Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wystartował w przetargu

Polkomtel wystartował w przetargu

WitekT 12 Kwietnia 2005 17:53

0 0

Polkomtel złożył 12. kwietnia dokumentację przetargową dotyczącą przyznania częstotliwości UMTS i GSM 1800.

Dodatkowe częstotliwości UMTS i GSM 1800 pozwolą w przyszłości na dalsze zwiększenie pojemności sieci w miarę przyrostu liczby jej użytkowników i dalszy rozwój zaawansowanych usług trzeciej generacji.

Złożenie dokumentacji przetargowej nie oznacza zmiany krytycznego stanowiska Polkomtelu wobec założeń przetargu, sformułowanego 7 lutego br. Warunki przetargu i procedura przetargowa budzą nadal szereg zastrzeżeń natury prawnej, zwłaszcza pod względem ich zgodności z KPA i ustawą Prawo Telekomunikacyjne.
Polkomtel zainwestował do tej pory ponad 7 miliardów złotych w budowę sieci Plus GSM i nadal utrzymuje wysoki poziom inwestycji. Ponadto w 2000 r. polscy operatorzy GSM zobowiązali się do wpłacenia ok. 8 miliardów złotych za koncesje na UMTS pod warunkiem niewprowadzania – w przyszłości – czwartego operatora na korzystniejszych warunkach. Oczekujemy, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi z uwzględnieniem tego faktu i oficjalnych deklaracji władz państwowych. Niedotrzymanie tego warunku uzasadniałoby roszczenia, w tym wystąpienie o zwrot przez Skarb Państwa kwot, jakie operatorzy dotychczas zapłacili za koncesje UMTS. Ponadto zagraniczni akcjonariusze mogliby dochodzić swych praw z tytułu umów międzyrządowych o wzajemnej ochronie inwestycji.

Polkomtel nie sprzeciwia się wprowadzeniu na polski rynek kolejnych operatorów telefonii mobilnej, uważa jednak, że powinno się to odbyć na warunkach zapewniających uczciwą konkurencję, czyli zarówno ponoszone przez nich opłaty za rezerwację częstotliwości i zobowiązania inwestycyjne powinny być jednakowe dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet