Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski moBlog bardzo popularny

Polski moBlog bardzo popularny

WitekT 7 Marca 2005 19:45

0 0

Uruchomiony miesiąc temu przez firmę Nokia pierwszy w Polsce moBlog cieszy się ogromną popularnością.

Jego użytkownicy twierdzą, że brakowało im platformy do przesyłania MMS-ów bezpośrednio na własną stronę w Internecie i moBlog.pl właśnie tą lukę wypełnił. moBlogowicze tworzą swoje własne zdjęciowe dzienniki internetowe wysyłając MMS-y robione w najciekawszych momentach swojego życia.

Od 7. lutego na stronie www.moBlog.pl utworzono ponad 6500 moBlogów, do których przesłano ponad 4000 MMS-ów. W tak krótkim czasie stworzyła się społeczność, która wzajemnie śledzi i komentuje swoje moblogi. W ciągu miesiąca moblogi użytkowników zanotowały 100 tysięcy odwiedzin! Najpopularniejszym i szeroko komentowanym moblogiem jest moblog prezenterki MTV Kasi www.kasia.moblog.pl, który do tej pory odwiedziło ponad 12 tysięcy osób. Ewenementem jest moblog Marcela - www.marcel.moblog.pl - pierwszego dziecka, którego narodziny były transmitowane "na żywo" w moBlogu. Tata przesyłał MMS-y ze szpitala, a internauci przy komputerach kibicowali i komentowali to podniosłe i radosne wydarzenie.

Wielu użytkowników swojego pierwszego w życiu MMS-a przesłało właśnie do mobloga! Internauci chwalą przyjazny interfejs i wygląd stron, oraz szczegółową pomoc ułatwiającą przesłanie pierwszego MMS-a.

Moblogi wykorzystywane są do różnych celów – powstają MMS-owe pamiętniki, takie jak np. www.icecoffe.moblog.pl czy galerie ciekawych zdjęć uchwyconych spontanicznie komórką www.jasiek.moblog.pl. Internauci dzielą się z rodziną swoimi przeżyciami, pokazując momenty z życia dorastającego syna www.adas.moblog.pl, a niektórzy prowadzą fotorelację z zagranicznej podróży www.roki.moblog.pl. Pomysły są niezliczone - praktycznie każdy moblog to nowy pomysł.
Zainteresowanie moblogiem przeszło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że zaproponowana przez nas platforma spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem. Popularność serwisu moBlog.pl dowodzi, jak był on potrzebny i jak ważne dla użytkowników jest dzielenie się swoimi przeżyciami z innymi - mówi Hanna Viita, dyrektor marketingu w firmie Nokia.

Wciąż trwa konkurs na najgłupszą minę - www.miny.moblog.pl, do którego przyszło już ponad 300 zwariowanych MMS-ów - niektóre są naprawdę zadziwiające. Autorzy czterech najbardziej zwariowanych min zostaną nagrodzeni telefonami Nokia 3220.

Trwa także konkurs Najlepszy tester, w którym można się podzielić opinią na temat serwisu i wrażeniami z użytkowania www.moBlog.pl.

Ale to nie koniec. Twórcy serwisu przygotowują dla moblogowiczów nowe, niesamowite atrakcje. Już niebawem zainteresowanych czekają nowe konkursy, m.in. na najciekawszy moblog członka Club Nokia lub konkursy tworzone przy współpracy z MTV. W przygotowaniu jest już moblog prezentujący zdjęcia i pogodę z Kamer Obserwacyjnych Nokia rozmieszczonych w ładnych miejscach w Polsce.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet