Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polska zwleka ze 112

Polska zwleka ze 112

WitekT 29 Marca 2005 12:51

0 0

Polsce grozi procedura karna za brak numeru alarmowego 112.

Polska jest jedynym krajem UE, który spóźnia się z uruchomieniem europejskiego numeru alarmowego 112, za co grozi wszczęcie postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu - poinformował we wtorek rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr.
Dodał, że Komisja Europejska już od grudnia bada, dlaczego z telefonów stacjonarnych w Polsce nie można dzwonić pod numer 112. Selmayr przyznał, że Polska została już listownie ostrzeżona o możliwości wszczęcia procedury karnej. Trwają rozmowy wyjaśniające z Polska - dodał. Przyznał, że jeśli w ciągu najbliższych tygodni - do dwóch miesięcy - sprawa nie zostanie rozwiązana, Polsce grozi wszczęcie procedury przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu, a w konsekwencji kary.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ksad  2005-03-29 15:27:00  host: dial-1251.zgora.dialog.net.pl

    To nie żart: raz zadzwoniłem pod 112, a tam mi powiedziano, abym... zadzwonił pod 997.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet