Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Połowa Polaków kupuje świąteczne prezenty przez Internet

Połowa Polaków kupuje świąteczne prezenty przez Internet

orson_dzi 15 Grudnia 2017 15:13

4 2

telefon w rece

Zakupy świąteczne robimy w Internecie i na ostatnią chwilę, ale nieudane zakupy zwracamy dopiero po nowym roku.

Rynek handlu w Internecie dynamicznie się rozwija. Eksperci Sociomantic Labs prognozują, że do końca tej dekady na polskim rynku ma działać już ponad 30 tys. internetowych sklepów, a wartość branży e-commerce wzrośnie z obecnych 40 do ponad 60 mld zł. Tylko w tym roku blisko połowa Polaków zamierza kupić prezenty przez internet - dane Deloitte. Wciąż większość osób z zakupami czeka do ostatniej chwili.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie systematycznie rok do roku. Powoduje to zarówno wzrost wydanego towaru, jak i większą liczbę zwrotów. My mamy twarde dane, które pokazują, że w ostatnich trzech miesiącach roku ten ruch wzrasta o około 15%. I mówimy tylko o ruchu do 23 grudnia, ponieważ ostatni tydzień jest praktycznie martwy, co z kolei pokazuje, że ewentualne zwroty następują dopiero w styczniu - analizuje Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający w Europie Środkowo-Wschodniej w Logicor.




Do wzmożonego ruchu, na który jeszcze nakładają się niepewne warunki pogodowe, przygotowuje się cała branża logistyczna: zarówno firmy kurierskie, obsługa magazynów, jak i parki logistyczne. Przygotowania trwają kilka tygodni.

Jako doświadczony operator parków wiemy, że do sezonu zimowego należy się przygotowywać odpowiednio wcześnie. My zaczynamy już w październiku. Składają się na to trzy elementy: robimy przegląd całej instalacji teletechnicznej tak, aby wszystko działało sprawnie. Po drugie, sprawdzamy, czy działa odpowiednio sprzęt odśnieżający. Wreszcie, może prozaiczne, ale przygotowujemy zapasy piasku, aby nikt nie złamał nogi bądź nie wpadł w poślizg autem na zakręcie - wskazuje dyrektor Logicor.

Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: internet | zakupy | Święta | e-commerce

w sumie: 18
  • -1

    1. ~klara  2017-12-15 15:23:43  host: public-gprs392794.centertel.pl

    on-line... cena jak w sklepie, ale spokojnie można się pobawić i odesłać... bo w sklepie nadskakują od wejścia. no tylko jeszcze jazda z kurierem, zaginiona paczka albo inne cuda.. ale ok

  • -1

    2. ~Hotelarz  2017-12-15 15:27:53  host: user-94-254-129-33.play-internet.pl

    Online jest o wiele taniej nawet licząc koszty przesyłki mowa tu o małych miastach czy wsiach gdzie zdzierają nieźle kasę.

  • 0

    3. ~  2017-12-15 15:39:52  host: 212.160.172.86

    ja właśnie kupiłem silnik spalinowy do roweru na allegro :)

  • 2

    4.  2017-12-15 16:09:05

    I znowu myślenie życzeniowe i lemingowe kreowanie rzeczywistości. Ludzie nie kupują takich bzdur, jak choćby tytuł niniejszej wiadomości. Zejdźcie wreszcie na ziemię!

  • -2

    6.  2017-12-15 16:54:12

    Właśnie kupiłem laptopa przez internet. Sam dobrałem parametry, unikając marketingowych sztuczek sprzedawców stacjonarnych. Bez stresu, bez szukania miejsca parkingowego, bez przeciskania się w galeriach. Tylko online przed Świętami. Spokojnie, bez stresu i taniej niź w sklepach typu MM.

  • 2

    7. ~  2017-12-15 17:03:16  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    @6 Pochwaliłbyś się tymi parametrami.

  • -2

    8.  2017-12-15 17:25:28

    @7 Nic specjalnego. Nie gram w gry, nie zajmuję się grafiką. Niska półka do domowego użytku z dużym twardym dyskiem.

  • 2

    9. ~uwazajcie na ceny w zakupach pr  2017-12-15 17:35:52  host: user-94-254-161-129.play-internet.pl

    w Polsce przez internet jest juz baaaardzo czesto drozej niz normalne kupowanie
    w sklepach,wycwanili sie sprzedawcy i wiedza,ze coraz wiecej ludzi szuka
    przez internet bo na pewno taniej,a guzik. okazja czyni zlodzieja .......

  • 1

    10. ~  2017-12-15 18:06:17  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    @9 To po części jest prawda. Ale tylko po części. Jest kilka portali aukcyjnych, ogłoszeniowych, kilka dużych sklepów internetowych i kilka mniejszych polskich. Warto przejrzeć wszystko. Różnice cen potrafią zaskoczyć.

  • 1

    11.  2017-12-15 18:25:42

    Już wielokrotnie przekonałem się, że na alledrogo jest znacznie drożej i to z przesyłką niż w sklepie stacjonarnym. Złote czasy minęły. Trzeba się sporo naszukać by znaleźć taniej.

  • 0

    12.  2017-12-15 18:56:38

    @11 Od tego masz Ceneo, żeby sobie poszukać taniej... Sklep stacjonarny owszem, zdarza się, że ma taniej, ale nie każdy ma MM czy ME pod domem. Czasami trzeba ekstra dojechać 15km. A czas i paliwo to też pieniądz.

  • -1

    13. ~Abonent  2017-12-15 20:12:50  host: host-n2-79-181.telpol.net.pl

    Nie pamiętam już, kiedy coś z elektroniki kupiłem w normalnym sklepie. Wszystko przez internet, nawet raty były w 15 minut bez problemu, bez nachalnego sprzedawcy. Cenowo też można się zdziwić.

  • 0

    14. ~  2017-12-15 22:04:21  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    orson_dzi: weź zamknij te tagi, bo kursywa w komentarzach

  • 1

    15. ~observer  2017-12-15 22:28:17  host: n11-09-03.opera-mini.net

    Nie pamiętam już, kiedy coś z elektroniki kupiłem online. Wszystko w normalnym sklepie. Taniej, bezpieczniej i szybciej. Cenowo też można się zdziwić, online bywa dużo drożej.

  • 0

    16. ~  2017-12-16 21:00:50  host: 188.146.68.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @15 albo i nie, znajomemu wcisneli super chiper gwarancję przy zakupie w jednej sieciówce i wyszła cena +50/

  • 0

    17. ~  2017-12-16 23:14:46  host: 088156227210.dynamic-ww-03.vectranet.pl

    Ja też w tym roku postawiłam na świąteczne zakupy przez Internet. Niestety nie mam zdrowia, ani też czasu na bieganie po sklepach, przepychanie się między półkami, długie stanie w kolejkach. Padło przede wszystkim na stronę www.u-stock.pl można tam znaleźć super okazje, mamy bezpieczne płatności bądź przesyłkę pobraniową. Ceny także super okazyjne. Wszystko działa podobnie do popularnego portalu aukcyjnego, ale w moich oczach znacznie lepiej. Przede wszystkim można liczyć na wsparcie administracji, gdyż dostępni są na czacie. Dlatego mogę polecić, bo prezenty mam już w domu i ze wszystkiego jestem zadowolona. :)

  • 0

    18.  2017-12-16 23:40:52

    @16 Otórz to. Zaraz ci wciskają sprzęt z którego mają lepsze prowizje, pokrowce, folie, etui, ubezpieczenia, dodatkowe gwarancje. Po kilku takich zakupach człowiek ma dość. W internecie nikt ci nie marudzi, nikt nie wciska kitu. Tylko internet jest dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i znają się na sprzęcie.

  • 0

    19. ~Karolina  2017-12-20 23:41:54  host: 178235146058.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Ja w tym roku wszystkie prezenty dla rodziny kupiłam na http://tlp.is/ftw Najbardziej jestem zadowolona z torebki, którą kupiłam dla siostry. Kupiłam ją w świetnej cenie i okazało się, że torebka prezentuje się absolutnie zjawiskowo;)

Dodaj swoją opinię