Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel zaskarży wyniki przetargu, PTC prawdopodobnie też

Polkomtel zaskarży wyniki przetargu, PTC prawdopodobnie też

WitekT 9 Maja 2005 19:19

0 0

Polkomtel zaskarży wyniki przetargu na rezerwację wolnych częstotliwości dla telefonii komórkowej UMTS i wystąpi o zawieszenie postępowania w sprawie rezerwacji częstotliwości - poinformowała rzeczniczka prasowa Polkomtela Elżbieta Sadowska.

Według Sadowskiej, Polkomtel już od dawna zwracał uwagę na istotne wady i ułomności przygotowywanego postępowania przetargowego. Niestety, URTiP nie wziął pod uwagę tych zastrzeżeń - powiedziała. Dodatkowo - co podkreśliła rzeczniczka Polkomtela - zdumienie budzi przyznanie częstotliwości UMTS Netii Mobile, firmie, której wiarygodność finansowa - zgodnie z komunikatem URTiP - została oceniona jako najniższa spośród wszystkich oferentów.

Zdaniem Sadowskiej, nie ma uzasadnienia dla tworzenia preferencyjnych warunków działalności czwartego operatora kosztem interesów firm, które od podstaw budowały polski rynek telefonii komórkowej, inwestując miliardy złotych w jego rozwój. Dyskryminujące dla dotychczasowych operatorów jest tworzenie możliwości wejścia nowego gracza na rynek bez równorzędnych zobowiązań, tym bardziej że do roku 2022 muszą oni ponosić bardzo wysokie opłaty koncesyjne - podkreśliła.
Polkomtel jest gotowy do wystąpienia z roszczeniami o zwrot kwot, jakie dotychczas wypłacił Skarbowi Państwa z tytułu koncesji UMTS. Podstawą do tych roszczeń są między innymi zastrzeżenia Polkomtela zawarte we wniosku i koncesji UMTS z grudnia 2000 r., a także wystąpienie ówczesnego ministra łączności do Urzędu Regulacji Telekomunikacji. W dokumentach tych jednoznacznie wskazano, że przyznanie częstotliwości nowym operatorom na warunkach lepszych niż w 2000 r. stanowi podstawę do uzasadnionych roszczeń odszkodowawczych. Również PTC rozważa złożenie odwołania od wyników przetargu.

Jak powiedział rzecznik zarządu PTC Witold Pasek, do końca tygodnia zarząd PTC podejmie decyzję, czy złoży odwołanie od wyników przetargu. Niezależnie od wyniku przetargu, nasze wątpliwości co do jego zasad pozostają. Żeby wygrać przetarg, musielibyśmy zaoferować 1,5 mld zł, a może nawet więcej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~jurbik  2005-05-10 15:18:00  host: dpp197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem po co się tam polkomtel pcha

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet