Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

orson_dzi 22 Września 2014 11:28

3 0

Jak podaje ITU, w ciągu trzech lat połowa ludności świata będzie miała dostęp do Internetu.

Na chwilę obecną dostęp do Internetu posiada ponad 40% ludności świata. Liczba użytkowników Internetu ma do końca roku osiągnąć 2,9 mld. Dla porównania na koniec ubiegłego roku było to 2,3 mld. Przewiduje się, że trwający dynamiczny rozwój sieci mobilnych, największy w dziejach ludzkości, za pięć lat pozwoli na dostęp dostęp do Internetu dla 7,6 mld ludzi.

Obecnie generowane jest trzy razy więcej połączeń mobilnych, niż za pomocą stacjonarnych łączy szerokopasmowych. Mimo wszystko ich liczba jest nadal duża i z usług stacjonarnych korzysta 1,9 mld ludzi.
Najwyższy na świecie wskaźnik rozpowszechnienia łączy szerokopasmowych dla gospodarstw domowych ma Korea Południowa, z imponującym wynikiem 98%, który w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł o 1%. Liderem w stałej penetracji Internetu szerokopasmowego jest Szwajcaria z wynikiem 44%, która w ubiegłym roku była jedynym krajem, w którym wskaźnik przekraczał 40%. Obecnie dołączyły do niej - Dania, Holandia i Monako.

Liczba krajów, w których dostęp do Internetu ma ponad 50% populacji wzrósł z 70, do 77 w stosunku do roku 2013. Dziesięć krajów z najwyższym wskaźnikiem znajduje się w Europie, a liderem jest Islandia, gdzie dostęp do Internetu ma 96,5% ludności kraju.

Najniższy wskaźnik dostępu do Internetu jest w Afryce. W krajach takich jak Etiopia, Niger, Somalia, Burundi, czy Sierra Leone nie przekracza on 2%.

Źródło tekstu: Cellular-news; wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | itu

w sumie: 3
 • 2

  1.  2014-09-22 11:42:17

  Jakoś nie mogę się przekonać do metodologii takich pomiarów, zbyt wiele możliwości na policzenie kogoś kilka razy.

 • 1

  2.  2014-09-22 12:30:37

  Jakie są warunki kwalifikacji jako dostęp do internetu? Dostęp osobisty czy np. mozliwośc skorzystania nie ędąc właścicielem łącza?

 • 0

  3. ~Templariusz  2014-09-24 06:56:58  host: staticline23090.toya.net.pl

  Myślałem, że połowa już dawno ma :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet