Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski rynek tabletów po 1H2011 według IDC

Polski rynek tabletów po 1H2011 według IDC

Q! 29 Sierpnia 2011 20:34

0 0

W I połowie 2011 roku na polskim rynku nabywców znalazło od 35 do 40 tys. tabletów - wynika z danych przedstawionych przez IDC. Według analityków, polski rynek nie jest jeszcze gotowy na tabletową rewolucję.

Jeśli chodzi o sprzedaż poszczególnych producentów, to żaden z nich nie zdradza osiągniętych na polskim rynku wyników. Jedynie Samsung podaje, że w I półroczu na rynek trafiło 20 tys. sztuk modelu Galaxy Tab. Ile do klienta końcowego? Tego nie chce zdradzić.




Przedstawiciele Samsunga utrzymują również, że ich sprzedaż nie jest zadowalająca. Według nich, polski klient wybiera tańsze laptopy lub jeszcze tańsze netbooki, zamiast droższego tabletu. Podobnego zdania są przedstawiciele HTC czy Acera.

Z kolei przedstawiciel Asusa twierdzi, że przyszłość tabletów w Polsce widzi w jasnych barwach. Obecnie firma odnotowuje coraz większe zapotrzebowanie na tego typu urządzenia, a najlepszy okres sprzedaży tego typu urządzeń ma dopiero nastąpić.

Źródło tekstu: rp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~?  2011-08-29 20:41:58  host: deflektor.betanet.pl

    Tablety są jedną wielką porażką, ale przeciez czego by Apple nie wydało, musi być sukcesem... prędzej czy pozniej... :/

  • 0

    2. ~Kili  2011-08-29 20:42:04  host: 088156047101.olsztyn.vectranet.pl

    Też wolę Transformera od Galaxy Taba, Iconii i Flyera ;)

  • 2

    3. ~  2011-08-29 21:47:45  host: z38-10.opera-mini.net

    Słaba sprzedaż bo ceny bardzo wysokie. Srednio 1500-2500zł i za taką kwote mozna mieć dobrego notebooka i jeszcze starczy na tańszego smartfona. rcicho

  • 1

    4. ~  2011-08-29 22:16:20  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    jedni powiedza ze polski rynek nie dojrzal do tabletow,ale ja powiem tak-polski konsument ze wzgledu na ograniczone srodki finansowe musi byc rozeznany i musi madrze wybierac a nie wydawac kase na pierdoly.

  • 0

    5. ~gl  2011-08-29 22:26:57  host: 88-199-27-51.tktelekom.pl

    "Tablety są jedną wielką porażką" tablety skanibalizują komputery w ciągu 5 lat

  • 0

    6.  2011-08-29 22:30:16

    pani Magda Borowik nie skomentowala tego raportu? ;)

  • -1

    7. ~  2011-08-29 22:42:16  host: dch22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5. ale nie w Polsce. Za małe dochody. Co kupisz laptopa, netbooka, smartfon czy tablet? Nic nie zastąpi komputera z dużym monitorem. Liczy się wygoda.

  • 0

    8. ~  2011-08-30 01:15:54  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    @7 To tak jakbyś 5 lat temu chciał mi wmówić, że w Polsce nikt nie kupi laptopa, bo za drogi, za mało wydajny, za mały monitor... nie w Polsce się laptopy nie przyjmą.

  • 0

    9. ~a_lex  2011-08-30 07:46:20  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Laptop "za drogi, za mało wydajny, za mały monitor" - faktycznie 5 lat temu laptopy takie były :) A jak się potoczy z tabletami to zobaczymy - ja np. nadal wolę stacjonarny od laptopa bo wygodniejszy.

  • 1

    10. ~  2011-08-30 08:01:40  host: t14-12.opera-mini.net

    Mają zmartwienie producenci..Polacy niekupują tabletów...

  • 0

    11. ~mastertoon  2011-08-30 08:36:59  host: public-gprs70535.centertel.pl

    Kto co lubi, ze "stacjonarka" juz bym nie wytrzymal, byc uwiazanym do biurka, z Crysisa juz wyroslem, wiec najnowsze Radeony mi nie w glowie. Internet, filmy, dokumenty, mobilnosc- to daje mi tablet. Klawiatura ekranowa wygodniejsza niz ta mala w netbooku, tablety sa przy tym wydajniejsze niz Atomy (a chocby filmy full hd otworza). "Winzgrozy" tez mam juz dosyc, Andek lepiej mi podchodzi. Tak wiec co kto lubi.

  • 0

    12. ~Octopus  2011-08-30 08:56:41  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    Sprzęt ma swoje zastosowanie , a moduł gsm - jak dla mnie to idealne wyposażenie .

  • 0

    13. ~erni  2011-08-30 09:38:55  host: 93-186-31-237.rdns.blackberry.net

    Tablet to mniej funlcjonalny netboook, to tylko zabawka w cenie 2 netbookow, nie ma tam nic innowacyjnego, nie ma tam nic co wyroznialoby go od netbookow, ale za to kilku rzeczy brakuje np. Klawiatury sprzetowej ktora jest 1000 razy wygodniejsza w uzyciu ni? dotykowa. Tablety si? u nas nie sprawdza, sa za drogie i oferuja zbyt malo.

  • 0

    14.  2011-08-30 09:42:18

    Też się zastanawiałem 1.,5 roku po co komu te tablety. A potem sobie dla testów kupiłem iPada i zrozumiałem ;) A teraz zmieniłem go na Asusa Transformera i znów się zastanawiam, po co męczyłem się tyle z tym ograniczonym jabłkiem ;) Android w wersji 3.x jest idealnym systemem dla tabletów. Owszem- iPad jest lepiej wykonany, ma lepszy ekran i dużo lepszą baterię od Asusa, ale w kwestii wygody obsługi i możliwości konfiguracji to druga liga.

  • 0

    16. ~mastertoon  2011-08-30 09:43:15  host: public-gprs70535.centertel.pl

    @12 zabawka wydajniejsza niz netbook i dluzej dzialajaca na baterii a innowacyjny jest wygodny dotykowy interfejs. Co do klawiatury to tez sprawa gustu- wiele osob lubi ekranowa i nie brakuje im sprzetowej. A co do zaoferowania, to dla mnie oferuja znacznie wiecej.

  • 0

    17. ~k  2011-08-30 15:09:25  host: 212.160.172.70

    Zarówno netbook jak i tablet jest chyba zazwyczaj tym drugim urządzeniem w domu po laptopie czy komp. stacjonarnym. Czyli jest urządzeniem drugiej potrzeby, zaspakajającym mobilne żądze użytkownika. Ponieważ jest urządzeniem drugiej potrzeby to na takie urządzenia wydaje się pieniądze z większą ostrożnością. Stad popularność tabletów jest niska przy niskich cenach netbooków. Przy zbliżonych cenach - decydować dopiero będą preferencje w użytkowaniu.

Dodaj swoją opinię