Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polscy udziałowcy Polkomtela o ofercie TDC

Polscy udziałowcy Polkomtela o ofercie TDC

WitekT 3 Lutego 2006 13:23

0 0

TDC zaoferowało pozostałym akcjonariuszom Polkomtela zakup należących do niego 19,6% akcji Polkomtela. KGHM spodziewa się, że wspólne stanowisko polskich akcjonariuszy Polkomtela w sprawie oferty TDC będzie znane w przyszłym tygodniu.

O ofercie TDC pisaliśmy w tej wiadmości.

Na początku stycznia prezes PKN Orlen Igor Chalupec podtrzymał chęć sprzedaży 19,61% akcji Polkomtela, ale gdyby okazało się, że istnieje możliwość skorzystania z pierwokupu akcji operatora od TDC, nie wykluczył rozważenia innych opcji. PKN podtrzymuje, że jest przygotowany na możliwość odkupienia akcji Polkomtela z zamiarem ich dalszej sprzedaży.

Prawdopodobnie wszyscy polscy udziałowcy wystąpią jednolicie, można się spodziewać solidarności z ich strony - powiedział rzecznik PKN Dawid Piekarz.

Według wiceprezesa KGHM, Jarosława Andrzeja Szczepka, do ustalenia wspólnego stanowiska polskich akcjonariuszy Polkomtela może dojść w przyszłym tygodniu.
Planujemy wspólnie z innymi akcjonariuszami i na pewno proszę się spodziewać w ciągu najbliższego czasu wspólnego stanowiska. Mamy ekspertyzy, jest tam wiele różnych scenariuszy, które można brać pod uwagę i chcemy wystąpić ze wspólnym stanowiskiem. Sądzę, że tydzień czasu to okres kiedy wszystkie ekspertyzy będą przeanalizowane i będzie wspólne stanowisko - powiedział Szczepek.

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza spotkać się wkrótce z polskimi członkami rady nadzorczej Polkomtela i przedyskutować z nimi opłacalność odkupienia od duńskiego TDC akcji Polkomtela.

To są bardzo istotne wydatki, musimy przeanalizować, czy to się opłaca. Jeżeli TDC zamierza sprzedać cały pakiet, to jest to dla polskich akcjonariuszy korzystne, bo daje bezwzględną większość w spółce - powiedział wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski.

Wiceminister skarbu uważa, że chociaż zakup akcji Polkomtela od TDC wydaje się słusznym posunięciem dla polskich akcjonariuszy tej spółki, to jednak wiązałby się z otrzymaniem przez Skarb Państwa mniejszych wpływów do budżetu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~A  2006-02-03 15:39:45  host: dvd216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystkie akcje dla Vodafone'a!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Oggy | 2018-07-16 10:51:20

14. Chiba tak cirka ebaut do 18 dzisiaj.


~Oggy | 2018-07-16 10:48:34

Eeeeee tam... Francja strzeliła 3 gole... ;)


~NICK | 2018-07-16 10:46:31

mkkot - słaby troll, postaraj się lepiej


~INTseed | 2018-07-16 10:39:20

Do kiedy można sms wysyłać?


BO2095 | 2018-07-16 10:07:35

Firma to nazwa przedsiębiorstwa ;)

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet