Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polska przedsprzedaż Xiaomi Mi 5

Polska przedsprzedaż Xiaomi Mi 5

LuiN 26 Lutego 2016 11:35

5 2

Xiaomi Mi 5 dostępny będzie w Polsce najwcześniej w drugiej połowie marca. Sklep Xiaomi4you rozpoczął zapisy na polską przedsprzedaż telefonu.



xiaomi mi 5

Póki co pod adresem www.xiaomi4you.pl/mi5 zapisać można się na listę oczekujących w procesie przedsprzedaży. Polska cena telefonu zostanie ogłoszona na przełomie lutego i marca, wtedy też będzie możliwy zakup w promocyjnej, niższej cenie.

Xiaomi Mi 5 to smartfon z obudową wykonaną z metalu i szkła (lub ceramiki w wyższej opcji), z 5,15-calowym ekranem FullHD (IPS), Snapdragonem 820 (Kryo 1,8 GHz lub 2,15 GHz), grafiką Adreno 530 i 3 lub 4 GB pamięci RAM. Telefon dostępny będzie w wariantach z 32, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. W dwóch droższych opcjach procesor taktowany jest wyżej - 2,15 GHz, podobnie jak pamięć RAM (1866 zamiast 1333 MHz).

Niezależnie od wybranego wariantu, dostajemy jeden z najlżejszych flagowych smartfonów na rynku o masie 129 (szkło) lub 139 gramów (ceramika). I to pomimo zastosowania słusznej pojemności akumulatora (3000 mAh).




Nie zabrakło najnowszego standardu szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, jest dwustronne złącze USB Type-C, LTE, port podczerwieni, NFC, najnowszy Android 6.0 i lekka nakładka MIUI 7.0. Najwięcej jednak dzieje się w temacie aparatu fotograficznego.

Mi 5 to pierwszy na świecie smartfon z 4-osiową optyczną stabilizacją obrazu (jej działanie obejrzeć można na niżej dołączonym filmie). Zastosowano w nim 16-megapikselowy sensor Sony IMX298 z izolowanymi pikselami, autofokusem na bazie detekcji fazy i obiektywem o jasności F/2.0. Główny aparat uzupełnia przednia kamerka 4 Mpix z UltraPikselami o wielkości 2 mikrometrów.

Xiaomi Mi5 Stabilization

Most phones use a 2-axis optical image stabilization (OIS) but Mi 5 houses a 4-axis optical that significantly reduces shaky images and video. How well do you think it did compared to the two iPhones?#mi5 #miui #mi #xiaomi

Posted by Xiaomi Global Community on 24 luty 2016


Ceny w Chinach zaczynają się od około 300 dolarów, co daje szansę na przystępne ceny również i w Polsce.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: xiaomi4you, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi 5 | xiaomi

w sumie: 19
  • 1

    1.  2016-02-26 12:15:15

    To będzie dostępny w Europie czy nie? Orson tutaj> http://tlp.is/96e pisało tym, że dystrybucja na Europę nie jest narazie przewidywana. Albo ja coś źle rozumiem.

  • 1

    2.  2016-02-26 12:16:34

    "Jak powiedział Hugo Barra w wywiadzie udzielonym dla portalu The Verge, Xiaomi Mi 5 trafi do dystrybucji tylko w kilku państwach, w których Xiaomi jest w oficjalnej dystrybucji. Będą to Chiny, Indie, Hong Kong, Malezja, Indonezja, Singapur, Filipiny i prawdopodobnie Brazylia. Późniejsze pojawienie się smartfonu w innych krajach nie jest wykluczone, ale obecnie jest mało prawdopodobne. "

    źródło: http://tlp.is/96e

  • 1

    3. ~lumiafan  2016-02-26 12:26:18  host: 213-17-226-66.static.ip.netia.com.pl

    @2 ale to nie jest oficjalna dystrybucja

  • -1

    4.  2016-02-26 12:31:08

    oficjalnej nigdy nie bedzie, Xiomi nie chce miec sprzedazy w europie ( oficjalnej )

  • 1

    5.  2016-02-26 12:34:11

    4, surface123 - będzie, będzie. Nowe modele już jadą na ich własnych/licencjonowanych patentach. Ale póki co nadal się przygotowują do tematu.

  • 1

    6. ~kwistas  2016-02-26 12:36:07  host: 89.174.165.161

    Jak kwestia ewentualnego serwisu? Sklep wysyła go do Chin?

  • 1

    7.  2016-02-26 12:38:22

    @6, kwistas - akurat ci z linka dają 12 mies. polskiej gwarancji i serwisują na miejscu. Oprócz tego masz rzecz jasna 24 mies. rękojmi.

  • 1

    8. ~xiaomi  2016-02-26 13:11:30  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Jest pełno sklepów które beda robic tak samo. I tez to bedzie przedsprzedaz z gwaranacja serwisowa ( bo nie ma autoryzowanego serwisu xiaomi w Polsce).Czemu tylko informujecie o 1 sklepie? Powinno byc artykul sponsonsorowany!

  • 1

    9. ~Mr.Nick  2016-02-26 13:14:12  host: user-94-254-209-37.play-internet.pl

    Czy ten smartfon będzie mieć lte 800 mhz i czy będzie w nim polskie menu? Bo jeśli będzie pl menu to jak z aktualizacja do androida N czy później też będzie oficjalny update i pl menu dalej będzie zachowane?

  • 0

    12. ~lumiafan  2016-02-26 13:29:16  host: 213-17-226-66.static.ip.netia.com.pl

    @8 Piszesz, że "będzie przesprzedaż" ale póki co nie ma więc piszą tylko o tym jednym sklepie, w którym jest ;P

  • 0

    13.  2016-02-26 14:00:06

    I tak pewnie na Aliexpress/Banggood itp będzie taniej niż przez tego polskiego pośrednika..

  • 0

    14. ~~~  2016-02-26 14:37:00  host: user-164-126-74-143.play-internet.pl

    @1 To pośrednik. Są to zakupy grupowe z Chin. Na pewno bezpieczniej niż samemu kupować. Więc polecam.

  • 0

    15. ~xiaomi  2016-02-26 16:58:06  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Juz klika sklepow zapowiedziało przedsprzedaz.Zacznijmy ze xioami nie ma oficjalnej dystrybucji na rynki europeskie. Co najwyzej jest dystrybutor kamer,ale nie telefonów!Wiadomo patenty.To zawsze bedzie posrednik.A polskie sklepy to posrednik posrednika plus vat i cło. Jednym słowem cena idzie w góre. I teraz najlepsze.Uwaga:
    Jak cos sie zepsuje to albo sklpey wysyłaja do Chin bądź proszą o to klienta,ale wysłka ma byc nie wiecej niz 15 usd. Czyli kaza Ci wysylac jak najtanszym kosztem z duzym ryzykiem zaginiecia itd
    Ewentualnie mniejsze naprawy w serwisie lokalnym jak u acida,ale tez on nie zawsze ma orginalne czesci!!!!!Czesci orginalne sa tylko z innych popsutych telefonow.Xiaomi nie sprzedaje orginalnych czesci. Czyli jak naprawia Ci w Polsce jest duze ryzyko ze bedzie to nieorginalana i czesto gorsza rzecz
    Co wiecej gwarancja jest rok, w rekojmi po roku to kleint ma udowdnic ze wada wystepowała w momencie zakupu i ujawniła sie po roku. Trudno jest to udowdnic. I tyle.

  • 0

    16.  2016-02-26 17:47:01

    Mimo to jest to telefon, który może namieszać na rynku smartfonów w Europie.

  • 0

    17. ~xiaomi  2016-02-26 18:01:56  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Bez oficjalnej dystrybucji to szczerze wątpie.Wiadomo ze jest spolecznosc miu polska i nakłada jest bardzo wysokim poziomie.Co tygodniowe aktualizacje (albo jak kto to woli kosmetyka),duzo bajerow, autonagrywanie,nadawanie uprawnien kazdej aplikacji czy wbudowana czarna lista oraz viper. To jest niezłe, ale wciaz kazdy musi sobie odpwiedziec czy chce telefon za 1,5 tys bez gwarancji. Albo za 2 tys z gwranacja serwisowa opisana wyzej.Ja dałem 1000 zł za mi3 w 64 gb i spoko działa.Juz minał rok jest po gwarancji choc jakby padł w roku to trzeba byłoby wysylac do Czech. (jak cos to zwaracali za wysyle ale do pewnej sumy).Kupiony w Czechach.
    Wszytsko zalezy kto co lubi.Jednego podnieca branie z Chin,te emocje czy doloza vat czy nie.Zatrzymaja w urzedzie celnym czy nie. Ile to zaoszczedzi gdyby brał samsunga. Jak cos nie zatrybi to szukanie serwisu albo na wlasna reke sciagnie czesci itd. Jeden nazwie to niedogodnoscia a drugi pasja. Jednak Ci dal których to pasja to maly procent.Wiekszosc chce pewnej gwarancji a xiaomi tego nie gwarantuje.

  • 0

    18. ~xiaomi  2016-02-26 18:15:45  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Szczerze? Samo oprogramowanie jest bardzo wysokim poziomie.Zajmuje duzo ramu ale nic z tego nie wynika.Na takim mi3 dziala jak rakieta bez zaciec,Z nexusa 5 jak sie przesiadałem to nie wiedziałem roznicy poza tym ze masa uzytecznych rzeczy była wgarana. Uzytecznych nie jakis smieci jak ma samsung ,sony czy lg. Tam korporacje na sile pchaja swoje smieci a tutaj widac ze sami uzytkownicy dopieszczaja system . Wiadomo ze i bledy sie zdarzaja choc ja akurat tego nie doswiadczylem. Tutaj jest zasadnicza roznica ze miui nie tylko dorownuje,ale pzrzewyzsza touchwiza itd. pod wzgledem szybkosci, logicznosci i uzytecznosci. To jest moje najwieksze zastrzerzenia to meizu,oppo ,alcatela czy w ogole importerow typu myphone,kiano czy prestigio. Tam to juz całkiem sa braki i slaba optymalizacja.Jednak takie meziu czy oppo no nie ma wsparcia w społedznosci jak xiaomi.Nie na darmo sie mówi ze xiaomi bierzesz dla miui.

  • 0

    19. ~~  2016-02-27 15:54:58  host: aefc102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Posiadam xiaomi redmi 2 z 2GB Ram. Telefon bajka! Płynny, dużo wolnego Ramu, ekran cudny IPS Retina, prawie jak amoled. Jest dioda powiadomień, głośny czysty dźwięk, czułe mikrofony do rozmów i nagrywania video. Jest na kitkat miui7 Polska. Soft pierwsza klasa, dużo ustawień, czysty, niezapachany niczym.