Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel znów w sądzie UOKiK

Polkomtel znów w sądzie UOKiK

WitekT 3 Sierpnia 2005 11:55

0 0

Usunięcie simlocka w telefonie komórkowym może grozić odmową naprawy aparatu w razie jego uszkodzenia - tak zastrzega w umowach z klientami Polkomtel. Przeciwko niemu wystąpił do sądu Marek Radwański, poznański powiatowy rzecznik konsumentów.

Zdaniem Radwańskiego niezgodne z prawem są klauzule umowne, z których wynika, że w razie usunięcia blokady telefonu z pominięciem zasad określonych w umowie, użytkownik traci możliwość bezpłatnego serwisowania sprzętu w ramach gwarancji rękojmi lub uprawnień z tytułu niezgodności z umową.
Przed złożeniem pozwu Radwański wystąpił do operatora, aby zaprzestał on stosowania kwestionowanych zapisów. W odpowiedzi Polkomtel podkreśla, że regulamin nie ogranicza ani nie wyłącza uprawnień zawartych w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego. Polkomtel powołuje się na art. 559 kodeksu cywilnego. Wynika z niego, że sprzedawca nie odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które powstały po przejściu niebezpieczeństwa na kupującego. W praktyce oznacza to, że usunięcie przez klienta w sposób nieautoryzowany blokady jest równoznaczne z uszkodzeniem sprzętu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~gwiazda  2005-08-03 13:48:00  host: egate.cantonimotor.com.pl

  Brawa dla Pana rzecznika !

 • 0

  2. ~Polan  2005-08-03 16:19:00  host: proxy.toya.net.pl

  Hurra Hurra, pewno za kilka lat jak już w sądzie dojdzie to do końca będziemy wiedzieć jak to jest, hurra ...

 • 0

  3. ~fester  2005-08-04 17:40:46  host: cfv222.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Brawo dla Pana Rzecznika! ale niestety dowiemy sie co o tym sadzi Sąd jak juz bedziemy dziadkami... eeech...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.