Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polskie portale pozazdrościły Skype

Polskie portale pozazdrościły Skype

WitekT 20 Października 2004 17:24

0 0

W przeciągu miesiąca właściciel portalu o2.pl i komunikatora Tlen zamierza wystartować z komercyjnymi usługami głosowymi przez Internet. Usługi mają być nawet kilka razy tańsze niż u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Telefonia internetowa o2.pl to wynik współpracy z alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym. Do tego typu usług przygotowują się również inne portale. Interia planuje uruchomienie usług VoIP w przyszłym roku.

Połączenie lokalne i międzystrefowe będzie kosztowało ok. 10 groszy netto za minutę. Ceny połączeń z numerami komórkowymi będą nie większe niż 80 groszy za minutę (być może 60 groszy). Przez Tlenefon będzie można dzwonić również za granicę i zza granicy. Minutowy koszt takiego połączenia wyniesie ok. 30 groszy.
Użytkownik będzie mógł zakupić publiczny numer telefonu, co pozwoli mu na wykonywanie i odbieranie połączeń do i z sieci stacjonarnych oraz komórkowych za 5 zł miesięcznie, nie jest to jednak warunek konieczny korzystania z usługi. W ofercie Tlenofonu dostępny będzie również faks (który działa już w strefie warszawskiej), poczta głosowa oraz prezentacja numeru.

O planach telefonii internetowej wspominała również Interia.pl, ale swoją usługę chce zaoferować dopiero w przyszłym roku. Takie rozwiązania są również w polu zainteresowań Onetu i Wirtualnej Polski.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Lope  2004-10-20 22:38:00  host: atm75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszytsko ładnie ale 60gr. do komórek to chyba za dużo.

  • 0

    2. ~  2004-11-08 13:31:00  host: xdsl-999.wroclaw.dialog.net.pl

    60gr to obecnie b duzo jesli operatorzy juz oferuja rozmowy w granicach 40 gr

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet