Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polscy właściciele LG G6 mogą już zainstalować Oreo

Polscy właściciele LG G6 mogą już zainstalować Oreo

msnet 23 Maja 2018 20:50

6 1

lg g6 preview

Po długich miesiącach oczekiwania, aktualizacja systemu do Androida 8.0 Oreo trafiła do europejskich właścicieli smartfonu LG G6.

Najnowsza aktualizacja systemu dla smartfonu LG G6 wprowadza na urządzenie system Android 8.0 Oreo oraz podnosi poziom zabezpieczeń systemowych poprzez instalację wersji datowanej na 1 kwietnia 2018 roku. Najnowsza wersja systemu dla polskich posiadaczy ubiegłorocznego flagowca LG może do niektórych trafić z niewielkim opóźnieniem W takim przypadku można cały proces przyspieszyć, korzystając z aplikacji LG Bridge na komputerze.




Dziękujemy czytelnikowi njkbnh za informację.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że użytkownicy smartfonów z Androidem kupionych u operatorów telekomunikacyjnych na ogół muszą się liczyć z opóźnieniem wydania aktualizacji, spowodowanym brandowanym przez operatora softem. Rozpoczęta dzisiaj aktualizacja dotyczy przede wszystkim urządzeń niebrandowanych, pochodzących z wolnego rynku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: aktualizacja | android oreo | lg | lg g6 | android | android 8.0

w sumie: 37
  • 0

    18. ~Ab  2018-05-24 09:27:03  host: 188.146.40.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Witam. Ja i mój kolega mamy lg g6 i on użył lg bridge do aktualizacji telefonu ale po tym jego LTE zmieniło się w 4G. Czyścił telefon do zera, przywracał spowrotem do androida 7 ale nic nie pomogło. Dlatego ja wole poczekać na OTA żeby nie było problemów ale czy można zmienić to 4G spowrotem na LTE?

  • 0

    19. ~Bouli  2018-05-24 09:29:21  host: 212.160.172.72

    @12 moja Orange'owa twierdzi że wersja 7.0 jest najnowsza... busted. Telefon jest naprawdę spoko i bardzo go lubie, ale ten update to jakiś żart

  • 0

    20.  2018-05-24 09:30:22

    18, to żeś mnie rozwalił. ;);););)
    Oznaczenie 4G i LTE oznacza to samo (na wyświetlaczu telefonu), w zależności od oprogramowania mogą występować dwa oznaczenia ale oznaczają to samo .

  • 0

    21. ~  2018-05-24 10:03:57  host: 77.111.246.16

    @19 bo próbujesz aktualizować przez ustawienia telefonu? Tam zawsze jest później niż normalnie. Spróbuj zaktualizować przez LG Bridge.

  • 0

    23. ~  2018-05-24 11:33:20  host: host-185-16-35-249.zalewo.nortis.pl

    Mnie Lg bridge informuje, że mam aktualną wersję oprogramowania niestety.

  • 0

    24.  2018-05-24 12:37:12

    A ja mam LG G6 od play bo zależało mi na Wi fi Calling , może Oreo przez brand później udostępnią, ale też Play ma z LG najbardziej zaawansowane prace przy WoLTE , które udostępnią na pewno słuchawkom zbrandowanym. W czerwcu na pewno będą mieli wszyscy użytkownicy LG G6 Oreo.

  • -1

    25.  2018-05-24 13:16:15

    Robert k, nie licz na to, zobacz kiedy oreo dostał niebrandowany Huawei P10, a z brandem Play nie wiadomo kiedy dostanie.
    To jest efekt brandu jaki play stosuje. Samsung a5 2016 dostał już z grudnia 2017 poprawki zabezpieczeń a w Play nadal z Lipca 2017 pół roku w tyle do producenta.

  • -1

    26.  2018-05-24 13:25:11

    DO TYCH KTÓRZY MAJĄ BRANDOWANE URZADZENIA a nie chcą czekać.
    Tu jest poradnik jak zrobić Debrand, i wtedy można za pomocą LG bridge dokonać aktualizacji telefonu

    http://tlp.is/hgz

    Tylko ostrzegam, robicie to na własną odpowiedzialność!!!!

  • 0

    27.  2018-05-24 13:26:53

    Nie wiedziałem że Play ma takie opóźnienia z innymi słuchawkami. Zbytni optymizm może się przerodzić w rozczarowanie. Dzięki za info. będę z większym dystansem podchodził do tematu.

  • 0

    28.  2018-05-24 13:31:12

    No niestety, z tego co się orientuję to np Orange wypuszcza niektóre urządzenia w ogóle bez brandu i te najszybciej dostaną oreo, mimo że wzięte u operatora. I z tego co wiem niektóre LG G6 są właśnie bez brandu. Na oprogramowaniu producenta.

  • 0

    29. ~  2018-05-24 16:00:07  host: 185.48.176.45

    Możecie napisać chociaż szczątkowo co ta aktualizacja przynosi, oprócz innej cyferki w polu ustawień "wersja systemu"?

  • 0

    30.  2018-05-24 16:13:45

    29: lekko zmienione animacje, lekko odświeżony interfejs, mniejsze ikonki zasięgu, baterii. Po aktualizacji na razie za wcześnie oceniać baterię, ale albo się nic nie zmieniło, albo nieco dłużej trzyma. Ocenię po tygodniu.

  • 0

    31.  2018-05-24 16:16:08

    Ogółem telefon szybciej działa, najbardziej widoczny jest skrócony czas otwierania ikonki z wiadomościami. Z negatywów, to zresetowaly się domyślnie widgety na pulpicie, oraz ułożenie ikonek.

  • 0

    32. ~  2018-05-24 17:08:50  host: 185.48.176.45

    @30 a jak ogólnie oceniasz baterię w G6 i cały telefon? zastanwiam się nad nim

  • 0

    33.  2018-05-24 17:25:25

    A to nie czasami Lg jakiś czas temu wypuszczało aktualizacje jako pierwsze w Polsce?

  • 0

    34.  2018-05-24 17:33:43

    32,
    Ja Ogólnie bardzo dobrze oceniam akumulator LG G6,
    U mnie 2 do 3 dni w trybie mieszanym, a jak się go naprawdę mocno dociśnie to jeden pełny dzień wytrzymuje.

  • 0

    35.  2018-05-24 21:03:49

    Z baterią mam to samo. Ogółem telefon, jak za te pieniądze, jest bardzo opłacalny w zakupie i bardzo wygodnie mi się z niego korzysta. Bardzo lubię oprogramowanie LG, jest dopracowane.

  • 0

    36. ~Mag  2018-05-24 23:10:38  host: static-46-238-200-29.intkomp.net

    Do minusów po aktualizacji to brak edycji ikon. Miałem powstawiane własne ikony 3d, teraz brak możliwości (chyba że gdzieś ukryli)

  • 0

    37.  2018-05-25 11:42:44

    Mnie teraz najbardziej wkurza wyskakujący komunikat, przy włączaniu i wyłączaniu transmisji danych, że będą naliczone srogie opłaty. Wcześniej tego w ogóle nie było.

  • 0

    38. ~tomek  2018-05-30 12:49:45  host: hae125.internetdsl.tpnet.pl

    a mi sie wydaje ze bateria jak by slabiej trzymala

Dodaj swoją opinię