xxx- nie pisz glupot jak nie wiesz co piszesz :) sam jesli juz zlapie Plusa edge a wiadomo ze zasieg jego jest dziurawy (Lodz) mam czasami download 25-27kB/s !!! I niech mi tytaj zaraz jakis madry nie napisze ze zmyslam albo mam przeklamania ;)

  • 0

    12.  2006-11-09 14:52:05

    Z tego co mi wiadomo, magazyn komputerowy CHIP robił niedawno testy łącz przenośnych. W szrankach stanęły 3 przodujące sieci, czyli Era, Orange i Plus. Ku zdziwieniu wielu osób, w ostatecznym rozrachunku EDGE z Orange sprawił się najlepiej. Dla ciekawych mogę wysłać artykuł - msg na PW.

  • 0

    13. ~szalony  2006-11-09 14:58:45  host: asf110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powiem tak kazdy szanujacy sie mobilny uzytkownik wie- ze jakosc umts/edge w Plusie jest najlepsza , tylko wiadomo zasieg edge Plusa jest fatalny niestety :/// ps Czy komus z was w Orange udaje sie sciagac pliki z predkosciami 26-28kB/s ??? Jesli tak to napiszczcie gdzie ? Bo podobno w Orange edge jest ograniczone do 3 szczelin czyli max okolo 22kB/s !!! Prawda to ???

  • 0

    14.  2006-11-09 15:07:34

    Maksymalny transfer na EDGE w Orange miałem 25kb/s przy pełnym zasięgu na modemie GC89.

  • 0

    15. ~r  2006-11-09 15:25:39  host: chello087206151164.chello.pl

    #7: no tak, jasne. Żeby tylko Plus nie przesadził z tym testowaniem bo zdestabilizują systemy informatyczne i będzie działać jak platforma prepaid w okresie "przełomu" :D

  • 0

    16. ~dt  2006-11-09 17:01:20  host: wap.plusgsm.pl

    Pit- w Torcu i Bydzi juz i tak Plus jest przed reszta bo ma tam Umts juz kilka miechow a w nowym roku pewnie juz bedzie Hsdpa, ale co z tego jak wciaz malo fonow wspiera ta technologie.

  • 0

    17. ~Zico  2006-11-09 20:57:46  host: 213.158.194.228

    Nie wiem dlaczego co niektorzy tak sie uwzieli na ten zasieg ERY. Ja jakos jezdze w rozne zakamarki (czytaj: zadupia) naszego pieknego kraju i nigdy nie mialem problemow z zasiegiem. Co do UMTS to zazwyczaj bywa tak, ze aby miec zasieg trzeba byc w centrum jakiegos miasta, w ktorym dziala UMTS, bo poza miastem bywa juz krucho. Ja tymczasem mam w BC stabilny zasieg UMTS/HSDPA mimo, ze mieszkam poza miastem i dlatego moge byc z ERY zadowolony.

  • 0

    18. ~MooNTER  2006-11-09 22:28:58  host: 217.116.101.221

    7: o tym juz mozna poczytac (hint: bez-kabli pl) 17: ja tez jezdze i nie mam problemow, ale znajomy w domu we Wroclawiu!! ma problemy z zasiegiem...

  • 0

    19.  2006-11-10 07:45:43

    Zauważyłem u kolegi w Bydgoszczy, że telefon logował się do 3G w Erze. Zrobiłem takie O|O oczy, tym bardziej, że akurat w tym miejscu to "obrzeże" Bydgoszczy, u mnie w Plusie był tylko znaczek EDGE, a u niego 3G.

  • 0

    20.  2006-11-10 12:07:01

    Wojna na HSDPA?Era kotra orange?

  • 0

    21.  2006-11-10 13:27:50

    chyba tak, ta wojna przed nami.Jak na razie to chyba era na czele, bo to ona oficjalnie zgłosiła.

  • 0

    22.  2006-11-10 15:14:47

    chciałbym, żeby oranga przegrała ten bój.Złodzieje i zacofani ludzie tam pracują.

Dodaj swoją opinię