Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polska na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii

Polska na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii

orson_dzi 17 Czerwca 2015 11:49

2 0

12 czerwca na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Luksemburgu zostały omówione kwestie dotyczące telekomunikacji i społeczeństwa informacyjnego.

Członkowie debaty, na której Polskę reprezentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jurand Drop, debatowali na temat jednolitego rynku cyfrowego i telekomunikacyjnego, zniesienia stawek roamingowych i regulacji prawnych w zakresie neutralności sieci.

Celem Unii Europejskiej jest stworzenie zintegrowanego cyfrowo organizmu gospodarczego, którego centralnym punktem ma być obywatel, jako konsument i użytkownik Internetu. Dzięki temu przedsiębiorcy, za pomocą Internetu, będą mogli w prostszy sposób dotrzeć do klienta docelowego, bez względu na jego miejsce zamieszkania.
Rada jest coraz bliżej kompromisu w sprawie jednolitego rynku telekomunikacyjnego. Wyjściowy projekt Komisji Europejskiej zamyka się w dwóch kwestiach - roamingu i neutralności sieci. Polski rząd mocno popiera jak najszybszą likwidację opłat roamingowych i gwarancję jednolitych przepisów dotyczących otwartego i neutralnego Internetu.

Polski rząd dąży do jak najszybszego zniesienia opłat roamingowych wewnątrz Unii Europejskiej, co jednak na chwilę obecną może odbić się na krajowych cenach usług telekomunikacyjnych. Z powodu braku regulacji stawek hurtowych, operatorzy w państwach z niskimi stawkami za połączenia krajowe (Polska ma jedne z najniższych w Europie) będą świadczyć usługi poniżej kosztów. W rezultacie może to prowadzić do podniesienia cen.

Nasz kraj jest również jednym z bardziej aktywnych państw w zakresie wprowadzenia gwarancji prawnych dla neutralności Internetu. Polska dąży do zagwarantowania neutralnego i otwartego Internetu, pozostawiając dostawcom wolną rękę w kwestii zarządzania własna siecią i oferowanie nowych usług telekomunikacyjnym. Jednocześnie nasz kraj mocno naciska na rezygnację z kwestii wprowadzenia tzw. kontroli rodzicielskiej, która na poziomie sieci zablokuje treści odgórnie uznawane za szkodliwe dla dzieci. Według polskiego rządu kłóci się to z zasadą neutralności sieci.

Źródło tekstu: MaiC     

Dodaj do:

Tagi: tte | polska | maic | komisja europejska

w sumie: 7
 • 1

  1.  2015-06-17 12:14:08

  Mamy tu rzadki przypadek, gdzie całkowicie popieram działania polskiego rządu.

 • 1

  2.  2015-06-17 13:45:22

  "Polski rząd dąży do jak najszybszego zniesienia opłat roamingowych wewnątrz Unii Europejskiej, co jednak na chwilę obecną może odbić się na krajowych cenach usług telekomunikacyjnych Z powodu braku regulacji stawek hurtowych, operatorzy w państwach z niskimi stawkami za połączenia krajowe (Polska ma jedne z najniższych w Europie) będą świadczyć usługi poniżej kosztów. W rezultacie może to prowadzić do podniesienia cen" - czyli znowu akcja 'walczmy o to, żeby mocniej nas ruc*ali w du*ę"... ale co się przypodobamy tym jacy na nas zarobią to nasze.

 • -2

  3.  2015-06-17 14:18:15

  @2
  W czym problem? Raczej nalezy sioe cieszyc, ze w koncu dotarlo do Ojcow Narodu, ze wbrew twierdzeniom gimbazy, roaming to tez koszty (w tym wlasnie IC - powiazany bezposrednio z MTR), takze sygnalizacja, GRX etc.
  Skoro MOC kosztuje teraz w hurcie regulowanym 5 centow a IC na Slowacje 8, to dlaczego opy maja swiadczyc ponizej kosztow?

 • 1

  4. ~  2015-06-17 14:28:15  host: 37-128-32-95.adsl.inetia.pl

  "roaming to tez koszty" - na papierze. To wszystko jest na papierze. Podobnie jak "oplata srodowiskowa", za oddychanie w np. Sopocie. Papier zniesie kazdy idiotyzm.

 • -2

  5.  2015-06-17 14:42:05

  @4
  Jakies konkretne argumenty czy tylko kalumnie? Poza tym racja, paier zniesie kazdy idiotyzm, podobnie jak forum.

 • -1

  6.  2015-06-17 15:38:06

  Przecież to nie jest tajemnica, że zrównanie stawek mtr podniesie ceny w Polsce. Stawki mtr w Polsce to nawet nie jest 1 eurocent.

 • -2

  7.  2015-06-17 15:59:10

  A moze by tak obnizyc do poziomu polskich? i zadbac, zeby nikt ne wycinal takich numerow jak Slowacy (a wczesniej Bulgarzy).
  Inna sprawa, ze w roamingu glos znaczy juz teraz mniej niz internet.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet