Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel zaskrarża przetarg - oficjalnie

Polkomtel zaskrarża przetarg - oficjalnie

WitekT 13 Maja 2005 12:42

0 0

12. maja Polkomtel skierował do Prezesa URTiP wniosek o wydanie decyzji o unieważnieniu postępowania przetargowego na rezerwację częstotliwości UMTS w związku z odrzuceniem oferty Polkomtel z powodu błędów formalnych.

Z uwagi na rażące naruszenie interesów uczestników przetargu oraz naruszenie przepisów prawa podstawę prawną wniosku stanowią głównie postanowienia art. 61 § 1 k.p.a. i art. 118 ust. 8 ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

Oferta Polkomtel S.A. na rezerwację częstotliwości UMTS została przygotowana z najwyższą starannością, zgodnie z założeniami dokumentacji przetargowej. Polkomtel nie zgadza się z podaną publicznie argumentacją dotyczącą uchybień formalnych i uważa, że nie powinna ona w żadnym razie stanowić podstawy odrzucenia oferty.

21. marca Polkomtel zwrócił się na piśmie do Prezesa URTiP o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami oferentów w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści Dokumentacji Przetargowych, wskazując, że w wielu miejscach jest ona nieprecyzyjna i wymaga wyjaśnień. O spotkaniu takim mowa jest w § 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie przetargu na rezerwacje częstotliwości i zasoby orbitalne. 4. kwietnia Polkomtel otrzymał pismo od Prezesa URTiP, w którym ten stwierdził, że nie widzi podstaw do jego zorganizowania.
Decyzja komisji przetargowej podjęta w oparciu o niezrozumiałą interpretację wymagań formalnych oferty i jednoczesne stawianie Polkomtelowi zarzutu ich niewypełnienia stanowią dodatkowe argumenty na rzecz wniosku o unieważnienie przetargu ze względu na naruszenie interesu strony (art. 118, ust. 8 Prawa Telekomunikacyjnego).

Zarząd Polkomtela już od dawna zwracał uwagę na istotne wady i ułomności przygotowywanego postępowania przetargowego. Szczególnie istotne argumenty zawierało stanowisko Polkomtel przedstawione w czasie konsultacji. Niestety, URTiP nie wziął tych zastrzeżeń pod uwagę.

Złożony przez Polkomtel wniosek powinien skutkować unieważnieniem przetargu, a wcześniej zawieszeniem przez Prezesa URTiP postępowania w sprawie rezerwacji częstotliwości.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ehmm  2005-05-13 13:19:00  host: 212.244.115.33

  boją się nowego, oj boją (szczególnie jak się dowiedzieli, iż Netia może zrezygnować z UMTS, i mogła by wejść "3" jako że była w kolejności.
  "3" by wymusiła na konkurencji drastyczne obniżki cen połączeń,przy jednoczesnym dbaniu o jak najlepszą jakość i wprowadzanie nowych usług aby nie wypaść z rynku. By nie mieć tych problemów,najtańszym kosztem można zrobić tylko jedno = unieważnić przetarg i wmawiać, iż nowy gracz na rynku naszym jest zbędny...
  Mi zaczyna kojarzyć się z naszymmonopolistom &TP - bleble - ochyda - jak Im nie wstyd..!!

 • 0

  2. ~SirM  2005-05-13 14:08:00  host: router.eia.pl

  dokladnie sie z Toba zgadzam.
  Dziwi mnie ze oni nie patzra ze przy obnizkach cen zwiekszaja im sie przychody i zyski wieksze. No ale prosciej jest wydac pieniadze na prawnikow.

 • 0

  3. ~echoo  2005-05-13 18:40:00  host: dqn15.neoplus.adsl.tpnet.pl

  plus dziwnie działa, jaja normale ze sie o to staraja jak nie umieja umts zrobic

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet