Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: zysk w 2011 porównywalny z 2010 rokiem

Polkomtel: zysk w 2011 porównywalny z 2010 rokiem

Q! 8 Września 2011 14:09

0 0

W całym 2011 roku zysk netto Polkomtelu będzie zbliżony do tego z 2010 - powiedział Parkietowi jego prezes, Jarosław Bauc.

W I połowie 2011 roku zysk netto operatora wyniósł 770 mln zł, jednak było to spowodowane jednorazowym rozwiązaniem rezerw utworzonych w związku z tzw. usługą powszechną. Oznacza to, że osiągnięcie takiego wyniku w II połowie roku nie będzie możliwe.




Według Bauca, rok 2011 zakończy się dla Polkomtelu zyskiem netto w wysokości około 1,1 mld zł, a więc zbliżonym do tego z roku ubiegłego. Szerzej o wynikach operatora za 2010 rok pisaliśmy w tej wiadomości.

Bauc poinformował również, że zakończyła się już wypłata dywidendy za 2010 rok. Zgodnie z prawem, właściciele operatora mogą się zgłosić po zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za 2011 rok w wysokości 50% zysku za I półrocze, jednak jak dotąd żaden z udziałowców tego nie zrobił.

Źródło tekstu: parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    16. ~  2011-09-08 14:44:08  host: dxb29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Q bronisz tej dziwnej poprawnosci jak ksiadz celibatu ktorego sie widzi jak wychodzi z klubu nocnego

  • 2

    17. ~  2011-09-08 14:47:04  host: 91.123.163.204

    dokładnie posłuchajcie w końcu głosu ludu dajcie już spokój z tym polkomtelu!!

  • -2

    18.  2011-09-08 14:50:10

    @14, 16 - zatem każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu.

  • 1

    19.  2011-09-08 14:50:54

    Q! - możesz podać podstawę twierdzenia, że poprawnie w dopełniaczu będzie "Polkomtelu"?

  • -2

    20.  2011-09-08 14:55:51

    @wlo - proszę bardzo: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=5762 :-)

  • 0

    21.  2011-09-08 14:59:28

    @3,5: nie zgrywajcie polonistów, chyba że na co dzień rzeczywiście zajmujecie się redagowaniem tekstów. Telepolis ma rację, stosując dopuszczalną formę "Polkomtelu". Czy też pisalibyście o sprzedaży telefonA? DialogA? Albo WawelA? Forma dopełniaczowa z -A rozpleniła się zwłaszcza w mazowieckiem, ale często trudno ją uznać za poprawną. Moim zdaniem w przypadku Polkomtelu dopuszczalne są obie formy. Forma PolkomtelU pojawia się w następujących mediach: 1) Rzeczpospolita: http://www.rp.pl/artykul/643413.html 2) Wprost: http://www.wprost.pl/ar/233842/Polkomtel-to-byla-dobra-inwestycj a/ 3) Puls Biznesu: http://www.pb.pl/a/2011/02/09/Duze_zainteresowanie_przejeciem_Po lkomtelu 4) Grupa INFOR: http://forsal.pl/artykuly/528157,sprawdz_jakie_beda_skutki_przej ecia_polkomtelu_przez_solorza_zaka.html 5) PAP / Interia: http://biznes.interia.pl/news/uokik-w-tym-roku-decyzja-o-przejec iu-polkomtelu,1690782 6) PAP / WP: http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Kasa-panstwa-tez-zarobi-na-s przedazy-Polkomtelu,wid,13561247,wiadomosc.html?ticaid=1cfce Chyba wystarczy... Warto dodać, że nieraz w artykułach pojawiają się obie formy, więc chyba czas skończyć te niekończące się spory o wyższość Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem.

  • 0

    22. ~  2011-09-08 15:00:38  host: dxb29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Q uciekl od odpowiedzi dlaczego uzywaja zwrotu polkomtelU i jednoczesnie centeltelA, powoli mi to zaczyna przypominac jakas obsesje

  • 0

    23.  2011-09-08 15:03:13

    To znaczy, opinię jakąś, bo oczywiście w słownikach konkretnie słowa (skrótowca?) Polkomtel nie ma - chyba, ze ostatnio wprowadzili ;-) Rzeczywiście zasadą jest w dopełniaczu dla rzeczowników czy np. właśnie skrótowców o charakterze rzeczownika nieżywotnych jest -a albo -u. Jednak wydaje się, ze końcówka -a wydaje się lepiej "wymawialną" w tym przypadku ;-) Może się pokusze i napiszę do jednej pani doktor, która w Trójce pomaga w "stosowaniu" polskiego w sposób właściwy - co ona na to?

  • 0

    24. ~Czytelnik  2011-09-08 15:03:41  host: V32-03.opera-mini.net

    Panie redaktorze. Wydaje mi się, że Pana odmiana jest jak najbardziej poprawna, ale nie jestem językoznawcą, nie chcę się wymądrzać. Mam natomiast taką propozycję. Proszę napisać do prof. Bralczyka lub Miodka, albo do Poradni językowej PWN na temat odmiany terminu "Polkomtel". Następnie wkleić na stronę główną odpowiedź i postępować zgodnie z instrukcją. Do tego czasu natomiast może po prostu warto byłoby skasować wszystkie posty dotyczące "końcówki", bo tego się po prostu nie da czytać. Artykuł traktuje o zyskach operatora, a 3/4 komentarzy stanowi niemerytoryczna kłótnię o to jak pisać. Analogicznie mógłby Pan też wycinać wszystkie posty ludzi kłócących ile dostają minut u którego operatora i czy maja zasięg 2 czy 3 metry od okna.

  • 0

    25.  2011-09-08 15:05:12

    @22: Bo Q nie musi się z niczego tłumaczyć. Obie formy są dopuszczalne, tyle że ta z końcówką na -A jest potoczna. W języku pisanym zaleca się jednak formę na -U (zob. wpis prof. Grzeni w Poradni Językowej PWN). Ale to jedynie zalecenie... Język tworzą użytkownicy, więc to tylko kwestia czasu, kiedy obie formy znajdą się w słownikach poprawnościowych.

  • 0

    26. ~Czytelnik  2011-09-08 15:06:58  host: v07-15.opera-mini.net

    Ps: Dopiero teraz doczytałem. Redaktorze, prosze wkleić link (http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=5762) na pierwszej stronie i zablokować go jako news dnia, tygodnia, roku)

  • 0

    27.  2011-09-08 15:10:51

    @Czytelnik - to by było w sumie najlepsze rozwiązanie, ale to raczej nie nasza "kategoria wagowa". @wlo - swego czasu zastanawialiśmy się jaką formę przyjąć i wyszło na to, że tą "bardziej poprawną". Aczkolwiek nie tylko mi ona "zgrzyta".. ;-)

  • 0

    29. ~  2011-09-08 15:49:23  host: dbo85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27 postów o doopie maryni. Dajcie na luz pseudo poloniści.

  • 1

    30.  2011-09-08 17:11:40

    A tak wracając do newsa... Nie sądzicie, ze zysk powinien być podzielony na tych biednych, zaharowanych sprzedawców Plusa?

  • 0

    31. ~ZICO  2011-09-08 17:20:00  host: user-46-112-134-95.play-internet.pl

    #30: Owszem wlo - sądzimy. Sądzimy również, że Polkomtel powinien zwiększyć kwoty swoich kwartalnych budżetów na zakup telefonów, laptopów, modemów, etc. żeby nie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji jak jest to w tym kwartale gdzie mieliśmy już 4 podwyżki cen telefonów, bo Polkomtelowi skończył się budżet i żeby bronić się przed całkowitym wyczyszczeniem magazynów przez klientów musiał podnieść ceny. Przecież jest to strzelanie sobie w stopę.

  • 0

    32.  2011-09-08 21:13:48

    ~ZICO - co się tak przejmujesz tym Plusem? Przecież są lepsi i tańsi operatorzy... Niech w głowę sobie strzelą nie tylko w stopę ;-)

  • 0

    33. ~mirekb  2011-09-08 21:33:23  host: apn-77-114-204-106.dynamic.gprs.plus.pl

    mam nadzieje ze to jedne z ostatnich wypowiedzi pana bauca w tej spółce.Zygmunt-musisz wymienic kadry i to zaraz po decyzji uokik ;-)starczy tego prezesowania i rządzenia

  • 0

    34. ~ZICO  2011-09-08 21:52:26  host: apn-95-41-131-101.dynamic.gprs.plus.pl

    #32: Heh wlo. I ty to mówisz? Stary Plusowiec? ;-) Wiem, że są tańsi ale czy lepsi? Plus nigdy mnie z zasięgiem nie zawiódł a u innych bywa z tym różnie. Nie bardzo też lubię tak skakać po sieciach. Jeśli już to w grę wchodziłby raczej orange bo nie chcę żeby inni musieli się za bardzo kosztować połączeniami do mnie. Poczekam z podpisaniem umowy do urodzin bo to już mniej więcej za jakieś 3 tygodnie. Skoro mają mieć nowy budżet na 4 kwartał to telefony powinny stanieć. Jakoś nie bardzo chcę przedłużać umowę bez telefonu bo warunki są te same tylko umowa roczna.

  • 0

    35. ~Maniak  2011-09-09 12:25:21  host: 80.48.17.122

    No i dobrze, radzą sobie świetnie. Solidna firma, dobre oferty mają to ludzie zostają w Plusie

  • 0

    36.  2011-09-09 17:26:07

    ~ZICO - nie - wrócą do większych bonusów przy ANZ.

Dodaj swoją opinię