Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polskie Tele2 szuka nabywcy

Polskie Tele2 szuka nabywcy

LuiN 13 Marca 2008 09:35

0 0

Bank inwestycyjny Lazard szuka kupca na Tele2 Polska, operatora telekomunikacyjnego świadczącego usługi z wykorzystaniem infrastruktury innych firm - pisze dziś Gazeta Prawna.

Mimo, że Tele2 Polska ma obecnie około 700 tys. klientów, na fali wyników za 2007 rok szwedzka firma szykuje się do zmian i to nie tylko u nas, ale także i na rynkach Austrii i Szwajcarii. Tele2 chce sprzedać polską spółkę za ponad 300 mln zł, w pierwszej kolejności jednak planowane jest jej oddłużenie przed transakcją. Obecne zadłużenie to około 300 mln zł.




Decyzje dotyczące polskiego Tele2 nikogo nie zaskakują. Szwedzi stopniowo wycofują się z rynków europejskich, sprzedając poszczególne odziały spółki. Przedstawiciele branży telekomunikacyjnej oceniają, że zainteresowani przejęciem mogą być Exatel, GTS Central Europe, Telefonia Dialog oraz operatorzy komórkowi. Nie wykluczone, ze firmą zainteresują się też firmy zagraniczne.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2008-03-13 10:45:21

    ~TLC - nie sądze... Czasem lepiej mieć dwie pozłacane niż jedną złotą. Albo z tombaku - tu mają możliwości akurat - miedzi mają dość ;-)

  • 0

    8.  2008-03-13 11:20:46

    Może Netia będzie zainteresowana kupnem? Przejęli by wtedy sporą liczbę klientów.

  • 0

    9. ~antytel  2008-03-13 11:31:14  host: admw139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli chcą 300 baniek a zadłużenie wynosi też 300baniek to ile jest warta spółka? Ano 0 zł !!!!!! Dobrze, że te kanalie spierdalają z polskiego rynku!

  • 0

    10. ~prac_tp  2008-03-13 11:34:58  host: proxy1.anon-online.org

    Zaczyna się ucieczka szczurów z tonącego okrętu. Dobrze czują pismo nosem, że jak WLR polegnie w drugiej instancji to polegnie AS i zacznie się seria procesów a wtedy tak miło nie będzie a gdzie te ich inwestycje w infrastrukturę ??? pewnie w "Nederlandach" jak mawiał imć Zagłoba

  • 0

    11. ~berdys  2008-03-13 11:50:44  host: ip-89-174-127-232.multimo.gtsenergis.pl

    "Central Erope" ? a nie Europe ? hmmm :) Pewnie blad...

  • 0

    12.  2008-03-13 11:57:55

    berdys: fixed, dzięki! :)

  • 0

    13.  2008-03-13 12:49:29

    Jak czytam takie komentarze to źle mi się robi. Tele2 odegrało olbrzymią rolę przy wprowadzaniu konkurencji na polski rynek telekomunikacyjny. Grało nieczysto bo i monopolista grał nieczysto. Chwala im za to. Niezbyt czasami uczciwe praktyki akwizytatorów pracujacych w tej firmie nie powinno zbytnio wpływać na ogólna ocenę. W sumie szkoda. Cieszyć na pewno się może TPsa.

  • 0

    14.  2008-03-13 13:10:38

    rcicho - sorry, ale w wydaniu Tele2 konkurencja polegała tylko na głoszeniu haseł. Konkurencją dla mercedesa owszem jest masowo kupowany powiedzmy jakiś opel ze średniej czy niskiej półki... Ale czy na pewno? Tele2 nie było (nie jest upsss...) konkurencją - było (jest) alternatywą ;-) Tylko i wyłacznie. I to słabą. A w całej sprawie chodziło tylko i wyłacznie o zarobienie kosztem innych. Ciekawe co zrobią z tą największą siecią w Polsce? Bo przecież niedawno chwiali się jaką to sięć mają...

  • 0

    15.  2008-03-13 13:26:28

    Typowi wikingowie-najechac, zlupic, rozpierniczyc wszystko i odplynac spowrotem do domu... Osobiscie bylbym bardzo zadowolony, gdyby Dialog przejal ta siec. O Dialogu swiadczy ich dobra opinia (pisze to ja-klient TP, nie majacy nawet zasiegu u siebie Dialogu). Gdyby przejela to Netia... to wspolczuc by tylko wypadalo klientom. Co do innych firm typu GTS, Exatel itp, to .. nic nowego nie wniosly-sa drogie jak byly wczesniej.

  • 0

    16. ~Obiektywny  2008-03-13 13:35:30  host: proxy2.netia.pl

    empireus - czemu napisales gdyby przejela to Netia to tylko wspolczuc klientom... moglbys rozwinać ? to troche przykre ze wypowiadasz taka opinie - chociaz masz do niej pelne prawo...mając TPSA

  • 0

    17. ~  2008-03-13 13:40:25  host: admw139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tepsa też padnie - przyszłość to komórki. Wiele osób ma tepse tylko dla neostrady

  • 0

    18.  2008-03-13 14:29:50

    ~Obiektywny, bo z opini znajomych, ale i tu na telepolis, Netia to takie troche inne Tele2.Na dodatek Netia nie ma nic takiego niezwyklego, czego nie mieli by inni operatorzy, z TP wlacznie. ceny sa wrecz od lat identyczne jak u TP. Poza tym Netia niedlugo podzieli los Tele2 i rowniez dla niej bedzie sie szukac inwestora branzowego. Zauwaz, ze tele2 wchodzilo na rynki, budowalo baze klientow nie liczac sie z nikim i niczym. Oni wchodzili, lapali ile sie da i odsprzedawali klientow, a nie sieci, bo takowych raczej nie mieli. To samo czyni Netia. Kiedys Netia jeszcze cos robila, a teraz skupila sie na pozyskiwaniu klientow i na niczym wiecej. Myslisz, ze to dzialanie dlugofalowe? NIE! Bo nie ma zadnych analiz, ze pozyskani klienci zechca zostac dluzej u tego operatora. Totez robi sie pseudo promocje za darmo, zyskujac przy tym gro klientow, ale z nastawieniem, ze niedlugo ta baze sie sprzeda i to z zyskiem... Tak dziala ten rynek manipulacji ;) Zauwaz tez, ze udzialowcami Netii sa fundusze inwestycyjne, a te nie skupiaja sie na dlugoetapowym inwestowaniu, tylko na jak najszybszym osiagnieciu zysku.Pieniadz musi byc w obrocie-nie moze byc przez kilka dekad zamrozony, bo rownie dobrze mozna by sobie inwestowac w zloto/diamenty i miec gdzies inwestycje w np. telekomunikacje.

  • 0

    19.  2008-03-13 14:33:18

    17# TP jest wlascicielem Orange, wiec nawet gdyby padla czesc "kablowa", pozostaje jeszcze czesc komorkowa. I nie wrozylbym az tak rychlego upadku TP. Do TP nalezy chocby Emitel-kura znoszaca zlote jaja. Nie zapominaj tez, ze po radiu nie osiagniesz takich jakosci, jak po kablu. A TP przymierza sie juz do "swiatlo w kazdym domu". Szkielet maja juz w calym kraju na swietle, wiec teraz ostatnia mila jedynie ich dzieli. Na komorce nie osiagniesz jakosci przesylu danych jak po kablu, a tym bardziej po swiatlowodach..

  • 0

    20. ~  2008-03-13 15:24:09  host: inet20909nb-0.eranet.pl

    Ja mam Netie w domu po kablu TP. Bije na glowe neostrade!! Jedyne co mnie wkurza w tej firmie to te panie na infolinii - skad oni je wytrzasneli??? Jesli chodzi o facetow to sa konkretni i rzeczowi i dzwonie tyle razy az dodzwonie sie do goscia bo z babka nic nie zalatwie.

  • 0

    21.  2008-03-13 16:01:11

    17. - mylisz się i to bardzo. Telefonia kablowa NIGDY nie padnie. Więc nie padnie i Tepsa z tego przynajmniej powodu ;-) 20. - co znaczy "bije na głowę"? Ja mam Neostradę i mam nominalną szybkość, zero awarii, a jak już jakieś problemy raz w roku się pojawią to reagują szybko... Ludzie poprzechodzili do Netii u mnie w mieście (ci, którym nie odmówili, bo wielu nie może z braku mozliwości technicznych) i też mają te samą szybkość na takim samym łączu... Czym więc bije?

  • 0

    22.  2008-03-13 17:41:29

    20# dobrze, ze dodales, ze to jest po kablu TP ;) Ale jak cos sie stanie, to Netia, tak jak i Tele2 bedzie zganiac na TP... Zadzwonisz do TP, a oni odesla Cie do Netii, bo ich nic nie obchodzisz... I tak w kolko... I znowu bedzie mnostwo bluzgow, jaka to TP niedobra, a to, jakby sie nie zastanowic, wina Netii/tele2/innych pasozytow :) Zawsze jest zwalic wine na kogos innego.

  • 0

    23.  2008-03-13 18:16:20

    @21 wlo jak nie padnie? U mnie w domu 5 lat temu telefonia kablowa padła ;) Tele2 dobrze wie że liczba abonentów telefoni stacjonarnej spada pionowo w dół.

  • 0

    24.  2008-03-13 19:31:00

    TomekO - a u mnie w domu nie używa się spawarki... ;-) Weź przestań...

  • 0

    25.  2008-03-14 11:40:44

    wlo sprawdz sobie alternatywną ofertę na połączenia do sieci stacjonarnej, wtedy może zrozumiesz na czym polega różnica. To że musisz mieć abonament za tel. stacjonarny przy neostradzie ma swój cel. Jedynym ratunkiem jest możliwość nieograniczonych rozmów za jakieś śmieszne pieniądze. Tylko nie wiem czy to będzie opłacalne.

  • 0

    26.  2008-03-15 18:41:53

    TomekO - nie uzależniam tego... Muszę mieć numer stacjonarny. To jest podsawa. Dlatego mam Neostradę ;-) Bo mógłbym mieć np. kablówkę - z Vectry np. Mam Neostradę bo korzystam z możliwości jake mi daje kabel, który - jak mówię - musze mieć. Mogę zmienić operatora kablowego... tylko na jakiego? Nie ma tańszego (płacę dzisiaj 35 zł netto plus 3 złote za CLIP, którego nik mi nie da oprócz tepsy...). A może znasz? Nie interesują mnie ceny połączeń - korzystam z komórki, a jeśłi faks musze wysłać, to nie jest to koszt, zapłacić za impuls 3-minutowy (tylko lokalnie) 29 groszy. Na strefowe mam włączoną preselekcję 1069 i mam fakturę razem z komórką, tanio jest bardzo ;-) Odbieram bardzo dużo połączeń na stacjonarnym - myślę, ze ze 2-3 godziny dziennie. Jak myśisz, dlaczego? Sam nie dzwonię - dowodem jest ostatnia faktura - 2 jednostki taryfowe ;-) Chociaż zamyklam się w 20 zwyle - lokane, bo pozostałe to góra 2-5 złotych miesięcznie (sekundowo taktowane wysyłanie faksów przeważnie).

Dodaj swoją opinię