Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski rynek telefonów stacjonarnych w 2007 roku

Polski rynek telefonów stacjonarnych w 2007 roku

WitekT 19 Marca 2008 10:59

0 0
W zeszłym roku w Polsce sprzedano 1,1 mln telefonów stacjonarnych - wynika z danych przedstawionych przez polski oddział Siemensa. W liczbie tej zawiera się 780 tys. bezprzewodowych telefonów w standardzie DECT.

Niekwestionowanym liderem polskiego rynku jest Panasonic, z udziałem na poziomie 39%. Drugi jest Siemens z udziałem 27%, a trzeci Swissvoice - 9%.

Z kolei w ujęciu światowym prowadzi Siemens, z udziałem o wielkości 29,9%.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-03-19 11:31:03

    Musi całe pokolenie "wymrzeć",aby stacjonarne znikneły z rynku.Z kolei muszą zostać wprowadzone rozmowy "darmowe" wewnątrz wszystkich krajowych sieci stacjonarnych za rozsądny abonament, aby telefony stacjonarne ponownie zaczeły się liczyć na rynku ;-)))Zgadzam się Templariusz, kto dzisiaj używa stacjonarnego ? w 95% to "starzy"(mentalnie,nie wiekowo)ludzie,nie nadążający za zmianami.

  • 0

    7.  2008-03-19 11:34:24

    Nie dziwię się, że stacjonarne mają jeszcze powodzenie. Jak na razie Internet bezprzewodowy nie dorównuje parametrami temu kablowemu, więc to ratuje operatorów stacjonarnych. A skoro ma się Internet na linii telefonicznej to lepiej już mieć chociaż abonament socjalny i mieć numer domowy niż płacić pustą opłatę za utrzymanie łącza.

  • 0

    8.  2008-03-19 11:36:59

    Nie zgadzam się biotyt.Internet radiowy i z telewizji kablowej dawno dorównuje jakością i parametrami temu z kabla telefonicznego.Ratuje operatorów stacjonarnych to,że nie zawsze jest dostępny w gospodarstwach gdzie już jest stacjonarny.

  • 0

    9. ~jojo  2008-03-19 11:39:39  host: efi76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jednak są ludzie rozglądający się (i kupujący) DECT-y, a zdarzają się nawet i tacy co kupią za 20 zł w promocji jakąś "jednorazówkę".

  • 0

    10. ~MyFon  2008-03-19 11:47:22  host: 80.238.80.2.ip.airbites.pl

    Zgadzam się z ~iFON! Telefon internetowy przez bramkę voip podłączony do zwykłego aparatu to coraz częstsze zjawisko.

  • 0

    11.  2008-03-19 12:07:18

    iFon, MyFon: zgadzam sie z Wami, Skype jest drogi, poza tym ludzie klikaja i dzwonia o roznych porach, a tak postawilem bramke VOIP i jest swiety spokoj wieczorem, tanie rozmowy na komorki przy okazji bezplatnych na stacjonarne (nonoh.net)

  • 0

    12.  2008-03-19 12:33:06

    telefony stacjonarne na pewno nie znikna powod? telefonia voip betamaxy i takie tam...

  • 0

    13.  2008-03-19 12:38:31

    @Zukertort, stary nie jestem, wręcz odwrotnie a mam stacjonarny, korzystam z niego i nie zamierzam z tego rezygnować. Dlaczego? Bo żeby mieć internet muszę mieć telefon. Zawieszać mi się nie opłaca. Płacę 60 zł za 1000 minut miesięcznie. Zabawa z voipem jest dla mnie nieopłacalna bo i tak będę musiał ponosić koszty stacjonarnego/utrzymania linii. I chwała niektórym żę jeszcze mają stacjonarny bo jak mam do kogoś sprawę a on ma komórkę w innej sieci to wole na stacjonarny zadzwonić za PÓŁ darmo niż płacić za rozmowę poza sieć. Zgadzam się, telefonia internetowa bardzo się ostatnio rozwinęła i oferują bardzo tanie połączenia prawie tej samej jakości ale póki co nie skusze się na to.

  • 0

    14.  2008-03-19 13:22:00

    Zukertort: Ja pisałem o tym, że Internet bezprzewodowy ma gorsze parametry od tego kablowego, a kablowy to przecież przez telefon lub z telewizji kablowej. Nie pisałem o tym, że z TVK jest gorszy. Sam posiadam net z kablówki i sobie bardzo chwalę, jakość lepsza niż Neostrady, którą miałem 2 lata. Co do bezprzewodowych to miałem na myśli szczególnie ten z sieci komórkowych. Jeśli chodzi o WiFi to zdarzają się na pewno lokalne perełki co za niewielką cenę dają duże prędkości w zadowalającej jakości. U mnie na osiedlu jedna kafejka świadczy takie usługi lecz starają się podłączać kablem, bo po WiFi chodzi tak sobie. Drugi operator działa w mieście i okolicach, lecz cena zniechęca dlatego korzysta z nich ten kto nie ma wyjścia.

  • 0

    15.  2008-03-19 13:38:11

    Mulder-rozumiem Ciebie bo napisałem,że niektórzy nie mają dosŧępnu do przyzwoitego netu innego niż w pakiecie z stacjonarnym. Biotyt:faktycznie inaczej Ciebie zrozumiałem i jest dla mnie oczywiste,że bezprzewodowy internet (nie tzw. radiowy) bardzo odstaje jakością i parametrami

  • 0

    16.  2008-03-19 13:56:19

    Bo w sumie nie wszyscy mieszkają na końcu świata jak ja :)

  • 0

    17. ~  2008-03-19 14:08:05  host: w3cache1.tktelekom.pl

    @1 - a który operator komórkowy da mi 300min tygodniowo na stacjonarki do Polski (chociaż z tego akurat moało korzystam) i Niemiec za

  • 0

    18.  2008-03-19 14:23:59

    #1 - a który operator komórkowy da mi 300min tygodniowo na stacjonarki do Polski (chociaż z tego akurat moało korzystam) i Niemiec za

  • 0

    19.  2008-03-19 15:06:07

    ~Templariusz - ja. Nawet sobie kupiłem pod choinkę nowy aparat DECT - właśnie Siemensa ;-) Stary już po 5 latach trochę szwankował - też Siemens.

  • 0

    20. ~  2008-03-19 16:10:39  host: w3cache1.tktelekom.pl

    Mulder użył ładnego określenia: "telefonia internetowa bardzo się ostatnio rozwinęła i oferują bardzo tanie połączenia prawie tej samej jakości". Prawie, robi wielką różnicę. Z telefonią internetową to tak jak z mp3, jakoś(ć) tam słychać...

  • 0

    21. ~Adam  2008-03-19 16:18:17  host: bdw229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    firma bez telefonu stacjonarnego to jak mężczyzna bez kobiety :)

  • 0

    22. ~przemo  2008-03-19 16:21:46  host: ip-89-174-125-100.multimo.gtsenergis.pl

    1, 6: Jest cały szereg zastosowań telefonów stacjonarnych i to nie tylko podpinanie ich do bramek voipowych (tak na marginesie pewnie wkrótce do bramki voip będzie się podłączać swój własny telefon komórkowy). W biurach, centrach obsługi telefonicznej, itp telefon stacjonarny na biurku spełnia swoje zadanie bardzo dobrze choć coraz częściej zastępowany jest aparatem voip (tez stacjonarnym biurkowym).

  • 0

    23.  2008-03-19 23:26:50

    A mój operator daje nielimitowane rozmowy w całej Polsce na stacjonarne, w sumie to za 40zł (to całkowita kwota za abonament na WLR i nielimitowane połączenia). Ja lubię telefon stacjonarny i (pewnie zostanę skrytykowany) wygodniej mi się z niego rozmawia. Lepiej słychać, nigdy nie zrywa i nie zabraknie zasięgu. Mój znajomy powiada, że stacjonarny jest jak pluszowy miś z dzieciństwa, już trochę poszarzały, ale jak go nie kochać ;-)

  • 0

    24.  2008-03-19 23:28:20

    22.~Adam - "Singele" Cię zlinczują, a do tego trąca homofobia ;-D

  • 0

    25.  2008-03-20 09:16:40

    @23 hainasz. U jakiego masz operatora stacjonarny?

Dodaj swoją opinię