Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: zapewnienia UKE były gołosłowne

Polkomtel: zapewnienia UKE były gołosłowne

WitekT 7 Lutego 2014 14:49

6 11

Przekazane wyjaśnienia są naszym zdaniem kolejnym dowodem na to, że UKE nie działa w interesie równowagi na rynku, ale dyskryminuje jednych, a drugich wręcz wspiera. Analizujemy wyjaśnienia, ale już widzimy, że dotychczasowe wypowiedzi Prezes UKE o chęci wyrównania szans były gołosłowne - napisał Polkomtel w oświadczeniu przesłanym TELEPOLIS.PL.

 

Zobacz: [Aktualizacja] UKE nie opublikował odpowiedzi na pytania dot. dokumentacji.

Jak informuje telekom, w wyjaśnieniach Prezes UKE wprost potwierdziła, że współkorzystanie z częstotliwości 800 pomiędzy dwoma podmiotami może dotyczyć całego pasma 20 MHz (maksymalne, możliwe do zdobycia pasmo przez dwóch operatorów), a ograniczenie 15 MHz będzie brane pod uwagę tylko przy ocenie zobowiązań inwestycyjnych.




Jest to jawne przyznanie, że T-Mobile i Orange mogą zrobić co będą chciały, a zapewnienia Prezes UKE o chęci zachowania równowagi i konkurencyjności nie są wiele warte - napisano w oświadczeniu.

Dodatkowo Polkomtel zauważa, że w wyjaśnieniach UKE uchylił się od określenia sankcji za naruszenie ograniczenia 15 MHz oraz od określenia rodzajów współpracy uważanych za współkorzystania (w ten sposób upoważnienia do uzyskiwania pozwoleń radiowych nie będą uważane za współkorzystanie).

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:

Tagi: aukcja | polkomtel | uke

w sumie: 80
  • -1

    63.  2014-02-07 23:30:28

    @61 Wbij sobie do tej główki, że Orange się nie wspomaga zasięgiem TM tylko mają wspólne stacje bazowe. Dla ciekawostki Ci powiem, że w 3mieście więcej jak nie wszystkie stacje bazowe pozostały Orange a TM miało ich mniej i było doczepione do Plusa. Plusa HD Voice na 2G :D? Plus ucina sylaby na 2G. Ostatnio nawet się echo w słuchawce odzywa, jak za początków czasów XXIw. Plus jest słabizna i w miastach to czasami Play na swoim 3G lepiej chodzi. Przestać siać spam, jak nie wiesz o czym mówisz.

  • -3

    64.  2014-02-07 23:32:50

    TM ma lepszy zasięg jak Plus i nawet miało przed N!. Ale z kim ja gadam..... Od dawna dla Ciebie to zawsze istniał tylko Play i Plus. Pewnie na roamingu Plusa latasz, bo macierzystego zasięgu P4 nie masz na swojej wiosce.

  • 0

    65. ~  2014-02-08 09:51:12  host: 87-205-55-223.adsl.inetia.pl

    @64 - tutaj akurat bredzisz przyjacielu. Lokalnie - nie wykluczam, że Era/T-Mobile mogła mieć gdzieś lepszy zasięg, ale w skali kraju zawsze liderem był Plus w kwestii pokrycia zasięgiem. Zawsze. Na poaczątku 2G (największe zagęszczenie stacji, bo i pierwsi budowali, gdy było łatwiej o zgody), a teraz - po modernizacji HSPA I LTE. Jak nie wierzysz, to weź sobie spójrz chociaż na mapę pozwoleń...

  • 0

    66. ~tata  2014-02-08 11:03:57  host: apn-31-2-127-17.dynamic.gprs.plus.pl

    Niemieckie firmy odbieraja dlugi i tzw pomoc rzadu niemieckiego dla Polski w rozny sposob.Biednego bieda w d...e kopie.

  • 0

    67. ~Astral  2014-02-08 11:45:52  host: n09-03-02.opera-mini.net

    ad 62. - Jeździsz po Polsce całej? Wow! Klękajcie narody przed obliczem pana obieżyświata! ;-p Tak na serio to to ma być ten twój jedyny argument popierający twoją anty-Plusową propagandę i promocję NetWorks! ??! Buuuuahahaha Piszesz, że N! ma prawie wszędzie zasięg?! No to ci trochę zepsuję tą sielankę, podając jako przykład doświadczenia swoje oraz znajomych - miasto wojewódzkie na południu Polski, zakład produkcyjny w sąsiedztwie dużego kombinatu hutniczego (czyli nie żadna tam prowincja!): od 10 lat (a zapewne także przed moją pracą w tym miejscu), wcześniej Era teraz T-Mobile ma tu ZERO zasięgu w budynkach! Jeśli chodzi o Orange to do niedawna zasięg tej sieci w omawianym miejscu był niemalże wzorowy, no ale nie ma się czemu dziwić skoro ich nadajnik DSC 1800 MHz stał do niedawna kilka metrów od zakładu. Niestety po dużej "modernizacji" w ramach NetWorks! (w lecie 2013 roku) nadajnik ten został wyłączony i teraz zarówno T-Mobile jak i Orange oferują tu niemalże zerowy sygnał sieci (nie licząc wychylania się przez okno, czy sterczenia w bramie ;-) na co zresztą najczęściej nie ma czasu). Zgłoszeń takiego stanu rzeczy było do tej pory sporo - o czym sam mi powiedział konsultant Orange po moim zgłoszeniu. Z mojego zakładu do Orange zostało również wystosowane zbiorowe zgłoszenie w tej sprawie. W prawdzie Orange obiecało coś z tym zrobić, ale mijają miesiące, mamy już luty 2014, a zasięgu dalej brak. Ze względu na to, że kiedyś Orange w każdym zakamarku tutejszych zakładów produkcyjnych miał bardzo dobry zasięg to zdecydowana większość z pracujących tu osób miała swoje numery telefonów właśnie w Orange. Teraz, jak nie trudno zgadnąć znaczna część z nich odeszła z Orange do konkurencji (do Plusa, ponieważ ma tu bardzo dobry zasięg lub do Play, bo działa w roamingu Plusa), a reszta zamierza to zrobić w najbliższym czasie (w końcu 8, czy nawet 12 godzin dzien

  • 0

    68. ~Astral  2014-02-08 11:54:29  host: n09-03-02.opera-mini.net

    ciąg dalszy: ...(w końcu 8, czy nawet 12 godzin dziennie bez zasięgu sieci jest w XXI wieku delikatnie mówiąc nieakceptowalne). Ja natomiast po miłych przygodach w "testuj z Orange" mam sentyment do pomarańczowych i nie zrezygnuję z Orange na własnych numerach telefonów (OFnK i One), uruchomiłem sobie jednak dodatkowy nr u konkurencji, po to żeby w pracy pozostawać w kontakcie ze światem zewnętrznym. Trochę mi tylko głupio przed osobami, które za moją namową przeszły kiedyś między innymi z Plusa do Orange, a teraz się męczą z powodu braku sygnału sieci. Rozmawiałem w tej sprawie już w sumie z trzema osobami z firmy Orange i nie odczułem żeby operator przejmował się zbytnio odejściami do konkurencji z powodu braku zasięgu Orange w tej lokalizacji. Natomiast po ogólnikowych frazasach jakie usłyszałem (między innymi: "Orange nie planuje w najbliższym czasie inwestycji w infrastrukturę na tym terenie"; "...przecież we wszystkich sieciach występują problemy z zasięgiem") wydaje mi się, że im "to lotto" :-) Wyleczyłem się za to skutecznie z naiwnego przekonania, że NetWorks! powstało po to żeby - mówiąc kolokwialnie - robić dobrze klientom obu telekomów. Teraz już wiem, że zdecydowanie najważniejszym powodem powołania NetWorks! była i jest tak zwana optymalizacja kosztów (czytaj redukcja kosztów) działania sieci dla Orange i T-Mobile, a to że gdzieś przy okazji tej "modernizacji" zniknął zasięg? - no cóż, "...przecież we wszystkich sieciach występują problemy z zasięgiem", więc kto by się tym przejmował? ... ;-)

  • 0

    69.  2014-02-08 13:47:20

    @64 Pokrycia zasięgiem w Plusie? Nie wiem na jakim etapie się zatrzymałeś ale TM przed N! miał najwięcej stacji bazowych w Polsce. Nie mówię o lokalnym terenie. Nie twierdzę, że Era/TM miała wszędzie zasięg ale Plus miał więcej dziur. @67 Buaahaha...jesteś jakiś gimbaz czy nie znasz innych polskich słów? Żadna sieć nie ma zasięgu na każdym metrze kwadratowym w Polsce i to się nie zmieni. Mam porównanie i nie mówię, że N! ma wszędzie zasięg ale prawie wszędzie. Plus ma więcej dziur. Co do zasięgu. Pod nosem mam nadajnik, na którym wiszą anteny wszystkich operatorów i w każdej technologii.. w tym LTE P4 Plusa i N!. A w domu zrywa mi połączenia Plusie. Zmieniłem SIM, zmieniłem telefon - to samo. Plus uważa, że jest wszystko ok. To jest każdej sieci odpowiedź "Że w Pana miejscu nie przewidujemy rozbudowy" Wejdź sobie na forum Plusa i zobacz, jak oni umywają ręcę od zasięgu. Oni nawet nie potrafią udzielić odpowiedzi, dlaczego akurat teraz nie masz zasięgu. W Gdańsku masakryczne zrywania połączeń - Plus umywa ręce. Myślisz, że się tym przejmują? Znam również wiele miejscowości w byłym Olsztyńskim, na Pomorzu gdzie Plus jakiś jest a w budynkach jest ZERO. I to nie są wiochy po 3 domy na krzyż. Nie reklamuje N!, tylko mam porównanie. Jestem od wielu lat w Plusie i widzę, co się dzieje. Kiedyś lider, dzisiaj NIE. Plus obecnie się opiera na miejskiej legendzie, tak jak do dzisiaj auto spod znaku VAG. Vieśwagen był kiedyś prosty jak budowa cepa a teraz to jedno z najbardziej sypiących się aut w swojej klasie - głównie Passat i Golf. Tak samo zachowują się głównie użytkownicy Plusa. Niestety, konkurencja nie śpi i teraz mamy efekty przewagi N! nad Solorzem.

  • 0

    70. ~  2014-02-08 14:41:57  host: 193.109.199.74

    @69 Plus ma najlepszy zasięg, do tego dochodzi Aero2, które jest już prawie wszędzie i Mobyland z LTE. I zgadzam się z Astral, Networks jest jakieś 2 lata w tyle za Plusem pod tym względem, a P4 to w ogóle jest niewymierne.

  • -1

    71. ~  2014-02-08 21:54:33  host: n15-10-02.opera-mini.net

    Halset,no i co z tego,że T-Mobile ma więcej nadajników na masztach skoro na przykładzie np lokalizacji gdzie się to przedstawia jak 5 nadajników T-Mobile i 2 nadajniki Plusa jeden 2G, drugi 3G Aero2 i mimo to Plus ma lepszy zasięg niż T-Mobile,to po co taka przewaga T-Mobilowi w liczebności nadajników skoro zasięg ma gorszy albo taki sam jak Plus z 1 czy 2 nadajnikami ? i jakościowo rozmowy w Plusie i T-Mobile to to samo, to jeszcze raz się pytam po co T-Mobile tyle nadajników skoro zasięg ma taki sam jak Plus z mniejszą ilością nadajników ? dla mnie jest tylko jeden cel ograniczenie konkurencji przez zawłaszczenie nadajników, co do UE to się zainteresuj bardziej tworem jakim jest UE,Niemcy jako jedyne państwo są najsilniejsi w UE i są numerem 1,Francja to numer 2 zaraz po Niemcach,a UK nie zależy żeby być w UE, mogą wyjść bez sentymentów jeśli składka jaką płacą do UE będzie wyższa od kasy,którą dostaną z UE, UK jest w UE tylko dla kasy, UE to Niemcy!

  • -2

    72. ~  2014-02-08 22:06:42  host: n15-10-02.opera-mini.net

    o Orange na doczepke do NetWorks nie ma co rozmawiać, T-Mobile jak dopnie swego że doprowadzi do do tego,że Orange polikwiduje jeszcze swoje nadajniki,potem T-Mobile wycofa się po 15 latach ze współpracy,a Orange może zostać z prawie niczym,nawet gorzej niż Play bo bez roamingu innych sieci,taki dobry będzie ten NetWorks dla T-Mobile,potem Deutsche Telekom kupi sobie za "grosze" Orange i będzie dla nich bez znaczenia czy ludzie wybiorą T-Mobile czy Orange bo jedno i drugie może będzie Deutsche Telekomu, myślicie,że Niemcy nie umieją zadbać o swoje interesy ? to nie Polacy... którzy umieją się tylko kłócić i robić z tego telewizyjny szoł po polsku, wstyd

  • -2

    73. ~  2014-02-08 22:16:04  host: n15-10-02.opera-mini.net

    cd 72,15 lat umowa na NetWorks, minęło już troche czasu to jeszcze 13-12 lat do końca umowy współpracy NetWorks,czas mija z każdym dniem i każdym Sylwestrem, T-Mobile ma dużo czasu żeby we współpracy NetWorks zyskać zasięgowo i osłabić Orange,szczegóły w komentarzu wcześniejszym,Plus jak nie polikwiduje swoich nadajników i jak nie wejdzie do NetWorks to ma szanse być najsilniejszą zasięgowo siecią bo nikt im nie każe usuwać nadajników, a po osłabieniu Orange przez T,nawet Play będzie mocniejszy zasięgowo od Orange,a kodekowo i "komputerowo" już jest siecią dużo sprawniejszą i szybszą niż zamulony moloh Orange

  • 2

    74.  2014-02-09 02:44:34

    @71 Przestań pisać bzdety. Aero2 jest doczepiane do istniejących stacji bazowych Plusa. Plus nie rozbudowuje nowych lokalizacji. TM zwiększył przez połączenie sił z Orange. Plus MIAŁ najlepszy zasięg ale już go NIE MA. Jakościowo, Plus nie sięga do TM. Plus na 2G jest słaby. Ucina nawet sylaby. Weź sie wsłuchaj w rozmowę i zauważysz. TM ma już lepszy zasięg. Mit Plusa się skończył. Konkurencja nie śpi a Plus przespał. Zacznij uważać na lekcjach historii. UE to nie tylko Niemcy. Tak, Niemcy przez swoją gospodarność są najsilniejsi ale nie decydują za wszystkich. Orange nie jest na doczepkę, bo inicjatywa N! wyszła od Orange. Przestawiasz fakty na swój sposób. Nie wiem co Ci O zrobiło ale nie kłam. O nie zostanie z niczym, bo współdzielą nadajniki. Każdy operator będzie miał swoje stacje bazowe w podobnej ilości - ok 5 tys. Więc TM nie może sobie zostawić O na lodzi, bo również jest od O uzależniony jak O od TM. Ponadto, na dzień dzisiejszy Orange jest silniejsze od TM. Niemcom też się wpadki zdarzyły. Dalej nie chce mi sie komentować. Play nigdy nie będzie silniejsze i tak czy siak, w końcu ktoś ich kupi. Play to bieda infrastrukturalna. Taka jest prawda. I dzisiaj Play jest słabszy i nigdy nie był silniejszy od O. A kodekowo :D? Bo co, puścili HD Voice na 3G? Nie rozmieszaj mnie :D Jakość Play jest i była najgorsza i będzie. Cena to nie wszystko.

  • 2

    78.  2014-02-09 17:30:08

    @77 Ruben - wpis @75 nie jest mój. O jakim zasięgu Ty piszesz. Obydwie sieci czyli O i TM zlikwidowały swoje nadajniki, żeby mieć po 5 tys na "głowę" a razem 10 tys. Czyli, jeżeli TM czy O sobie odpuszczą N! to druga strona zostanie z ręką w nocniku. Pasma TM ma więcej ale lokalizacji mają tyle samo po modernizacji. Więc jeżeli Orange pójdzie w odstawkę, TM straci połowę swoich lokalizacji i odwrotnie. Obydwie wtedy sieci będą leżeć. Plus - to spółki Solorza. Dzisiaj Solorz jest właścicielem ale to biznesmen. Nie będzie chciał Plusa bo mu nie będzie dawało frajdy Plus to się rozpadnie. Nie będzie 3G po Aero czy LTE. Co do protestów.....wcześniej ich było więcej. Pracowałem kilka lat temu w firmie, gdzie zajmowaliśmy się budowanie stacji bazowych na zlecenie operatorów. Była masakra. Czasami przez protesty nadajnik wcale nie powstał albo się budowa ciągnęła przez dwa lata. UE to temat poboczny ale widzę, że błądzisz i nie mam zamiaru tego Tobie tłumaczyć. Doucz się sam. Ponadto co ma polityka Państw do telefonii komórkowej? To są prywatne firmy. Orange w skali światowej jest potężniejsze niż TM. Też do niedawna czytałem, że TM miało być większe niż Orange czyli France Telekom. Okazuje się, że France Telekom jest trzecie w Europie po Vodafonie i Telefonice przed TM.

  • 2

    79.  2014-02-09 17:41:24

    Tu masz link, gdzie opisane jest którzy operatorzy są najwięksi na świecie http://technowinki .onet .pl/aktualnosci/najwieksi-operatorzy-sieci-telekomunikacyjnych-n a-swiecie/jwkc4 Na Wikipedii są dane z 2009r. A tutaj artykuł która sieć jest najlepsza w Polsce. Jak się okazuje Play, bo jest najtańszy. Polakom nie zależy na jakości tylko na cenie. To już wiadomo od dawna. Polak nie kupi SONY czy PANASONIC'a tylko LG albo SAMSUNGA. Polak nie kupi AUDI lub VW tylko SKODĘ (bo przecież to samo :) ). http://www. forbes .pl/styl-zycia/artykul/Wydarzenia/komorke-trzeba-miec,22849,1

  • 1

    80.  2014-02-09 17:46:19

    Jeden z forumowiczów poinformował mnie, że ktoś podszywa się pode mnie. Halset, możesz być pewien, że ja sporadycznie piszę komentarze na stronie głównej a już a tym bardziej z opery mini. Wymienialiśmy korespondencję na forum i jak zauważysz, to moje poglądy na poruszany temat nie pokrywają się z tymi, które tutaj złodziej ników przedstawia. Z reguły ignoruję takie dziecinne zachowanie ale z uwagi na to, że na forum pisaliśmy, to uznałem za stosowne wyjaśnić sytuację. Kto się wstydzi pisać pod swoim nikiem, to pewnie jak i ja też się domyślasz. :) Osoba ta została już doceniona za swoją twórczość i otrzymała blokadą na pisanie na forum :) Ale je żeli już piszę, to odniosę się do toczącej się dyskusji. Zasięg Plusa 2G uważam za najlepszy jeżeli chodzi o 3G natomiast jakość połączeń najbardziej odpowiada mi w t-mobile. Obecnie z tego zasięgu najczęściej korzystam w Play, bo na macierzystym szkoda nerwów :) Pozdrawiam

  • 1

    81.  2014-02-09 17:54:04

    Kontynuując, komentarze podpisane nikiem tymczasowym nie są moje a na pewno nie z opery mini :)

  • 1

    82.  2014-02-09 18:03:19

    @Ruben - a to sorki zatem :) Widać, że komuś się nudzi..... W każdym razie, mam w Plusie i nie uważam zasięgu 2G za najlepszy. Przed N! Plus i TM byli na podobnym poziomie, ze wskazaniem na TM (w moim przypadku, gdzie najczęściej przebywałem) a obecnie po modernizacji....zarówno TM jak i Orange są lepsi. Co do 3G - nie licząc HDVoice, to Orange ma taką samą jakość jak TM. Więc jeżeli ktoś ma dużo ludzi w TM i może korzystać z HDVoice - jakość the best. A jeżeli ma TM a znajomych po różnych sieciach - to jakość zarówno w TM jak i w O jest taka sama. Piszę o skali całego kraju a nie miejsca gdzie mieszkam i jeżdżę na zakupy. N! dużo pomogło obydwu sieciom a Plus niestety przespał.

  • 0

    83.  2014-02-09 18:12:01

    Halset, ok. Każdy ma swoje doświadczenia. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, bo pisząc "najlepszy" miałem na myśli "największy" - tak przynajmniej z mojego doświadczenia wynika ale ja jeżdżę pewnie mniej niż Ty. Najlepszą jakość rozmowy chyba od zawsze miałem w t-mobile, nawet na 2G jest bardzo dobrze. Nie ukrywam też, że w play trzyma mnie cena, przyznaje się do tego :) ale to też tylko dlatego, że mam stare taryfy firma jak i z dużego kontraktu biznesowego. Jeżeli t-mobile zaproponowałby mi coś podobnego, to nie zastanawiałbym się tylko zmienił.

  • 1

    84.  2014-02-09 20:28:10

    Ruben, również myślałem nad TM, bo Plus spada z jakością ostatnio. Jak ostatnio robiłem sobie porównanie biorąc Orange do testów to naprawdę się mile zaskoczyłem. W niektórych miejscach nawet lepiej mi się gada na Orange niż na TM. (ten sam telefon). Więc jeżeli TM da mi podobną ofertę jak w Orange, ewentualnie z różnicą na niekorzyść TM ale w granicach rozsądku - to przejdę do TM. W innym przypadku przejdę do Orange. HD Voice tak dla mnie jest ważne, bo na dzień dzisiejszy mam chyba z 5 osób w TM. Reszta pouciekała już do Play albo do Orange. Z drugiej strony - myślę jeszcze nad NJU mobile. Ale jeżeli nie będzie tam LTE to sobie odpuszczę.

  • 1

    85.  2014-02-09 20:28:57

    HD Voice tak dla mnie nie jest ważne....tak miało być*

Dodaj swoją opinię