Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polski abonent na tle świata

Polski abonent na tle świata

WitekT 29 Stycznia 2008 14:01

0 0

W Polsce ARPU (ang. Average Revenue Per User), czyli średni przychód z klienta, oscyluje w okolicach 50 zł, czyli trochę ponad 20 dolarów. Warto to porównac z innymi sieciami na świecie.

TOP5 operatorów o najwyższym ARPU:

Operator

ARPU (w dolarach)

MTC (Kuwejt)

71

"3" (Wielka Brytania)

70,55

Q-Tel (Katar)

69

KDDI (Japonia)

67,65

"3" (Austria)

66,84






TOP5 operatorów o najniższym APRU:

Operator

ARPU (w dolarach)

Hutchison (Srilanka)

2,83

PBTL CityCell (Bangladesz)

2,98

CMPark (Pakistan)

3

Astelit (Ukraina)

3

Sheba Telecom (Bangladesz)

3,10


Dane pochodzą z raportu Mobile Operator Outlook 2008 firmy Informa Telecoms & Media.

Źródło tekstu: audytel.pl     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2008-01-29 15:50:55  host: aaco24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta taryfa free life u ukrainskiego operatora jest ciekawa: http://tinyurl.com/3ah4ct Polaczenia do 10minut we wlasnej sieci za friko, miesieczne doladowanie to minimum 25uah (12zł) Tam mają takie proste zasady, a nas w Polsce nieźle dymają cenami i karmią bzedtnymi pakietami na 7dni.

  • 0

    22. ~  2008-01-29 16:07:30  host: aaco24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jeszcze coś, wszyscy trzej operatorzy na ukrainie mają swoje strony dostępne w języku angielskim, zarówno oferta, jak i promocje itp. A u nas jak to wygląda w przypadku gdy francuz, angol, hamburger, japoniec itp. itd. chcę porównać oferte prepaid i wybrać najdogodniejszą oferte?! Ano wygląda żenująco, niech się uczy polskiego :D

  • 0

    23.  2008-01-29 16:16:56

    Templariusz: jak dziecko... wcale nic śmiesznego w tym nie ma

  • 0

    24.  2008-01-29 16:50:54

    I teraz można sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w UK telefony full wypas są tańsze niż u nas.

  • 0

    25. ~PLANET  2008-01-29 18:30:06  host: public-gprs106915.centertel.pl

    Witku, mala korekta: Avarage -> Average. @Doktor: templariuszowi wydaje sie, ze jest zabawny - nie wyprowadzaj go z tego przekonania, bo jeszcze straci sens zycia i co wtedy ;)

  • 0

    26. ~Templariusz  2008-01-29 18:42:50  host: staticline23090.toya.net.pl

    Plantet'owi wydaje się, że ktoś czyta jego beznadziejne wywody :P

  • 0

    27.  2008-01-29 18:53:09

    No właśnie - może w końcu ktoś skapuje, że może być taniej jednostkowo (za minutę), bo operator ma konkretne przychody od każdego klienta. U nas wymaga się i tanio i najniższego ARPU... No cóż - 3 dolary też widać może być...

  • 0

    28.  2008-01-29 19:04:30

    25, PLANET: Dziękuje-my;] Poprawiam pod nieobecność Witka.

  • 0

    29. ~zbieracz puszek  2008-01-29 19:26:52  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Jak będzie nielimitowany internet za pośrednictwem komórki powiedzmy za 30zł., zrezygnuje z usług obecnego ISP a rzecz operatora komórkowego.

  • 0

    30.  2008-01-29 19:46:05

    #29: nigdy nie będzie

  • 0

    31.  2008-01-29 20:09:37

    No jak w Wielkiej Brytani abonent generuje rachunki na poziomnie 70 USD to mogą mieć super telefony po 20 czy 30 funciaków przy umowie na 18 miesięcy.

  • 0

    32.  2008-01-29 20:10:34

    Nigdy nie mow nigdy :)

  • 0

    33. ~pitter  2008-01-29 20:13:41  host: sub231-143.elpos.net

    #30 ... zajzyj na informacje z bloga play bo cos tam bylo ze ma byc bez limitu ... moze nie za 30 zł ale bedzie :P

  • 0

    34. ~  2008-01-29 20:19:10  host: gw138.internetdsl.tpnet.pl

    W UK Nokie N73 na karte można kupić za równowartość ok 500 PLN a u naszych operatorów jeszcze trzeba płacić abonament w okolicach 100 PLN żeby sie na telefon w takiej cenie załapać :)))

  • 0

    35.  2008-01-29 20:24:26

    droga redakcjo, mozna prosic o dodanie trzeciej tabelki tak aby zobaczyc, powiedzmy do 5-10 pozycji, wokoł polskich 20$. sadze ze to tez byloby dosc interesujace.

  • 0

    36. ~ja  2008-01-29 20:27:31  host: aajt89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~20 - nawet nie wiesz jak sie pisze apru czy arpu a piszesz ze maja najwyzsze, jakos nie wierze

  • 0

    37. ~neon  2008-01-29 20:30:22  host: w3cache.wignet.pl

    20 dolców tak??? tylko ze UK ma od nas większe zarobki czy Austria... I tak Orange i PLUS są na 19 i 20 miejscu w randze operatorów, Era sie nie liczy bo to zacofaniec...

  • 0

    38.  2008-01-29 21:07:47

    @26 templariusz: cos mowiles ? ;)

  • 0

    39. ~Sb  2008-01-29 21:39:24  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    A ile kosztuje minuta z PL na Ukr ? Chyba najtaniej jest w Heyah jeśli mnie pamięć nie myli; sprostujcie mnie proszę jeżeli jestem w błędzie ;)

  • 0

    40. ~mx2  2008-01-29 21:59:23  host: nat-pr4.aster.pl

    Statystyka to nauka, która mówi, że człowiek i pies mają średnio po trzy nogi. Zestawienie jako zapchajdziura na kanikułę.

Dodaj swoją opinię