Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polskie ceny Microsoft Lumia 950 i 950 XL

Polskie ceny Microsoft Lumia 950 i 950 XL

LuiN 21 Października 2015 18:05

2 4

Sieć sklepów RTV Euro AGD umieściła w swojej ofercie najnowsze smartfony Microsoftu - Lumię 950 i 950 XL.

Oba urządzenia dostępne są w sklepie w wariantach na jedną lub dwie karty SIM, ceny urządzeń są takie same niezależnie od liczby slotów na kartę. Za Lumię 950 przyjdzie nam zapłacić 2899 zł, a Lumia 950 XL kosztuje 3099 zł. W obu przypadkach urządzenia figurują w cennikach w opcji "na zamówienie" z czasem dostawy do 30 dni.

Lumia 950 dostała Snapdragona 808, a 950 XL Snapdragona 810. Obie Lumie korzystają z chłodzenia cieczą znanego z tabletów Microsoftu. Oba urządzenia można też podłączyć do Microsoft Display Dock - niewielkiej przystawki z 3 złączami USB, wyjściem HDMI i Display Port. Po podłączeniu dowolnego ekranu, wyświetlony zostanie komputerowy pulpit z pełną pracą wielozadaniową, obsługą desktopowych wersji aplikacji z pakietu MS Office i multimediów. Obsługa realizowana jest za pomocą klawiatury i myszki, z zachowaniem dostępu do funkcji telefonicznych na ekranie telefonu.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

microsoft lumia 950 xl Microsoft Lumia 950XL ma 5,7-calowy ekran QHD wykonany w technologii AMOLED (z Glance Screen), główny aparat 20 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, optyką ZEISS, filmami 4K i doświetleniem z trzech diod RGB, przedni aparat 5 Mpix, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 2 TB), akumulator o pojemności 3300 mAh ładowany przez złącze USB Type-C (50% w 30 minut) lub indukcyjnie. Telefon będzie dostępny od listopada w cenie 649 dolarów.






microsoft lumia 950 Microsoft Lumia 950 ma mniejszy, 5,2 calowy ekran QHD, również wykonany w technologii AMOLED z Glance Screen, główny aparat 20 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, optyką ZEISS, filmami 4K i doświetleniem z trzech diod RGB, przedni aparat 5 Mpix, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 2 TB), akumulator o pojemności 3000 mAh ładowany przez złącze USB Type-C (50% w 30 minut) lub indukcyjnie. Telefon będzie dostępny od listopada w cenie 549 dolarów.

Oba urządzenia mają szkła ochronne Gorilla Glass 4, łączność LTE, Bluetooth 4.0, radio FM i nowość w świecie mobilnego Windowsa - Windows Hello, czyli funkcję automatycznego rozpoznawania twarzy użytkownika i odblokowania telefonu.

Źródło tekstu: RTV Euro AGD, wł     

w sumie: 23
  • 1

    5. ~wetert  2015-10-21 18:53:41  host: user-94-254-198-194.play-internet.pl

    Z tymi cenami to mogą sobie pomarzyć o sukcesie. To nie Apple, że ... ludzie i tak kupią.

  • 1

    6.  2015-10-21 18:55:18

    Chyba ich pogięło !

  • -3

    7. ~BB  2015-10-21 19:16:41  host: 89-77-13-28.dynamic.chello.pl

    Od 3 lat używam prywatnie Lumie 920. Uwielbiam ten telefon. W pracy używam (w ramach klienckich testów usług) zarówno telefonów opartych o Androida jak i iOSa. Powiem, krótko - syf syfa syfem pogania.
    Nie przeszedłem na Lumię 930 bo NIESTETY ale te PI*DY z Noki nie dodały Glance Screena do 930 (kto ma ten wie o co chodzi).
    Ale teraz... Za Lumię 950 (lub 950 XL) jestem gotów zapłacić napraaaawdę grube pieniądze :)
    Ajfon srajfon i Android dla biedaków - sori... nie ta liga.

  • 0

    8. ~ciekawy  2015-10-21 19:38:36  host: ip-89-161-81-204.tel.tkb.net.pl

    w sklepie x-kom Lumia 950 100zł tańsza - 2799zł

  • 0

    9.  2015-10-21 19:48:32

    Ciekawe jak będzie się sprawdzać rozwiązanie z chłodzeniem cieczą.

  • 2

    10.  2015-10-21 20:02:42

    Sam używam i sobie chwalę telefon z WP, ale wydawanie za telefon ponad 2 000 zł, to moim zdaniem coś nie teges. :)

  • 0

    11.  2015-10-21 20:23:38

    Ceny telefonów są jakie są. Microsoft serią 9xx tworzy swoje flagowce. Dlatego pewnie, żeby ludzie czuli, że sprzęt mają konkret to i zapłacić muszą więcej. Nowe Samsungi ponad 3k, LG g4 2799 - ceny z premiery mniej więcej. Jak dla mnie ze dwa razy za dużo, ale powoli Smartfony stają się substytutami laptopów i trzeba dostosować ceny

  • -1

    12. ~sumix  2015-10-21 20:24:34  host: 195.136.40.2

    To nie sa telefony dla Kowalskiego. Telefony sa dla biznesu. Continuum zrobi swoje ;) Już widze jak wedruje ze swoimi korpo Excelami ;)

  • 1

    13. ~Wojtek  2015-10-21 22:00:25  host: user-46-113-233-209.play-internet.pl

    lumia wciaz bez diody powiadomien??

  • 1

    14. ~  2015-10-21 22:05:25  host: user-94-254-198-201.play-internet.pl

    Ale zabawni kretynkowie-mitomani spod znaku Nokii się tu wypowiadają... Biznes, Continuum, Apple i Android syf! Napisze taki swoje mądrości i potem myk, do sklepu gminnego po najtańsze piwo!

  • 0

    15. ~Koksownik  2015-10-21 23:27:15  host: aesm54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za note 4 dałem 3000, ale nie popełnie tego błędu ponownie. Żaden telefon nie jest tyle wart - poczekam aż stanieje do 2500 PLN i to będzie uczciwa cena za ten model. Poza tym wolę poczekać na pierwsze testy - jeśli aparat faktycznie jest tak dobry jak opisują to wreszcie odetchnę od androsyfu :)

  • 0

    16.  2015-10-21 23:57:15

    Za serią Lumia, a raczej Nokiami z WP i zabiciem Nokii i Symbiana/MeeGo przez Elopa/MSh1t nie przepadam, ale..
    Wolałem styl pierwszej 800-tki, a raczej Nokii N9
    http://tlp.is/7xz i potem 920 czy 1020
    http://tlp.is/7y0
    Teraz mamy coś niby własnego, Micromiekki musiał na siłę jak zwykle po swojemu, wg mnie nie jest lepiej...
    http://tlp.is/7y1
    czyli 640 już od samego Microsoftu i 950 - sorry, ale nie macie jej w bazie, kiedy telefon tam ląduje ?
    http://tlp.is/7y2
    http://tlp.is/7y3

    nie wygląda to jak większa 640 ?! Flagowiec powinien jednak wyglądać "lepiej".

    http://tlp.is/7y4 Taki wygląd oceniam znacznie lepiej, elegancko, klasycznie, ma się wrażenie z miejsca, że to nie jest byle co. Do tego był i ta ohydna blaszka wokół aparatu, to w 808 wyglądało to lepiej. Czy Microsoft chce się przebić z WPorażką czy nie ?! Oni chyba sami sabotują swoją pracę.

    Display Dock - to kosztuje 99$ ;)

    Problemem nie jest sam sprzęt bo ten do tej pory był niezły, chociaż np. 930 z słabiutką baterią, brakiem Glance, sloty na karty itd. wypadła słabo. Ale powiedzmy, że jest nieźle, tylko co z tego jak system nadal nie domaga ? Jak komuś wystarczą smsy, dzwonienie, ewentualnie jeszcze Fejsik (który wywala) to ok, tylko po co mam płacić 3000zł za telefon skoro nie używam go do aplikacji ? Nawet na tańszym sprzęcie są różne przydatne, których pełno na Andku czy iOS. O grach nie mówię bo tych jest tak samo mało jak prog

  • 0

    17. ~  2015-10-21 23:59:33  host: n30-03-04.opera-mini.net

    @25, nawet 2500 zł to dużo za dużo za telefon.

  • 0

    18.  2015-10-22 00:01:42

    Aha telepolis mogłoby się pokusić o opisanie historii WPorażki od czasów pojawienia się Elopa. Z tym, że razem z danymi o wynikach, o tym ile miała Nokia udziałów w rynku od jego przyjścia i jak to systematycznie wyłącznie...spadało ;) O tym jak Lumie okazały się sukcesem...wyłącznie w głowie Elopa. Każda kolejna większa wersja, plus na koniec czego ciągle nie ma, jakie są ograniczenia względem innych, czego brakuje, co może user na WP i na Andku, dlaczego trzeba czekać latami na podstawowe zmiany i funkcje, dlaczego nie ma tam oczywistych rzeczy. Mikromiękki bardzo dziwnie się zachowuje, sporo ludzie na wieść o zmianach uciekła z jeszcze Nokii, a potem już po przejęciu. Microsoft przejmując Nokię czy wprowadzając Elopa (nikt normalny sam by go nie wygrał na szefa) powinien właśnie starać się wszystkich zatrzymać i sam odsiewać, a nie żeby ludzie odchodzili. Do tego powinni raczej najlepszym z Nokii powierzyć kierowanie działem telefonów/smartfonów - oczywiście w ramach jakiejś tam wizji MS, ale chyba tak byłoby lepiej. MS nie potrafi lub nie chce poprawić swojej pozycji na rynku telefonów, a konkurencji poza Apple i Andkiem już praktycznie nie ma, więc tak słabe wyniki tym bardziej w nich uderzają.

  • 0

    19.  2015-10-22 00:04:00

    http://tlp.is/7y5 zapomniałbym
    Why Only One Carrier Will Sell Microsoft’s Lumia 950 możecie napisać jak dobrze MS i WP radzi sobie w samych Stanach, czyli u siebie, jak łatwo kupić telefon u opa ;)

  • 0

    20. ~KWT  2015-10-22 07:55:18  host: agap167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3000zyla to drogo trochę za taki telefon bez loga Nokia , z logiem Microsoft powinien kosztować 1500zyla max .

  • 0

    21. ~Darek  2015-10-22 11:11:54  host: 195.116.187.216

    Oba urządzenia są bardzo fajne, ale nie są warte tych pieniędzy.

  • 0

    22. ~arti  2015-10-26 15:47:27  host: ip-5-172-237-75.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Nokia to Nokia jak tylko będzie w sprzedaży na polskim rynku kupie wiem że warto miałem kiedyś Nokie Lumia 920 naprawdę solidny telefon

  • 0

    23. ~Prowokator  2015-11-15 15:58:33  host: c3b157245.1000lecie.pl

    Mam lumie od paru miesięcy i po długiej podróży przez andki i chwilę z ajem - wielki pozytywny szok... Cena - cóż... kosztuje tyle ile musi flagowiec - koło dwóch szarpałbym ze sklepu jak reksio szynkę - ale przy trzech poczekam chwilkę jak rynek ochłonie i spadnie do ok 2500 zł - a pewnie tak będzie...

  • 0

    24. ~Kiotcy  2015-11-21 01:27:56  host: ip-89-186-21-155.static.vip-net.pl

    Witam. Na dzis tj. 20.11.15 cena Lumia 950 sd w Zurichu to: 650 CHf...2140zł OK. A Polakow MS musi doić jak wszyscy!

Dodaj swoją opinię