Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polscy udziałowcy ciągle chcą Polkomtela na giełdzie

Polscy udziałowcy ciągle chcą Polkomtela na giełdzie

WitekT 18 Maja 2006 18:40

0 0

Polscy akcjonariusze Polkomtela podtrzymują chęć wprowadzenia spółki na warszawską GPW jak tylko zakończą spór z Vodafone i uda im się odkupić należne im udziały od TDC.

Prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Stanisław Dobrzański, jednego z udziałowców Polkomtela poinformował, że w tej chwili nie są prowadzone jednak żadne rozmowy z Vodafone, nie chciał też określić, kiedy mogłoby dojść do porozumienia.
Polscy akcjonariusze Polkomtela zgodzili się kupić 14,8% akcji od TDC za 650,5 mln euro. Po sfinalizowaniu będą mieli ponad 75% akcji Polkomtela. Pozostałe 4,8% akcji miałby kupić Vodafone, który jednak sprzeciwia się sprzedaży akcji przez TDC, gdyż jego zdaniem procedura nie jest zgodna ze statutem spółki.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~niecierpliwy  2006-05-18 20:11:31  host: czw66.internetdsl.tpnet.pl

  dobra dawajcie juz te nowa oferte simplusa z minuta za 66 gr

 • 0

  2. ~  2006-05-18 20:16:24  host: dpe251.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wyglada na to ze Staszek juz sie w biznesie sprawdzil, teraz chce sie sprawdzic na rynku kapitalowym ;-)

 • 0

  3. ~Niezasymilowany z IVRP  2006-05-18 23:00:55  host: 142-be2-4.acn.waw.pl

  I tak oto polski skarb państwa będzie właścicielem dwóch, konkurencyjnych operatorów mobilnych. Zgrzyty, choćby w rozliczeniach pomiędzy Polkomtelem a TK Telekom będą rozstrzygane przez UKE albo sąd powszechny, czyli państwo będzie walczyć z samym sobą przed własnym sądem i urzędem za pieniądze własnych podatników i abonentów.

  To jest właśnie pokłosie narodowo-socjalistycznego rojenia o potrzebie tworzenia i chronienia narodowych monopoli. Teraz nie tylko Stasiek będzie mógł się sprawdzić w biznesie, teraz sprawdzą się zaprawieni w bojach działacze związkowi z grupy kapitałowej PKP.

  Ku chwale IV Rzeczypospolitej, Polsce Solidarnej!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet