Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polska premiera BlackBerry Z10

Polska premiera BlackBerry Z10

LuiN 18 Marca 2013 18:08

5 1
Biuro prasowe BlackBerry (do niedawna RIM) ogłosiło termin polskiej premiery BlackBerry 10 OS oraz smartfonu BlackBerry Z10.

Prezentacja najnowszych rozwiązań kanadyjskiego producenta i zarazem premiera nowego systemu operacyjnego oraz pierwszego smartfonu w tenże zaopatrzonego odbędzie się już 26. marca.

Rozmach działań BlackBerry podkreśla wybrane przez firmę miejsce spotkania z dziennikarzami - Ambasada Kanady w Warszawie.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry

w sumie: 25
  • 2

    7. ~west  2013-03-18 18:55:30  host: user-94-254-133-120.play-internet.pl

    ostanio trochę się pobawiłem tym blackberry na cebicie na stoisku t-mobile.Powiem szczerze- jestem b.rozczarowany.Czegoś zupełnie innego się spodziewałem.OS blackberry strasznie zamulał.Pzdr

  • 0

    8. ~Roomoon  2013-03-18 19:01:17  host: host-89-238-20-240.smgr.pl

    Czekam na Q10...

  • 0

    9.  2013-03-18 19:08:14

    @2 The next big thing is already here :D

  • 0

    11.  2013-03-18 19:52:22

    @10 - poczekamy na obiektywne testy, wtedy zobaczymy :-)

  • 0

    12. ~  2013-03-18 20:09:18  host: host-81-190-64-147.gdynia.mm.pl

    Euro RTV-2699zł! Cena żart za telefon ze sredniej półki. Kto to kupi?

  • 0

    13. ~Jk  2013-03-18 21:12:15  host: adlc123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tez mam telefon od dłuższego czasu. Jak na BB to w końcu system który można nazwać smart. Jednak porównując do obecnych na rynku to tak sobie. Wiele drobnych niedociągnięć a cały ten hub informacyjny wcale nie aż tak rewolucyjny. Sam system się nie muli ale wystarczy wrzucić prosta grę i potrafi mocno haczyc. Za tą kwotę za którą będzie można mieć HTC One czy S4 to niestety porażka. No i bateria slabiutka.

  • 0

    14.  2013-03-18 21:17:54

    @7 To ciekawe, bo na największym polskim wortalu o BB same zachwyty.

  • 0

    15. ~Zbyszek  2013-03-18 21:55:51  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @14: na stoiskach pokazowych telefony zawsze mulą, nie widziałem takiego, który by nie mulił, ale to nie ma nic wspólnego z codziennym używaniem.

  • 0

    16. ~Jk  2013-03-18 22:07:52  host: adlc123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I słusznie. W porównaniu do poprzednich modeli to duży krok do przodu, ale w porównaniu do innych systemów (iOS czy Androida) to wciąż nie to samo. Ja oceniam go obiektywnie (bez fanboystwa). Ale muszę powiedzieć że jakoś bardziej go polubilem niż WM8. Myślę, że gdyby cena była na poziomie adekwatnym do hardwaru to dla części osób mogła by to być ciekawa alternatywa. A tak to nie wróżę sukcesu.

  • 0

    17. ~slavi  2013-03-18 22:17:53  host: 89-25-168-234.huxnet.pl

    Z wielu recenzji i naoczenj ,,konsumpcji" Z10, mogę sie pokusić o stwierdzenie iż bb10 jest systemem bardzo podobnym do MeeGo - uwielbiam ten system za prostotę. Ogólnie wiele osób nie potrafi docenić potencjału bb, który jest po prostu anty-choinkowy w stosunku do iOS czy androida. Cena? 2700zł to nie jest dużo, jak za telefon bb, i tak tańszy aniżeli porshe design :p

  • 0

    18. ~Reed  2013-03-18 23:51:14  host: 213.25.206.91

    O jakiś rok za późno ta prezentacja ;)

  • 0

    19. ~nick  2013-03-19 07:16:20  host: abep35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To całe BB to jakaś pomyłka, dostałem ostatnio zadanie, aby na BB bold przerzucić kontakty z innego telefonu. importowałem przez outlooka, przy czym na 7x kontakcie następowała zwiecha przy każdej próbie. Po próbie wejścia do konkretnego kontaktu telefon się zawieszał i dopiero po kilkunastu sekundach, aplikacja się wysypywała do głównego menu!, i tak za każdym razem. Dopiero WIPE do fabrycznych ustawień pomógł (komputer nie chciał wykrywać telefonu). Po jakimś czasie doszedłem co było powodem takiego zachowania. Jak się okazało telefon nie trawi kontaktów z polskimi znakami diakrytycznymi. Nie pomogła nawet aktualizacja do najnowszego fw. Dziękuje za taki biznesowy telefon, gdzie wybrać bezbłędnie numer na tych olbrzymich klawiszach do łatwych zadań nie należy, a większym priorytetem jest próba wyszukania w internecie frazy która z tego numeru wychodzi niż samo dzwonienie...

  • 0

    21. ~3m  2013-03-19 09:24:26  host: rtr-5-62.interkar.pl

    Hmmm, eksperymentalny system, ograniczony ekosystem, parametry telefonu ze średniej półki. 2000pln to już ciut za dużo, a co dopiero 2600-2700.

  • 0

    22. ~.  2013-03-19 10:52:00  host: aavn37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ten system BB10 jest po polsku?

  • 0

    23.  2013-03-19 22:50:03

    @22 - oczywiście, wystarczy pooglądać filmiki na wspomnianym największym polskim portalu BB @21 - nie eksperymetalny system tylko nowy system, który na starcie ma większe wsparcie niz WP8 ma po roku; dyskusja o parametrach Z10 już tyle razy... chodzi płynniej niż Androfony z dwa razy "mocniejszymi parametrami", ma prawdziwy multitasking (aplikacje nie zatrzymują się ani nie są zamrażane jak w iOS) po za tym włożyli weń rzeczy, których brak w innych modelach zazwyczaj brakuje: wymienna bateria, karta pamięci, dioda powiadomienia, wygodna nierysująca się obudowa, wyjście HDMI, NFC, LTE itp :)

  • 0

    24. ~.  2013-03-20 07:14:01  host: aavn37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @23 Dzięki. Niemniej na filmach widzę, że konkurencja się uruchamia szybciej i robi lepsze zdjęcia. Zobaczyłem też jakie są aplikacje i kiepsko to widzę. Na pewno produkt ciekawy, ale chyba jeszcze nie teraz i nie za takie pieniądze.

  • 0

    25. ~Kasia  2013-03-21 07:16:25  host: user-46-113-145-84.play-internet.pl

    Śmieszą mnie niektóre wypowiedzi typu, że ma za słaby aparat itp. Miarą jakości telefonu jest aparat z ilością pixeli lub ilość rdzeni? Ludzie zastanowcie się.

  • 0

    26. ~.  2013-03-21 08:25:19  host: afik43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Kasia - Już się zastanowiłem. Ilość rdzeni nie ma znaczenia. Aparat foto też nie ma znaczenia. Proponuję więc pozbawienie zbędnych gadżetów ten przyzwoity telefon i ustalenie ceny na normalnym poziomie. Jeśli jednak kosztuje tyle co telefon z dobrym aparatem to niech go ma.

  • 0

    27. ~Jk  2013-03-21 15:43:45  host: 213-17-165-250.ip.netia.com.pl

    Myślę, że zawsze będzie kłopot w takich dyskusjach jeżeli rozmawiają osoby oczekujące od urządzenia różnych funkcjonalności. Jeżeli ktoś stawia na jakość rozmów i długi czas pracy na baterii, a do pozostałych rzeczy używa tablet/laptop będzie miał inne zdanie niż ktoś kto cały czas przegląda net i wysyła mailem zdjęcia. Nie mniej wydaje się, że są pewne elementy stricte obiektywe, np. cena. Jeżeli wynosi ona blisko 3.000 PLN to w zasadzie uprawnione jest zapytanie dlaczego jest taka wysoka. Jeżeli mówimy, że nie są ważne rdzenie, ekran HD, czas pracy na baterii czy jakość aparatu foto to pytanie po co kupować aparat za 3000.

  • 0

    28.  2013-03-25 09:10:31

    Nie rozumiem ino skąd cena 3000,- kupiłem prosto z Anglii za cenę w przeliczeniu z funta 2400 PLN plus koszty przesyłki, a było to tuż po premierze, więc cena zawierała "podatek dla frajera" (napaliłem się, wiem) Zobaczymy co zaproponują nasi operatorzy już pojutrze.

Dodaj swoją opinię