Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polskie plany British Telecom

Polskie plany British Telecom

WitekT 4 Maja 2006 10:56

0 0

British Telecom, jeden z największych graczy na światowym rynku telekomunikacyjnym, jest obecny w naszym kraju od 2004 r. Brytyjski operator zainwestował u nas około 10 mln euro i chce ją podwoić w ciągu 2-3 lat.

Wydatki mają pójść przede wszystkim na rozwój infrastruktury. To stosunkowo niewielka kwota, jak na jednego z największych na świecie operatorów telekomunikacyjnych, ale BT prowadzi w Polsce dość niszową działalność. Jest skoncentrowany na obsłudze ruchu międzynarodowego dużych przedsiębiorstw.

Operator obsługuje w Polsce około 200 klientów. Kontrakty z wieloma z nich to pochodna międzynarodowych umów podpisywanych przez centralę BT. Przykładem może być niedawna umowa z włoskim Fiatem. W skali światowej warta była 450 mln euro, wartość kontraktu realizowanego w Polsce — około 6 mln euro.
Sygnałem coraz większej roli Polski w strukturach BT może być plan otworzenia w naszym kraju centrum marketingowego na środkową i wschodnią Europę. BT zatrudnia w tej chwili w Polsce prawie 70 osób, głównie w działach technicznym i sprzedaży. W tym roku ta liczba prawdopodobnie się podwoi.

Brytyjski operator zamierza zdobyć klientów z sektorów bankowego, paliw i produkcyjnego oraz zdobyć kontrakty z sektora rządowego. BT jest zainteresowane współpracą z firmami z grona 50 największych w Polsce.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet