Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polsat chce telewizji publicznej bez reklam

Polsat chce telewizji publicznej bez reklam

orson_dzi 9 Marca 2017 16:40

15 5

cyfrowy polsat

Cyfrowy Polsat wydał specjalne oświadczenie w sprawie nowego projektu ustawy abonamentowej.

Pełna treść oświadczenia:
Cyfrowy Polsat od wielu lat wspiera ideę finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkie podmioty wymienione w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu reklamy jako źródła przychodu mediów publicznych.

Media publiczne powinny być więc finansowane wyłącznie z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkich odbiorców radia i telewizji, tak aby realizowały one jedynie cele związane z misją publiczną. Odpowiednie bazy danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, są w posiadaniu organów państwa. Natomiast projekt przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wspiera powszechności płacenia abonamentu, gdyż wprowadza rozwiązanie, które traktuje obywateli w sposób wybiórczy i ma dotyczyć tylko części społeczeństwa.




Dotychczasowa niemoc instytucji zobowiązanych do poboru abonamentu ma zostać zastąpiona nakazem przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej SA. Uznajemy taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste.

Osiągnięcie konsensusu rynkowego w sprawie przyjęcia rozwiązań nowej ustawy abonamentowej uważamy za stosunkowo proste, pod warunkiem stosowania tych samych reguł wobec wszystkich obywateli, bez rozróżniania, czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy też naziemnej telewizji cyfrowej.


Zobacz: Państwo zajrzy do portfeli abonentów płatnej telewizji

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat      

w sumie: 54
  • 3

    35. ~Wojtaszek  2017-03-09 19:19:57  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    Nie czytałem tego bełkotu, ale generalnie jestem za. Telewizja publiczna powinna zawierać 4 kanały HD bez reklam i być w całości opłacana z budżetu, bez abonamentu. Naprawdę nie musi rywalizować z Polsatem i tvn durnymi serialami, teledurniejami, reklamami i powtórkami powtórek. Wszystkie wartościowe pozycje z TVP Kultura i TVP Historia do TVP 1 HD i TVP 2 HD. Do tego TVP Sport. HD i TVP Regionalna / Info HD. Dzieci tez nie muszą i nie powinny siedzieć kilka godzin dziennie przed tv.

  • 2

    36. ~mkkot  2017-03-09 19:21:12  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    Nie oglądam telewizji i nie życzę sobie za nią płacić. Mam lepsze sposoby spożytkowania czasu.

  • 0

    37.  2017-03-09 20:17:15

    takie zakładanie, ze jak nie bedzie reklam to ludzie zaczną placić abonament. i tak tego nie zrobia, a telewizja z czego ma sie utrzymac?

  • 1

    38. ~bob  2017-03-09 20:48:39  host: 89-78-196-13.dynamic.chello.pl

    Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego mam płacić abonament za wybrane kanały tvp?? Czemu TVP nie nadaje abonentom tv (naziemna ) tych kanałów, które są tylko dostępne na platformach satelitarnych i kablowych???? Jeżeli chcą pobierać abonament to niech udostępnią abonentką wszystkie konały jak np TVP Sport, cz TVP HD !!!!!!

  • 1

    39. ~świadomy obywatel  2017-03-09 21:35:53  host: 185.24.68.69

    @metrofan, gdyby telewizji publicznej nie zawłaszczył rząd i nie byłoby w niej w ogóle reklam komercyjnych, to mogę cię zapewnić, że nawet chętnie płaciłbym te 10-15 zł składki. Ale oczywiście musieliby się choć trochę starać, żeby było na antenie coś wartościowego i interesującego, a nie tylko głupie serialiki typu Rodzinka.pl czy Ranczo albo Rolnik szuka żony. Programy popularnonaukowe, przyrodnicze, podróżniczo-kulturowe, od czasu do czasu jakiś koncert (np. transmisje z wiedeńskiej filharmonii) - to wszystko sprawiłoby, że mnóstwo ludzi znów zaczęłoby chętnie oglądać telewizję publiczną. Wszystko jest do zrobienia, ale musimy raczej przeczekać i przeboleć inwazję PiS na TVP, bo dopóki ona trwa, nic dobrego się w niej nie wydarzy.

  • 0

    40. ~Kamil  2017-03-10 00:31:57  host: 31-179-32-251.dynamic.chello.pl

    Tyle w temacie tego podatku

    http://tlp.is/cus

  • 0

    41. ~#39  2017-03-10 02:49:07  host: user-188-33-222-233.play-internet.pl

    Chyba mało świadomy. Co się zmieni w TVP w zależności od opcji politycznej? Będzie bardziej wartościowa? Fantasta jakiś z Ciebie.

  • 0

    42. ~40  2017-03-10 02:53:14  host: user-188-33-222-233.play-internet.pl

    Na razie płacisz za manie telewizora czy radia 1x. Po zmianie będziesz płacił za lokalizację/adres. czyli masz 10 lokalizacji będziesz płacił 10x. Tylko jak być jednocześnie w 10 lokalizacjach?

  • 1

    43. ~gość  2017-03-10 08:03:55  host: public-gprs205378.centertel.pl

    Jak nie jestem entuzjastą Solorza i jego biznesów i spółeczek tak zgadzam się z ich stanowiskiem. Telewizja publiczna i radio chcą abonamentu? Tak, jak nie będą emitować wogóle reklam. Albo reklamy i likwidacja abonamentu. Tzw. bełkot o jakiejś "misji" mnie nie interesuje, tv i radio to przede wszystkim tuby propagandy i manipulacji kolejnych rządów. A ja tego wogóle nie oglądam.

  • 2

    44. ~gość  2017-03-10 08:05:52  host: public-gprs205378.centertel.pl

    Zakodować tę tzw publiczną telewizję, chcesz to ogladać, zgłaszasz się płacisz i ci odkodują, zobaczymy te kolejki chętnych po tę płatną propagandę.

  • 2

    45. ~  2017-03-10 08:36:39  host: 212.160.172.86

    jeśli platformy cyfrowe i "kablarze" (jak to w tvpis minister kultury") odpowiednio nie wpłyną na ta ustawę to odbije się ona (negatywnie) wlasnie na nich

  • -1

    46. ~  2017-03-10 09:31:39  host: 188.146.134.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zajumanie setek miliardow z OFE albo mega wał z FOZZ tak samo wam przeszkadzał jak ten abonament dla tvp? A może po prostu nie macie o tym pojęcia i teraz meczycie medialny temat tworząc g...oburze.

  • 2

    47. ~Piła  2017-03-10 10:50:56  host: user-94-254-246-114.play-internet.pl

    Zakodowanie TVP rozwaliłoby ją zupełnie. Kurski i Gliński dobrze o tym wiedzą i dlatego kombinują nad dodatkowym podatkiem. Kto jeszcze słucha TV? Głównie ludzie starsi, bo nie opanowali internetu. Mało kto z tej grupy wiekowej ma smartfona, tablet czy komputer. I to oni głównie finansują tych żałosnych misjonarzy. Dlatego PIS knuje nad tym, aby młodszych zmusić do płacenia. Tylko, że zmusza nas już do zbyt wielu rzeczy. Coś przeważy i ruszą lawinę. Abonament to nie ogródki działkowe, które chcieli zachachmęcić. Abonament dotyczy całego społeczeństwa.

  • -2

    48. ~ja oglądam  2017-03-10 11:07:52  host: 89-64-152-110.dynamic.chello.pl

    TVPod Wiadomości poprzez TVP Info aż do ulubionego serialu w jakiejś obcej tv. Nie widze w TVP żadnych reklam zaś w tej solorza tv kanapki reklamowe 3x w kóło Macieje wróżą nic dobrego.

  • 2

    49. ~ja nie ogladam  2017-03-10 11:14:04  host: public-gprs359478.centertel.pl

    @48 - tvp nie serwuje wiadomosci odkad u wladzy jest pis. Najbardziej bezstronne serwisy informacyjne ma Polsat, który jawnie utrzymuje się z reklam. TVP reklamy ma choć nie powinna. Obecne działania TVP to kosztowna kampania reklamowa pisu oplacana z kieszeni wszystkich Polaków.

  • -1

    50. ~Ogi  2017-03-10 11:14:42  host: asw37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to było....????
    "Oglądam sobie spokojnie reklamy w polszmacie, a tu mi film puścili..." ;)

  • -1

    51.  2017-03-10 16:17:18

    CP już dziękujemy za ten kit który próbują tu wciskać! z jednej strony nie chcą aby TVP puszczała reklamy bo wtedy cześc zysków poszłaby do TVP a z drugiej strony twierdzą, że przekazanie ich bazy abonentów Poczcie Polskiej to łamanie prawa.
    Istna hipokryzja! w każdym razie tak czy siak moja umowa z CP przeszła na czas nieokreślony więc 28 kwietnia kończę z nimi współpracę i mogą sobie moje dane skasować z systemu i TVP może mi skoczyć.
    A kablówkę mam ale zbiorczą ze spółdzielini gdzie z nikim umowy nie podpisywałem (tylko tel do spółdzieli, że chcę, przyszedł monter, zmienił wstyczki w skrzynce na klatce schodowej i kablowka jest i nowa pozycja na rach za czynsz) więc nie mają prawa nic nikomu przekazać bo ja oficjalnie i nieoficjalnie żadnej umowy z nimi nie podpisywałem!
    A nawet jak coś będą chcieli przekazac to i im podziękuję i zostanie cyfrowa naziemna i internet i co mi zrobią?

  • -1

    52. ~ja nie oglądam od wielu lat  2017-03-10 21:42:32  host: user-188-33-177-53.play-internet.pl

    @49 A działania TVP przed PIS to nie była kosztowna reklama innych opcji opłacana z kieszeni Polaków? Ludzie otwórzcie oczy!

  • 0

    53. ~Pracownik CP  2017-03-13 13:29:22  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Reklamy na chwilę obecną stanowią około 70-80% dochodów każdej ze stacji telewizyjnych. Wszyscy wypowiadają się, że jest ich za dużo itd, a z drugiej strony nie ma co oglądać w telewizji. Gdyby każdy z nas spojrzał na to jakie koszty są związane z wykupieniem licencji na ,,nowy film" (ok.100-150mln), wyprodukowanie talent show (ok. 50mln), opłacenie pracowników, licencji, dokumentów i wiele wiele innych to może byłoby większe przekonanie do reklam. Telewizja na tą chwilę jest niestety zaśmiecona przez nisko-budżetowe produkcje pokroju Trudnych Spraw. Fakt faktem, TVPis próbuje szerzyć swoją propagandę drogą radiowo-telewizyjną i biedni starsi ludzie wierzą w każde słowo wypowiedziane z czarnego pudła. Nie zmienia to jednak faktu, że u naszych zachodnich sąsiadów obowiązek radiowo-telewizyjny trwa od bardzo dawna, dzięki czemu z tych pieniędzy są wykupywane m.in. transmisje wydarzeń sportowych, kulturalnych itd.

  • -1

    54. ~Rad  2017-03-14 16:43:32  host: rev-195.167.148.5.atman.pl

    Pracowałem w call center Polsatu. Jak myślicie dlaczego chcą tak zrobić ? Bo łatwiej będzie sprzedawać im telewizję. Klienci nie będą mieli obiekcji typu : Czemu mam płacić dla Polsatu i dla Państwa jednocześnie? Kombinatorzy ten polsat.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-35-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Filtr przeciwspamowy | 2017-08-23 21:43:30

Filtr przeciwspamowy


patronas | 2017-08-23 21:42:52

nie lubie lambo wole ferrari


adacomp | 2017-08-23 21:41:44

100% była to N8110 w 1997 roku bo na rynku było ona od 1996 roku :)Może pomyliłeś wlo z N8110i która była pokazana w 1998 roku i potem...


~Cálm7 | 2017-08-23 21:40:54

137 dlaczego na mój nick jest blokada? Narozrabiałeś


~Càlm7 | 2017-08-23 21:38:19

Ale jaja:-D

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1000 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1000 zł (sierpień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet