Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski rynek komórkowy po danych z GUS za 1Q07

Polski rynek komórkowy po danych z GUS za 1Q07

WitekT 25 Kwietnia 2007 14:24

0 0

GUS opublikował właśnie dane dotyczące liczby aktywnych kart SIM na koniec I kwartału. Z podanych danych wynika, że Centertel niedoszacował swoich udziałów w aktywacjach netto, a PTC miała kolejny fatalny wynik i spadła na 3. miejsce w rankingu.

GUS podał, że 31. marca w Polsce było 37.815.400 aktywnych kart SIM. Wynika z tego, że Centertel w aktywacjach netto miał udział o wielkości 24,6%, a nie jak podał w raporcie giełdowym 20,9%.




Do obliczeń posłużyliśmy się także słowami prezesa Polkomtela Jarosława Bauca, który powiedział, że na koniec I kwartału jego firma miała 12,6 mln aktywacji oraz naszymi szacunkami wielkości bazy klientów Play (około 30 tys. wraz z testerami programu Nadchodzi4).

Operator

Liczba kart SIM po 1Q07

Przyrost w 1Q

Centertel

12,781 mln

260 tys.

Polkomtel

12,608 mln

600 tys.

PTC

12,4036 mln

159,6 tys.

P4

~ 30 tys.

~ 30 tys.

Razem

37,8154 mln

1,0576 mln

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 0

    51.  2007-04-26 18:09:56

    b & jojo: nalezy sobie tez jednak postawic pytanie czy operator -majacy znacznie mocniejsza pozycje niz uslugobiorca nie wykorzystuje wszelkich mozliwosci prawnych aby dochodzic swego? Przeciez u neigo tez nie ma wyrozumialosci i przepisy zawarte w umowie tratuje bardzo ale to bardzo instrumentalnie.. Ja osobiscie bym rozwiazal umowe nie ze wzgledu na korzysci ale na zasady - skoro uznaje ze jednostronnie ogranicza ktos moje prawa to sie na to nie zgadzam.

  • 0

    52. ~jojo  2007-04-26 20:16:35  host: een209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tez mogógłbym powiedzieć, że rozwiąże umowę dla zasady. Tylko powiedz mi, gdzie teraz pójdę? Do Orange, albo Plusa, Play... Niestety dla samej zsady nie zmienię operatora, żeby płacić drożej. Jednak każdy robi jak uważa. Chociaż fakt, gdyby Era bardzo mi dopiekła, to bez wachania zrezygnowałbym z jej usług. :-)

  • 0

    53. ~cosmic  2007-04-26 22:50:05  host: abqb89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panowie:) - po raz kolejny telefon kupiłem na wolnym rynku a przedłużając umowę dopasowałem sobie plan taryfowy do moich potrzeb. Zupełnie nie interesuje mnie nowy telefon, bo dzięki Bogu stać mnie na zakup na wolnym rynku, tym bardziej że jak chcę wybrać lepszy model to cena promocyjna bywa zbliżona do tej z wolnego rynku. Telefon to dla mnie żaden argument. Po rozwiązaniu umowy z Erą zabieram numery do Tak Taka (bo są super) więc i tak przychody dla Ery z moich kart SIM będę generował. Konkurencja....hmmmmm - każdy OP ma coś na sumieniu. Przejdę na pre-paid i zobaczę czy zda to egzamin w moim przypadku. Byłem zadowolony z ERY, ale nie lubię jak w taki sposób jak właśnie PTC traktuje swojego zaufanego klienta!! Oczywiście nie czuję się dla Ery "bogiem" ale jako klient znam swoje prawa i obowiązki również:) Szczególną uwagę zwracam na jakość obsługi klienta!!! Skoro PTC się potknęła to niech przynajmniej zachowa się w sposób godny wydawałoby się wzorowego operatora. A co robi to wiemy wszyscy. Mam 30 lat na karku i zabawy w 3 abonamenty po to żeby mieć nowy telefon mam już za sobą:):)!!! Także nie telefon jest dla mnie argumentem do rozwiązania umowy z PTC:) Uwielbiam techno gadżety, a za 1 pln czy nawet 99 w promocji to jak wiecie kombajnu miltimedialnego nie kupię:) Merytorycznie rzecz ujmując PTC straciła w moich oczach, a wierzcie mi że miałem do tej sieci ogromne zaufanie!!! Mój kumpel ma kilka autoryzowanych punktów Ery i 2 salony firmowe, zawsze dobierał mi xtra pakiety, ale na moją decyzję o rezygnacji z PTC powiedział że prywatnie mnie rozumie a jako Doradca biznesowy PTC nie ma argumentów in plus i przy obecnym poziomie promocji i stanowisku zarządu PTC takich klientów jak ja nie jest w stanie za3mać w sieci. No cóż....Sory za kolejny laborat:) Pozdrawiam.

  • 0

    54. ~cosmic  2007-04-26 23:08:23  host: abqb89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Acha jeszcze tylko jedna uwaga: @B:):) - nawet gdybym instrumentalnie potraktował przepisy prawne jak to określiłeś i zwiał z telefonem do innego OP-a to nie możemy traktować tego jako cwaniactwa, nadużywania prawa itp.:):) Operator się pomylił - prawo jest po Twojej stronie więc......nie można mieć sentymentów!!!Korzystanie z usług telekomunikacyjnych to biznes jak każdy inny - operator restrykcyjnie dba o swoje prawa więc i klient powinien!!! Moim zdaniem czysta gra - biznes to biznes!! I nie sądzę (wiem z autopsji raczej) że jak Ty jako Abonent pomylisz się albo wciśniesz przypadkowo połączenie z netem w telefonie i ściągniesz parę KB albo MB to przecież za to zapłacisz a operatora nie będą interesowały Twoje wyjaśnienia (pomyliłem się, nie zauważyłem, przypadkiem nacisnąłem klawisz) - OP. liczy zyski to nie instytucja charytatywna. Więc jako Abonenci również powinniśmy dbać o swój interes. Nie przejmujcie się tak tymi Operatorami - to co stracą to szybko nadrobią:):) Wystarczy że podniosą stawkę za minutę połączenia o 1gr - w skali rocznej to setki tysięcy przychodu!!:) W myśl zasady: Jeden Dolar zaoszczędzony na samochodzie - 10 000 samochodów to 10 000$ - prawda że się opłaca:):):)PZDR.

  • 0

    55. ~cwelu@wp.pl  2007-04-27 00:56:31  host: tsk1.nat.tsk.pl

    syntax, przygłupie ciebie oszukali ??

  • 0

    56. ~pa  2007-04-27 02:11:14  host: 80.55.135.142

    cosmic-czego ty czlowieku chcesz w zyciu ?zastanow sie i przechodz do innch,kto ci zaoferuje aparat i rabaty takie jak era przy aneksie,15 miesiecy 50% .Pakiet kwotowy z roamingiem włącznie????????????? jaki wplyw maja te niby zmiany w regulaminiena twoje rachunki? Cos sciemniasz czlowieku na maxa

  • 0

    57. ~comsic  2007-04-27 08:25:34  host: abuk151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Pa - Obrońca wdów i sierot???!!!!:):) Wiem czego chcę od życia - co się tak zmartwiłeś:):)?? Przeczytałeś w którymś z moich postów że zmiana regulaminu ma wpływ na moje rachunki???.....No właśnie.....to nie myl pojęć!!!! Albo czytaj ze zrozumieniem!!! Jak jesteś zadowolony z Ery to bądź dalej jej abonentem i nie próbuj przekonać mnie jakimiś pakietami:):):) Znam doskonale ich ofertę!!!! I wiem co mogą mi zaoferować. Czy ja namawiam kogoś do rezygnacji z Ery??? Niech każdy robi to na co ma ochotę i to co uważa za stosowne. Nikomu niczego nie narzucam.

  • 0

    58. ~hmmm  2007-04-27 08:44:37  host: 212.122.214.223

    @comsic - jak znasz dokładnie ofertę Ery to wiesz, że oferują ci najwięcej i najlepsze aparaty w stosunku do płaconego przez ciebie abonamentu... :) Era przegrywa bo leży jej marketing. Tam trzeba zrobić jakieś wielkie trzęsienie ale nikt nie trzęsie bo wszyscy się trzęsą nie wiedząc na czym stoją. Nieuregulowane kwestie właścicielskie paraliżują działania firmy - tak to niestety wygląda.

  • 0

    59. ~cosmic  2007-04-27 09:02:25  host: abuk151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @hmmmm - no właśnie o tym mówię:) Era przegrywa i to na własne życzenie!!

  • 0

    60. ~hmmm  2007-04-27 09:12:06  host: 212.122.214.223

    jak widzę w TV ostatnią reklamę Ery: abonament za 333 zł to zastanawiam się co oni wyprawiają: najtańszy MIX z telefonem na rynku (a o to przecież chodzi w mixie, o tani ale dobry telefon i maksymalną wolność), nadal najtańszy prepaid, najlepsza oferta abonamentowa z całej "trójcy" a oni reklamują "relaks" za 333 zł/m-c. Sabotaż ?!!? Martwi mnie sukces Plusa: dlaczego ? Bo dowodzi jednego: Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą. Konsumenci "uwierzyli" w "najtańsze telefony za złotówkę".

  • 0

    61. ~Syntax  2007-04-27 09:24:24  host: inet20908na-1.eranet.pl

    To co zrobiła PTC Porostu brak mi słów. Dostałem dziś pismo po tym jak podtrzymałem swoją decyzję z racji zmiany w regulaminie że oni juz wyrazili swoje stanowisko i mam zapłaciś karę umowna a jak nie to się spotkamy w sądzie. No i zapłacę tym skurwisynom, ale będą mieli taka anyreklame o jakiej nawet nie śnili. Era w oczach moich i moich znajomych jest calkowicie skreślona. To firma oszustów, klamców i ludzi nie potrafiących przyznać się do błędu.

  • 0

    62.  2007-04-27 09:52:18

    Syntax - powaznie masz zamiar placic? Nie pekaj - przeciez na ten temat wypowiadal sie UKE, mozna tez bylo rpzeczytac opinie niezaleznych prawnikow - nic oprocz stanowiska ERY nie wskazuje na to zeby cokolwiek placic

  • 0

    63. ~cosmic  2007-04-27 09:54:13  host: abuk151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Syntax - nie mam pytań!!!! I co na to Ci sentymentaliści??? Szkoda słów!!!

  • 0

    64. ~hmmm  2007-04-27 10:21:38  host: 212.122.214.223

    Syntax a dlaczego odchodzisz ? oferta się nie podoba czy też chciałeś się popisać i wyjść przed szereg ? a jak ją podpisywałeś to się podobała ? a zmieniło się tak wiele od tamtego czasu ? bo mi się zdaje że nic się nie zmieniło praktycznie, chcesz ich wykiwać a oni mieli się potulnie z tym pogodzić ? idą w zaparte - nie dziwota. A o tym kto ma rację UKE decydował nie będzie tylko sąd. Więc skoro powiedziałeś A to powiedz B :) Swoją drogą to widzę że Era ma nowe oferty utrzymaniowe...

  • 0

    65.  2007-04-27 22:00:03

    Witek co z tymi taryfami w plus-ie, będą czy nie?

  • 0

    66.  2007-04-27 22:04:43

    wers: będą na początku maja. Pierwsze szczegóły już wkrótce. ;)

  • 0

    67.  2007-04-27 23:16:31

    * Witek dzięki, czekam z niecierpliwościa. Aha nie wiesz czy nowe taryfy bedą dostepne dla tych co mają umowe na dwa lata i jeszcze rok do końca umowy?

  • 0

    68.  2007-04-27 23:17:32

    wers: jak popotwierdzam i napiszę, to zobaczysz. ;)

  • 0

    69.  2007-04-27 23:44:16

    ok. Miłej nocki Witku :)

  • 0

    70. ~mp  2007-05-04 17:37:23  host: cml185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ..."cosmic nie daj sie malolatom. :)".Rzeczowo piszesz i tak trzymaj i co by nie napisac masz racje, po prostu jestes obiektywny i tyle.

Dodaj swoją opinię