Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polubimy reklamy?

Polubimy reklamy?

LuiN 25 Lipca 2008 16:55

0 0

PTK Centertel, operator sieci Orange, postanowił pójść w ślady Polkomtela i przygotowuje system emitujący reklamy w telefonach komórkowych - wynika z informacji Rzeczpospolitej.

Oba systemy mają działać podobnie: za odsłuchanie reklam użytkownik telefonu będzie otrzymywał doładowanie konta. Różnica ma polegać na tym, że w zamian za możliwość rozmowy i wysyłania SMS-ów, reklam będą mogli słuchać także klienci innych operatorów.

System Orange nie jest rodzimym pomysłem. Testowany jest w całej grupie France Telecom, do której należy Centertel. Według informacji Rzeczpospolitej w Polsce systemem będzie zarządzać nie sam PTK Centertel, ale spółka zależna grupy.




W Wielkiej Brytanii od roku działa wirtualny operator komórkowy Blyk, który chce zarabiać głównie na reklamie. Usługi telefoniczne (przynajmniej pewna ich pula przyznawana co miesiąc) są darmowe. Blyk zdobył do tej pory ponad 100 tys. użytkowników i zrealizował ok. 900 kampanii reklamowych. Operator po udanym pierwszym roku uruchamia usługi w Belgii, a potem w Holandii, Niemczech i Hiszpanii.

Na polskim rynku liderem pod tym względem jest Polkomtel, który wprowadził w czerwcu nową markę telefoniczną dla młodzieży: 36,6. Według informacji Rzeczpospolitej Polkomtel sprzedał dotąd 100 tys. kart telefonicznych pod marką 36,6, a około 12% użytkowników nowej marki telefonicznej zarejestrowało się w systemie emisji reklamy.

Na razie Polkomtel serwuje klientom 36,6 autoreklamę. Są już jednak kolejne pomysły, jak tzw. m-kuponing i elektroniczne treści sponsorowane przez reklamodawców. Pomysły te być może wejdą w życie już w przyszłym roku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~mirekb  2008-07-25 18:19:48  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    ale będzie rotacja w liczbie "aktywnych kart sim".zobaczymy jak wtedy sie to przełoży na dane GUS.oczywiscie pomogę

  • 0

    8.  2008-07-25 18:23:21

    ***hose - zachowanie w Punktach Play (u mnie nigdy tego nie doswiadczylem) , jest skandalem w mikroskali , gowniarskie teksty typu "facet" sa zenada w makroskali. Zgadzam sie z Toba w 100%.

  • 0

    9. ~kwistas  2008-07-25 18:42:31  host: w3cache.wignet.pl

    I dobrze Orange pomysł byłby dobry można by było zaoszczędzić trochę na kosztach posłuchać parę reklam. FT coś wymyśli musimy poczekać w końcu 17 krajów na to czeka.

  • 0

    10. ~omega  2008-07-25 19:05:26  host: abes222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę, że osoba inteligentna i szanująca się nie będzie słuchała reklam przed rozmową telefoniczną. Żenada. Dobre dla dzieciaków, ale nigdy bym nie pozwolił, aby moim dzieciom ktoś prał mózg reklamami, poza tym telefony komórkowe są szkodliwe dla zdrowia.

  • 0

    11. ~  2008-07-25 19:22:40  host: f96-013.opera-mini.net

    9 to nie jest pomysł oręcz tylko Plusa

  • 0

    12. ~Longman  2008-07-25 19:24:12  host: adcx179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to jest "tzw. m-kuponing ?" - brzmi dziwnie i trochę nieprzyzwoicie ;-)

  • 0

    13.  2008-07-25 21:25:23

    Rzeczywiscie kiedys w POPie byly rozmowy w ktorych przed polaczeniem sluchalo sie 20sek reklamy a potem pierwsza minuta byla za 80 a potem nawet 60gr. W tym czasie stawki byly duzo wyzsze i oscylowaly w granicach 2zl za minute. Niestety miesiecznie dostawalo sie tylko 30 minut promocyjnych a potem z testow sie wycofano. Wiem, bo sam bylem testerem tej uslugi i umiejetnie z niej korzystalem. Tak wiec propozycja Plusa nie jest niczym nowym i napewno nie byl pierwszy. Testy idea przeprowadzala chyba jeszcze w 2001 roku

  • 0

    14. ~kwistas  2008-07-25 23:00:33  host: w3cache.wignet.pl

    @11. to nie pomysł plusa tylko innego operatora zagranicznego a jakiego to już zgadnij.

  • 0

    15. ~tymis  2008-07-25 23:49:55  host: user32.195.udn.pl

    W reklamie, w normalnych warunkach określa się grupę docelową czyli target z myślą o zyskach. Jakie mogą być zyski z grupy docelowej 36,6??? Co to za grupa, która zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować sobie transport nad morze i czas podczas pobytu nad tym morzem pojadą tam darmowym wagonem, położą się na lazy boy'u, wypiją sok i poczytają komiks??? Jeśli ktoś nie może/nie potrafi zarobić na "zwykłe" usługi telekomunikacyjne tylko musi słuchać bzdur, żeby zadzwonić to jakie zyski mogą być związane z taką grupą docelową??? Swoją drogą to wydatki na telefon to kropla w codziennych wydatkach biorąc pod uwagę utrzymanie rodziny, domu, samochodu i jeszcze paru rzeczy a tymczasem dla niektórych to normalnie być albo nie być... Jeśli Plus poszedł taką drogą i zaraz za nim przebiera nogami Orange to jest w tym określony cel. Według mnie chodzi o "zagospodarowanie" klientów typu 10PLN/3m-ce, kasy z nich nie ma ale skoro mają być u konkurencji to lepiej, żeby byli u nas.

  • 0

    16. ~corner  2008-07-25 23:57:26  host: aamj147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie to się operatorowi opłaca, choćby miała tam cały czas lecieć autopromocja. Utrzymanie aktywnej karty opa nie kosztuje prawie nic, a zawsze te 15-20 złotych miesięcznie z takiego klienta może być.

  • 0

    17. ~  2008-07-26 05:48:45  host: 85.11.106.141

    #14 tak, ale w PL pierwszy był + :D

  • 0

    18. ~kwistas  2008-07-26 09:51:18  host: w3cache.wignet.pl

    Pomysł a wprowadzenie to dwie różne sprawy ;P

  • 0

    19.  2008-07-26 11:46:32

    ~omega - to nie jest kwestia inteligencji ;-) Ani szacunku do własnej osoby... Mnie wkurza najbardziej to, że jako konsument, muszę płacić za bezsensowne reklamy, które zaczęły być metodą na życie. W tej chwili wszystko może być za darmo... Byle znaleźć reklamodawcę. Pytam - dlaczego ja mam za to płacić? Nie rozumiem tego. Uważam, że grancie już jeśli nie zostały przekroczone, to na pewno niebawem będą... I jak pie... runie to wszystko to się obudzą wszyscy ;-)

  • 0

    20.  2008-07-31 19:28:14

    Takim akcjom mówimy stanowcze NIE, 36i6 to nie jest dobry wzór do naśladowania ;/

  • 0

    21. ~  2008-08-09 23:43:46  host: dkh238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dokladnie nie i koniec ;/ szczegolnie za marne 10 zl ;/

  • 0

    22. ~Marcin  2008-08-11 19:59:00  host: ejo218.internetdsl.tpnet.pl

    pomysł 36.6 jest nawet dobry, sam chętnie bym to przetestował. Czekam z niecierpliwością, kiedy Orange wprowadzi taką usługę

  • 0

    23. ~  2008-08-14 19:36:12  host: dky146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36.6 to jakas oferta dla nie majacych dla siebie szacunku ludzi jak pokazuja ze ich klienci to jakies zombi ;/

  • 0

    24. ~qwef  2008-08-16 11:57:09  host: dlh217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zgadzam sie ...fajnie jakby orange nie stoczylo sie jak plus....

  • 0

    25. ~  2008-08-20 11:49:48  host: dks172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange jest o niebo lepsze od plusa wiec nie powinno byc takiej sytuacji ogolnie ufam w ich oferty przynajmniej jak na razie :)

  • 0

    26. ~ola  2008-08-27 14:16:43  host: 220-mo6-4.acn.waw.pl

    Oprócz tego że oferta Orange na kartę jest na bardzo dobrym poziomie,to wprowadzenie takiej możliwości pozyskania dodatkowych środków na rozmowy itd jest każde wolnym wyborem i nie czynią z niego zombie...

Dodaj swoją opinię