Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski T-Mobile aktywnie uczestniczył w tworzeniu Firefox OS

Polski T-Mobile aktywnie uczestniczył w tworzeniu Firefox OS

WitekT 24 Lipca 2013 13:48

8 2

Pracownicy T-Mobile Polska, od samego początku byli silnie zaangażowani w proces tworzenia nowego systemu operacyjnego - Firefox OS. Przedstawiciele Działu Innowacyjności skupili się na dwóch zadaniach. Po pierwsze we współpracy z Mozillą przygotowywali fragment kodu nowego systemu operacyjnego. Jednocześnie służyli swoją wiedzą w takim opracowaniu mechaniki systemu, aby był jak najbardziej funkcjonalny i intuicyjny dla użytkownika.

Zobacz: T-Mobile wprowadza smartfona z systemem Firefox OS

Bardzo cenimy sobie współpracę z takim partnerem jak Mozilla. Dzięki ich ogromnej otwartości po raz pierwszy twórca systemu operacyjnego i operator telefonii podjęli tak bliską współpracę i podzieli się wiedzą, żeby stworzyć produkt najbliższy oczekiwaniom klientów - powiedział Milan Zika, członek zarządu T-Mobile odpowiedzialny za technikę.

Jednocześnie pracownicy T-Mobile przygotowywali przez kilka miesięcy aplikacje, które są dostępne w markecie od pierwszego dnia sprzedaży lub będą preinstalowane na telefonach. Zespoły nadal będą pracować nad tworzeniem nowych aplikacji. Nie wykluczone, że należące do T-Mobile krakowskie centrum innowacji - Hub:raum - zaangażuje się w produkcję oprogramowania np. poprzez nawiązanie współpracy z jednym ze startupów zajmujących się aplikacjami na smartfony.




Dział Współpracy z Partnerami Globalnymi oraz Zarządzania Terminalami ściśle współpracował z Mozillą w ramach realizacji projektu dostosowania systemu Firefox OS na telefon Alcatel One Touch Fire i był współodpowiedzialny za koordynację wszelkich działań związanych z przygotowaniem i wprowadzeniem Alcatela One Touch Fire do oferty T-Mobile Polska.

Zobacz: T-Mobile promuje pierwszy telefon z Firefox OS.

System operacyjny Firefox OS jest w pełni otwartym programem zbudowanym na HTML5. Dzięki ogromnej popularności tego języka i łatwości programowania prawdopodobniej bardzo dużo osób zaangażuje się w tworzenie aplikacji na ten system. Od dłuższego czasu grupy deweloperów skupione wokół Mozilli pracują nad tworzeniem programów, które są dostępne już od dnia premiery.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: firefox os | t-mobile

w sumie: 39
  • 1

    20. ~a  2013-07-24 17:46:20  host: public-gprs533852.centertel.pl

    @19 r - a wysokość abonamentu obejmuje status materialny? bogaty lepiej liczy i mniej płaci niż ty!

  • 0

    21. ~  2013-07-24 18:04:57  host: z57-05.opera-mini.net

    19, dokladnie to place 12,5zl a i tak rzadki kiedy wygaduje caly pakiet zlotowek.

  • 1

    22. ~  2013-07-24 18:14:27  host: v60-05.opera-mini.net

    20 ale biedny kilka razy się zastanowi.

  • -1

    23. ~  2013-07-24 18:16:22  host: ip-37-209-136-121.free.aero2.net.pl

    Pewnie nawtykali backdoorów...

  • 0

    24.  2013-07-24 18:20:24

    A ja płace najmniej z Was wszystkich na kartę ;-) Gdyby jeszcze przelewu nie zabrali... Eh... To były czasy! :-)

  • 0

    25. ~r  2013-07-24 20:13:58  host: 89-74-172-30.dynamic.chello.pl

    #21: to strasznie przepłacasz, bogaty nie powinien wyrzucać kasy w błoto, chyba że jest nieco mniej inteligentny. Ja wydaję 5zł rocznie a i tak nie wygaduję całego pakietu. I co, zatkało kakao? ;-)

  • 0

    26. ~kleks  2013-07-24 21:32:30  host: acrn221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam dywan w kwiatki... Kiedy do Was dotrze że 5 złotych miesięcznie różnicy nie robi... Niedługo co niektórzy będą doopę szkłem wycierać.

  • 1

    27. ~bobi  2013-07-24 21:38:56  host: 77-254-14-129.adsl.inetia.pl

    t-mobile dostarczył startową animację z melodią głośną na max, stronę startową t-mobile w przeglądarce telefonu bez możliwości jej zmiany oraz parę bzdetów, których nie można usunąć. Nie wierzcie w marketingowy bełkot

  • 0

    28. ~bodzioc  2013-07-24 22:37:35  host: 178.180.241.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W t-mobile jest przy przenoszeniu aboment za 109,91 no limit do wszystkich + 2 gb netu + telefon. W play to samo masz za 119,90 + 7 zł stacjonarne. Różnica tylko taka, że neta 2,5 gb dają. I gdzie niby ta lepsza oferta Play?

  • 1

    29. ~  2013-07-24 23:33:15  host: 77-253-22-255.adsl.inetia.pl

    A dajcie spokój u mnie na wsi w budynku działa jedynie T i co z tego ze w Play jest coś 2zł tańsze jak nie mogę z tego korzystać??? :)

  • 1

    30.  2013-07-25 09:45:50

    "we współpracy z Mozillą przygotowywali fragment kodu nowego systemu operacyjnego" = aplikacja MiBOA i inne bzdety tm :D

  • 1

    31.  2013-07-25 10:37:09

    ja też uważam, że jedynym wkładem t-mobile w system będzie podłączanie gdzie się da linków do kretyńskich stron; generalnie nie kupuję telefonów brandowanych, a jak już muszę kupić, to zaraz zmieniam soft na oryginalny, dwa najczęściej używane skróty to lista kontaków i wiadomości, Plus podłożył tam link do swojej strony, bez możliwości zmiany, mistrzostwo świata, zaraz to wywaliłem, tu może być gorzej, bo operator grzebie w systemie, nic dobrego z tego nie będzie

  • 0

    32. ~Daro  2013-07-25 10:43:13  host: 95.108.125.93

    Jedna wielka kłótnia się zrobiła :( A ja trochę z innej beczki, skoro T-mobile przykładał się do powstania systemu, to czy można się spodziewać np. tego Alcatela, czy też ZTE Open w pozostałych sieciach w Polsce, czy też Tm ma wyłączność na ten system?

  • 0

    33. ~  2013-07-25 12:48:25  host: V32-12.opera-mini.net

    7,8,Plus i T-Mobile to są prawie te same sieci,ten sam zasięg 2G 900,nawet w takich miejscach gdzie Orange ma zero zasięgu,te dwie sieci idą łeb w łeb i nie ma co wybierać lepszeh bo między Plus i T-Mobile można dać znak równości

  • 0

    34. ~  2013-07-25 12:58:12  host: V32-12.opera-mini.net

    a propo tego co piszą niektórzy że T-Mobile to najgorsza sieć napiszę tak,mnie w ofertach T zniechęca 39 gr za minute po abonamencie i nic nie dadzą tłumaczenia że trzeba wziąść abonament 79 zł bo nie będę przepłacał kiedy wyjdę parę,może parenaście minut poza abonament,a cena 39 gr przy 19 gr za min jest nie do zaakceptowania i to jest nr 1 co mnie zniechęca do T,nr 2 zniechęca to że na przedłużenie umowy nawet w salonie na telefon czekaj sobie aż przyjedzie kurier,nr 3 tragiczna oferta na kartę,jedyne co ratuje tą ofertę to no limit w sieci za 10 zł, nr 4 dopłata w abonamencie do no limit w sieci,a powinno być w standardzie w każdym abonamencie,jak ta sieć się nie poprawi to raczej nie zyska masowo klientów,tylko zostaną w niej ci,którzy już są,niby takie szczegóły,a jednak wpływają na całość

  • 0

    35. ~  2013-07-25 13:04:13  host: V32-12.opera-mini.net

    32,skoro ten system to dzieło T i Mozilli to raczej T ma wyłączność,chyba nie po to T się trudziło żeby oddać innym swój pomysł choć dla mnie to żaden argument żeby wybierać T bo wybieram to co w sieciach wspólne,a nie to co uzależnia od jednej sieci,nie wiadomo czy po włożeniu innej karty sim do tego smartfona będzie obsługiwać tą inną sieć czy nie,gdyby nie to po co mi taki smartfon,wolę zwykły android czy windows i opcję przełożenia sim jeśli oferta T się jeszcze pogorszy niż być uzależnionym od jednej sieci i korzystać tylko z tej sieci,tak już było i nazywało się to sim lock

  • 0

    36. ~  2013-07-25 13:13:09  host: V32-12.opera-mini.net

    ale się niektórzy jarają,bogaci i biedni,dajcie sobie spokój,poprostu wybiera się te oferty które są korzystne,przepłacać nie ma sensu tylko dlatego żeby się dowartościować że się jest bogatym i nie piszę tu o przepłacaniu 5 zł na rok tylko od 10 zł i więcej bo już od abobamentu 20-25-30 zł można mieć nowy telefon więc przepłacać koszt nowego telefonu z drugim abonamenem nie ma sensu

  • 0

    37. ~  2013-07-25 13:14:20  host: V32-12.opera-mini.net

    na miesiąc 10 zł i więcej przepłacania,żeby potem nie było że napisałem że na rok

  • 0

    38. ~Daro  2013-07-25 16:22:32  host: 95.108.125.93

    @35, no właśnie mój tok myślenia powiela się z Twoim, też niechciałbym być zmuszony do wyboru sieci tylko przez wzgląd na telefon. Chodzi mi tylko o to, że moim zdaniem Mozilla znacznie ograniczy sprzedaż ze względu na wyłącznie 1 sieć. Choć Android w Polsce też stawiał pierwsze kroki wraz z T, tylko wtedy nie było ingerencji sieci w oprogramowanie. Za jakiś czas to i tak się pewnie rozejdzie i telefon znajdzie użytkowników wśród klientów każdej z sieci. I nie żebym był jakimś wielkim fanem systemu Firefox OS, po prostu chodzi mi o to, że T ma b.duży potencjał i zazwyczaj nowości za przyczyną wchodzą na rynek polski - wspomniany Android, czy też wspólnie z Orange iPhone, czy też zaglądając sporo wstecz Windows Mobile na MDA. Ale poza sprzętem przydały by się rewolucyjne oferty, a nie kombinacje jak opłata za sprawdzanie konta, czy też za ważność konta lub chyba najgorsze, gdy kilka razy dzwonili, by zaoferować mi kolejny telefon z abonamentem - zostałem skrzyczany przez panią, gdy odmówiłem.

  • 0

    39. ~xyz  2013-07-25 17:36:06  host: dxa247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za dużo milionów na lans, za mało chęci na polepszenie oferty.

Dodaj swoją opinię