Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski oddział Samsunga ma już 10 lat

Polski oddział Samsunga ma już 10 lat

WitekT 29 Marca 2006 21:05

0 0

27. marca, na jubileuszowej konferencji z okazji 10-lecia obecności na polskim rynku, Samsung Electronics Polska przedstawił swoje dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość.

Polska jest jednym ze strategicznych rynków dla Samsung, dlatego też na konferencję przybył Europejski Dyrektor Marketingu Telewizorów Young-Chul Park. Podczas jubileuszu zaprezentowano - po raz pierwszy w Polsce - największy na świecie telewizor LCD (82 cale).

W trakcie 10 lat działalności na polskim rynku Samsung stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek. W 2005 r. Samsung Electronics Polska osiągnął pierwszą pozycję w sprzedaży telewizorów LCD. Jest też liderem w segmencie sprzedaży lodówek side-by-side i kuchenek mikrofalowych.

Dynamiczny wzrost polskiej filii Samsung został doceniony w Korei. Lokalne inicjatywy dotyczące sponsoringu sportu i sztuki i dobre wyniki sprzedaży powodują, że tutejszy oddział uważany jest za jeden z najbardziej kreatywnych, a Polska postrzegana jako bardzo obiecujący rynek. Naszą ambicją jest stać się numerem jeden nie tylko w sprzedaży telewizorów LCD, czy monitorów, ale także telefonów komórkowych. Na świecie aparaty telefoniczne Samsung zdobyły już wielkie uznanie – powiedział nowy prezes polskiego oddziału firmy Kyung Tae Bae.

W 2006 roku planowany jest udział Samsung w sprzedaży komórek w Polsce na poziomie 16-20%. Samsung wprowadzi do końca roku ok. 30 nowych modeli na polski rynek.

Firma osiągnęła również bardzo dobre wyniki sprzedaży sprzętu IT. W 2005 roku Samsung wzmocnił pozycję lidera rynku monitorów z 23,4 % udziałów w rynku (w tym 38,5% dla monitorów CRT i 19,5% dla monitorów LCD). Plany na 2006 rok zakładają zwiększenie udziału w segmencie monitorów LCD do 25%.

W Polsce, oprócz polskiego oddziału firmy znajduje się również, jedno z dziewięciu na świecie Centrów Badań i Rozwoju Oprogramowania. Głównym zadaniem Centrum jest rozwój oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej zgodnych ze standardami DVB (ang. Digital Video Broadcasting). Polskie Centrum pełni strategiczną rolę, stanowiąc podstawę rozwoju i planowanej ekspansji na rynki krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Samsung Electronics realizuje w Polsce także wiele dodatkowych projektów. Między innymi jest organizatorem największego na świecie turnieju gier komputerowych - World Cyber Games, w którym co roku startuje ponad 4000 Polaków. Polski oddział firmy jest też pomysłodawcą i organizatorem projektu Samsung Art Master. Jest to konkurs dla studentów uczelni o profilu artystycznym, mający na celu promocję młodych talentów, wyłowienie najciekawszych osobowości twórczych i wsparcie ich działań zmierzających do samodzielnego zaistnienia. Jako światowy parter Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Samsung promował w Polsce Sztafetę Olimpijską Turyn 2006. W Polsce odbyły się również dwukrotnie zawody dla młodzieży gimnazjalnej Samsung Athletic Cup pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Polski Samsung powstał w kwietniu 1996 roku. Obecnie firma zatrudnia 180 pracowników. W ubiegłym roku obroty Samsung Electronics Polska kształtowały się na poziomie 1,033mld zł i były o 13% wyższe w stosunku do 2004 roku (0,917 mld zł).
IMG 1417 m Ambasador marki Samsung - panczenista Paweł Zygmunt z żoną Katarzyną.

IMG 1305 m Od lewej: Wojciech Wasilewski (dyrektor Telecom), Kyung Tae Bae (prezes), Marcin Bołbot (dyrektor IT), Marcin Rosati (dyrektor RTV/AGD).
IMG 1150 mOd lewej: Kyung Tae Bae (prezes Samsung Electronics Polska), TH Hwang (manager), Sang Chul Lee (Ambasador Korei w Polsce).
IMG 1135 m 82-calowy LCD.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-03-30 08:10:06  host: 213-238-96-171.adsl.inetia.pl

    jak milo ze Samsung tak dobrze traktuje nasz rynek!;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet