Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polsat ukarany za niewłaściwe lokowanie usług LTE

Polsat ukarany za niewłaściwe lokowanie usług LTE

LuiN 12 Czerwca 2014 12:17

15 4
Przewodniczący KRRiT, Jan Dworak nałożył na Telewizję Polsat 6. czerwca karę finansową w wysokości 50 tys. zł za naruszenie przepisów dotyczących lokowania produktu lub usługi w audycjach.



W wyemitowanej 15. lipca 2013 roku audycji pt. "Gwiazdy w sieci" zostały naruszone przepisy ustawy o radiofonii i telewizji oraz rozporządzenia KRRiT w sprawie szczegółowych warunków lokowania produktu. W trwającej ok. dwie minuty audycji wielokrotnie pojawiały się informacje oraz przekazy wizualne nadmiernie eksponujące lokowaną usługę w pozytywnym świetle. Na końcu audycji nie pojawiła się natomiast informacja o lokowanej usłudze i podmiotach ją świadczących. Rozpowszechnianie przez nadawcę przekazów handlowych w taki sposób może wprowadzać odbiorców w błąd co do charakteru prezentowanych treści.

Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność. Polsat był już karany za naruszanie przepisów ustawy, w tym dotyczących audiowizualnych przekazów handlowych.

Źródło tekstu: KRRiT     

w sumie: 45
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28. ~Punk  2014-06-12 18:06:13  host: 176.100.195.85

    Do 25 Od kiedy firmy z grupy ZSZ są Polskie? z tego co ja wiem to może on jest i polak, ale każda jego firma włącznie z Plus`em jest zarejestrowana m.in. na Cyprze, Szwajcarii, Szwecji i nie wiadomo jeszcze gdzie.
    Wiec nie piernicz że z niego patriota, bo podatki płaci za granicą jak coraz większa grupa polskich przedsiębiorców.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~  2014-06-12 18:12:11  host: z24-06.opera-mini.net

    28, Czy to się tobie podoba czy nie, to Pan Zygmunt Solorz jest polskim biznesmenem.
    Twój jad dowodzi tylko, że jesteś zazdrosnym nieudacznikiem, który drugiemu Polakowi, któremu się udało życzy źle.
    Jak większość rodaków jesteś mentalnie na poziomie gleby.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~  2014-06-12 18:19:23  host: n10-03-04.opera-mini.net

    10,zgadza się,jak ma telewizje,internet,telefony to wykorzystuje i reklamuje,dlaczego nie, Era też się reklamowała w Polsacie kiedy Polsat był w komórkach Ery,a kiedy reklamuje swoją firmę to jest problem dla KRRiT,a kiedy Era reklamowała się na Polsacie to nie było problemu ?

    a 50 tysia dla Zygmunta to jak dla nas zwykłych ludzi 5 zł 50 gr czy 5 gr,jak myślicie ?

    najpierw Zygmunt musiał się bawić z SB czy tego chciał czy nie jak każdy kim służba się zainteresowała,potem miał dziadowski Polsat z serialem Adam 13 i inne bzdetne produkcje, CP z początku nic nie był wart,
    a teraz jak spojrzeć na Polsat,CP z perspektywy czasu to zrobił prawdziwe konkurencyjne firmy które w niczym nie są już gorsze od nc+, a jeśli już to nieznacznie, a Plus zasięgowo jest najlepszy, Niemcom i Francuzom to żal d sciska że Polakowi Zygmuntowi się udało bo przecież tylko im się może udawać i mają mieć rynek zbytu w Polsce,

    a uprawnienia Krajowej Rady powinny być ograniczone,a nie tak jak dziś że nakładają karę za co chcą, a ludzie mają rozum żeby myśleć,a jak nie myślą to tracą kasę na Amber Gold i po 2500 zł na sms-y premium, to jest cena nieużywania mózgu,szkoda że dziś się od ludzi nie wymaga myślenia tylko wydawania kasy

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    31. ~  2014-06-12 18:28:55  host: n10-03-04.opera-mini.net

    28,a T-Mobile, Orange,nc+,tvn, to niby płacą podatki w Polsce ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Cba  2014-06-12 18:37:04  host: n13-02-04.opera-mini.net

    @....! To dobrze, źe jest Telepolis.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~Punk  2014-06-12 18:54:34  host: 176.100.195.85

    Do 31, nie mówię że T mobile czy NC+ jes polskie bo to są zagraniczne firmy, ale grupa ZSZ jest polska, ale podatków już w Polsce nie płaci, to tak jakby T-Mobile był Niemiecki i nie płacił w Niemczech podatków.
    Zresztą do ukarania nie tylko są firmy które uciekają z podatkami a powinno się wziąć za polityków którzy uchwalili ustawę że zagraniczne firmy nie płacą podatków w Polsce i jeszcze na dodatek się im dopłaca do interesu.
    Poza tym powinna wejść ustawa że każda zagraniczna firma płaci podatek bez wyjątku jak te które jeszcze w Polsce płacą i wtedy byłoby sprawiedliwie.
    Ale przy debilach którzy nami rządzą od ponad 25 lat nie ma szans na to, chyba ze skończy się to wojną domową i wymordowaniem tych kretynów to może wtedy się coś zmieni w tym kraju.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    34. ~  2014-06-12 19:05:24  host: n10-03-04.opera-mini.net

    33,otóż to,jak się nie zmienią politycy to dalej będzie jak jest,a najwięcej firm które jako pierwsze muszą zacząć płacić podatek to markety i wszystkie firmy,przepisy kontroli skarbowej też powinny się zmienić,żeby firmy nie mogły być doprowadzane do bankructwa,żeby ten co doprowadził do bankructwa mógł awansować, może to też jest powód rejestracji firm w innych krajach

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    35.  2014-06-12 19:14:03

    @33 T-mobile jest w sporej części własnością Deutsche Telekom. Ta z kolei jest państwowa. Już widzę jak kontrolowana przez państwo spółka ucieka do raju podatkowego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~Cba  2014-06-12 19:20:21  host: n08-07-01.opera-mini.net

    @33 Gdzie byłeś 25 lat temu i kogo wybierałeś? Myśle, źe jesteś d...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~  2014-06-12 19:21:18  host: ip-94-42-63-168.multimo.pl

    Pięćdziesiąt tysięcy zł? Ha ha ha ha! To dla Polsatu tyle, co dla mnie 1 gr, albo i jeszcze mniej.
    Cyrk na kółkach!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~Punk  2014-06-12 20:31:02  host: 176.100.195.85

    Do 36: 25 lat temu to nie miałem żadnego prawa głosu, ale pod koniec lat 80 walczyłem z MO, pogryzłem milicjanta na służbie.
    A ty co robiłeś w tym czasie i inni co wybrali tych de....i

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~tata  2014-06-12 20:47:21  host: apn-77-113-26-32.dynamic.gprs.plus.pl

    Pan Soloz jest jednym z niewielu Polakow ktoremu udalo sie osiagnac sukces biznesowy i wkurzyc zachodnich konkurentow zabierajac im spory kawal polskiego tortu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~Cba  2014-06-12 20:48:00  host: n06-07-02.opera-mini.net

    @38 Ponosze teraz skutki tamtych lat. Szkoda. ze sie wczesniej nie spotkalismy!!!... Ale za nastepne 25 lat zobaczymy co bedziemy pissc o latach OBECNYCH. Czy małżeństwa beda mogli miec z wlasnego loza dzieci - czy bedzie chodzic do szkoly na rownych prawach z innymi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~Cba  2014-06-12 21:08:26  host: n06-07-02.opera-mini.net

    @41 Tak sie bedzie dziac u nas na wzor juz aktualnie rozwinietych krajow. Wnioski sa juz w sejmie. Ala nie ma protestów - to jest wymowne !!!...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~Cba  2014-06-12 21:08:34  host: n06-07-02.opera-mini.net

    @41 Tak sie bedzie dziac u nas na wzor juz aktualnie rozwinietych krajow. Wnioski sa juz w sejmie. Ala nie ma protestów - to jest wymowne !!!...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    44. ~  2014-06-12 21:32:26  host: abst161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystkie audycje zawierały lokowanie produktu ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    47. ~p  2014-06-12 22:02:32  host: apn-95-40-91-131.dynamic.gprs.plus.pl

    Gderacie ze Solo nie placi podatkow w Polsce, ale żaden nie otworzy sprawozdania finansowego. Placi i to nie malo. Do tego akurat polkomtel i polsat są zarejestrowane w Polsce. A to ze ich formalni wlasciciele są zarejestrowani poza Polska to juz inna historia. Ciekawe ilu z nas by tak samo nie zrobilo? Moze dzięki takim placi i nizsze podatki w Polsce, ale za to ma wiecej kasy na inwestycje. Kto pierwszy zaczął budowę LTE w Polsce? Trzeba bylo i jest potrzebnyej kasy na to

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~amigo  2014-06-12 22:27:55  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    MOże doczekamy momentu jak ludzie się zbuntują i zrobią protest przeciwko temu syfowi jakim jest lokowanie produktów w programach i serialach. Teraz widać serial będzie pisany pod lokowane produkty, a nie pod sam serial i sens serialu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49.  2014-06-12 22:51:21

    @47. ~p chodzi o to ze kreuje sie na polska firme, niech placa podatki gdzie chca ale bez tego PRowego mowienia jacy oni to sa "Polscy"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50.  2014-06-12 23:55:31