Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel zwiększy udziały w Liberty Poland

Polkomtel zwiększy udziały w Liberty Poland

LuiN 11 Lipca 2008 13:30

0 0

Polkomtel może nabyć mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland - zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Liberty Poland ma istotny udział w budowie sieci sprzedaży operatora.

Wniosek spółki Polkomtel o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Liberty Poland z Bytomia wpłynął do UOKiK w marcu. Operator sieci telefonii komórkowej: Plus, Simplus, MixPlus, Sami Swoi, iPlus wystąpił do UOKiK w związku z planowanym nabyciem prawie 40 procentowego pakietu akcji swojego autoryzowanego partnera - Liberty, który zajmuje się m.in. dystrybucją usług telefonii komórkowej.

Mimo że Polkomtel dysponować będzie mniejszościowym pakietem akcji, to do ich nabycia niezbędna była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Drugi z udziałowców Liberty - spółka Telera - podejmując strategiczne decyzje dla funkcjonowania Liberty, będzie bowiem musiała zyskać poparcie Polkomtela.
Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Obecnie Liberty posiada ponad 150 sklepów w kilkudziesięciu miastach i dysponuje jedną z największych sieci sprzedaży telefonów komórkowych w Polsce.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2008-07-11 14:47:14  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    liberty ma duza siec, znana w sumie marka,polkomtel boi sie o dilerów zeby nie wyszlo jak era na germanosie..

  • 0

    2.  2008-07-11 19:51:07

    więc myślą przyszłościowo :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet