Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel zaczyna przenośność numerów prepaid

Polkomtel zaczyna przenośność numerów prepaid

WitekT 29 Maja 2006 16:58

0 0

Od 1. czerwca Polkomtel rozpoczyna świadczenie usługi przenoszenia numerów dla użytkowników telefonów na kartę. Opłata za przeniesienie numeru ma wynosić tyle samo co dla klientów postpaid.

W początkowej fazie świadczenia usługi mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w realizacji procesu przenoszenia numerów wynikające z uwarunkowań technicznych.

Przeniesienie następuje zgodnie z rozporządzeniem w siódmym dniu od zgłoszenia się użytkownika u nowego operatora. Pieniądze, które znajdują się na koncie u starego operatora w dniu przeniesienia, zostaną bezpowrotnie utracone.




Koszt przeniesienia numeru prepaid jest identyczny jak dla postpaid. Opłata będzie pobierana z konta prepaid - powiedziała Elżbieta Sadowska, rzecznik Polkomtela. W tej chwili przeniesienia numeru abonamentowego kosztuje 120 zł.

UKE w tym miesiącu zakwestionował wysokość opłat pobieranych przez operatorów za przeniesienie numeru uznając, że jest co najmniej dwukrotnie za wysoka. W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie o ukaranie operatorów, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2006-05-29 19:22:32

    W początkowej fazie działania zbyt wielu uztkowników nie skorzysta z tej mozliwości gdyż będzie to dla nich za duży wydatek.

  • 0

    13.  2006-05-29 19:35:53

    Dobre pytanie zadał Szalony. Kiedy przejście z abonamentu Plusa do Simplusa??

  • 0

    14. ~Tomasz  2006-05-29 19:37:04  host: 82.146.253.108

    Powtorze za Szalony-kiedy przenosnosc z Plusa do Simplusa??????????????????????????????

  • 0

    15. ~Obserwator  2006-05-29 19:37:52  host: abcj202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chcą być "lepsi" od TPsy - za przepisanie numeru z rodzica na dziecko(pelnoletnie) pod tym samym adresem krzyczą 100!
    Żenada...
    Pozdrawiam

  • 0

    16. ~  2006-05-29 19:39:24  host: abcj202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem jak oni tę stawkę wyliczyli...???

  • 0

    17.  2006-05-29 19:57:05

    A ja to wale :) jakbym miał przechodzić z Plusa do innego operatora to wolę pójść na giełdę elektroniczną ,zapłacić te 25 złotych za starter i wybrać sobie jakiś fajny numer :) a nie 120 wywalać w Błoto - 120zł - to jest 500 minut w pakiecie na stacjonarne do ery i do heyah wymienne na kupę SMSów - i jeszcze zostanie na gadanie :) to byłby grzech zapłacić Plusowi tyle kasy za Freeko :/

  • 0

    18. ~kalachan  2006-05-29 20:17:41  host: gw2.ib.tcz.pl

    Mnie ten problem narazie nie dotyczy ;o), za 3 tygodnie konczy mi sie umowa z Plusem i zamierzam przejsc na pre-paid tylko ze mam problem, bo nie wiem jaka sieć wybrać; Niby ogromna większość znajomych w orange ale ta sieć cos mi nie leży, droga jakaś;

  • 0

    19. ~alma  2006-05-29 21:38:51  host: 212.160.172.70

    Jak dla mnie super wiadomość; wreszcie coś się ruszyło w temacie przenośności numerów w prepaid; czekam na reakcję pozostałych operatorów...

  • 0

    20. ~  2006-05-29 22:05:10  host: aatk90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No coż.... Polkomtel dobrze wie, że przy obecnej ofercie klienci simplusa odejdą do Tak Taka więc na koniec przygody Plus chce ich ograbić i zabrać całą kasę z konta :-(

  • 0

    21. ~k  2006-05-29 22:39:57  host: ip-195-140-236-245.unreg.tvk.wroc.pl

    Panie Witku, podczas wpisywania tekstu dość krytycznego na temat plusa w wapie straciłem połącznie, a teraz mi wyświetla "Baza SQL leży.." to u Was?, czy plus ma takie wpływy, że nie mogę się teraz połaczyć z moją ulubioną stroną przez komórkę?

  • 0

    22. ~ksad  2006-05-29 22:43:41  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    "W początkowej fazie świadczenia usługi mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w realizacji procesu przenoszenia numerów wynikające z uwarunkowań technicznych" czytaj: i tak nie wszystko przygotowaliśmy, jak trzeba, ale ogłaszamy, że jesteśmy pierwsi, bo chcemy mieć kasę. Cały Plus!

  • 0

    23.  2006-05-29 22:44:55

    k: po pierwsze to żaden ze mnie pan. ;) Po drugie - mogłeś mieć pecha, bo rzeczywiście niedawno grzebałem przy serwisie i na chwile wyłączona była baza danych, a później serwer www. Przepraszam zatem za niedogodności i zapraszam do ponownego wpisania komentarza. :)

  • 0

    24. ~  2006-05-29 22:50:25  host: ip-195-140-236-245.unreg.tvk.wroc.pl

    Po roku od tak zwanej konwersji z sim+ do abo nadal otrzymuję eski przypominające o doładowaniu telefonu, chociaż dzwoniłem do +boku kilkanaście razy w tej sprawie, jeden z dowcipnych konsultantów zapytał mnie nawet czy ja może chcę doładować telefon abonamentowy kartą, dureń jeden. Po pół roku udało się panom technikom usunąć kwotę z wyświetlacza komórki.

  • 0

    25.  2006-05-29 22:57:49

    a mi sie podoba, bo jak na razie Plus jako jedyny wprowadza cos nowego do oferty.

  • 0

    26. ~  2006-05-29 23:19:34  host: dox201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po pierwsze nie tylko +, ale WSZYSCY wprowadzaja przenoszenie od 1 czerwca. Po drugie WitekT nie umie liczyc, bo 100 plys VAT to 122, a nie 100. Po trzecie pani prezes chiala nie wiecej niz 50 pln oplaty i taka bedzie ;-P dla wszystkich, nie tylko do pre-paid

  • 0

    27.  2006-05-29 23:42:45

    26: ale jesteś poduy, wiesz że nie mogę tu napisać o pewnych rzeczach. ;)

  • 0

    28.  2006-05-30 07:29:57

    Rokko jak Ci nie skzoda wywalić 120 zlotych ,to wpłać tą sumę na moje konto - ja sie nie obrażę - 79 1140 0204 .... :P

  • 0

    29. ~Rambaldi  2006-05-30 10:08:19  host: 195.116.95.162

    Z tym przenoszeniem numerów to można by się z deka wstrzymac aż do gry wejdzie NOM ( na stacjonarnych ma najniższe ceny) wtedy ceny spadną. Przenieśc numer i uwiązac się na 2 lata tuż przed spadkiem cen to trochę głupie. Moim zdaniem to nastąpi już w krótce skoro Polkomtel już się porozumiał z P4, to i z wirtualnym nie będzie długo czekał

  • 0

    30. ~xxx  2006-05-30 19:41:45  host: eft112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moja przenośność z sim+ do Era TakTak była prosta i darmowa. Wydzwoniłem kasę z karty sim+ i włożyłem hodowanego TakTak-a z podwójnym doładowaniem. Miałem prefix nieparzysty a teraz mam parzysty, dalszą część numeru też oczywiście inną bo nie ma to dla mnie większego znaczenia jaki jest numer, byle był znośny do zapamiętania. Wstawiłem mój nowy numer w TT na mojej stronie www i po krzyku, kasa zostaje w kieszeni a raczej poszła na podwójne doładowanie - konkretnie 150 zł. Pozdr. dla zastanawiających się jeszcze nad tzw. "przenośnością" za kasę.

  • 0

    31. ~krzykos  2006-06-17 10:59:47  host: 67.wsizia.edu.pl

    Witam.
    Mam problem z przeniesieniem numeru z TAk Taka do Simplusa. Złożyłem wniosek w salonie firmowym Plusa w Warszawie - Al. Jerozolimskie - dałem pełne pełnomocnictwo dla Plusa aby mnie reprezentował. Dziś mija już 12 dzień od daty złożenia wniosku i nic....zero reakcji = dzwoniłem do Ery = oni odsyłają mnie do Plusa - byłem w Plusie - oni odsyłaja mnie do Ery...a dodatkowo twierdzą że maja na to 21 dni...Ludzie pomóżcie:))))) krzykos@gazeta.pl

Dodaj swoją opinię