Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski sąd uznał wiedeński arbitraż

Polski sąd uznał wiedeński arbitraż

WitekT 2 Lutego 2005 21:10

0 0

Sąd Okęgowy w Warszawie uznał orzeczenie Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, który w listopadzie oddalił żądania Deutsche Telekom dotyczące przejęcia udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Elektrim był akcjonariuszem PTC bezpośrednio, ale przekazał swe udziały aportem do ET. Trybunał Arbitrażowy oddalił żądania Niemców, ale jednocześnie wezwał Elektrim do tego, by przejął akcje PTC od ET. Sąd dał Elektrimowi dwa miesiące na odzyskanie udziałów w PTC. Jeśli tak się nie stanie, sąd uznać może, że nastąpiło naruszenie umowy wspólników PTC.
Trybunał uznał też, że sytuacja finansowa Elektrimu nie uległa znacznemu pogorszeniu, co oddala możliwość przejęcia przez DT udziałów w PTC należących do grupy Elektrimu po cenie niższej od rynkowej. Elektrim chce sprzedać udziały w PTC.

Źródło tekstu: Reuter, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet