Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wypowiada umowę mPunktowi

Polkomtel wypowiada umowę mPunktowi

WitekT 23 Grudnia 2009 13:55

0 0

21. grudnia Polkomtel wypowiedział umowę mPunktowi, swojemu największemu dilerowi z siecią ponad 200 sklepów w 150 miastach. Zachowano 3-miesięczny okres wypowiedzenia.

10. listopada Cyfrowy Polsat poinformował, że za niecałe 25 mln zł nabył 45% udziałów w mPunkcie. 23. listopada CP złożył w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad dilerem.




Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat jest operatorem MVNO działającym na sieci PTC, a także planuje - w oparciu o budowaną przez Sferię i Aero2 sieć HSPA+ - zaoferować swoim klientom szybki dostęp do Internetu. Na razie trwają testy konsumenckie, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wszystkie trzy spółki należą do grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka.

W ofercie mPunktu można spodziewać się w najbliższym czasie dekoderów Cyfrowego Polsatu oraz sprzedaży - konkurencyjnych do Plusa - usług telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do Internetu CP.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41. ~bastmano  2009-12-23 22:59:01  host: chello089075042236.chello.pl

    Czym sie przejmujecie, ja z mpunktem mam same zle doswiadczenia a dobre z punktami firmowymi. W salonach zawsze pomagaja, wyjasnia i rozwiaza problem a w partnerskich niestety czesto konczy sie na sprzedaniu telefonu a pozniej rob stary co chcesz i jedz do salonu plusa po pomoc !

  • 0

    42.  2009-12-23 23:04:23

    @39 ale czy nie o to chodzi? zeby miec na tyle konkurencyjna oferte, by nie bac sie wspolzawodnictwa na 'ringu'? wspaniale dziala to w Angli, Irlandii, kiedys w Niemczech (niestety pisze kiedys bo nie wiem jak jest teraz). Dobra oferta z pewnoscia sie obroni, tyle, ze w/w rynki wiedza czego chca, a u nas niestety ludzie ida po ladnie wygladajace telefony, a potem dopiero dobieraja calkowicie niedopasowana usluge to raz, a dwa to to, ze biznes po polsku nakazuje sprzedac to z czego mamy najwyzsza prowizje, bez patrzenia czy potencjalny klient tego potrzebuje (w sensie taka ilosc minut itp.) czy tez nie... bardzo kibicowalem germanosowi, bo mogl miec pod swoimi skrzydlami 3 operatorow. teraz multisalony moga okazac sie niewypalem poki operatorzy nie zaczna przebijac sie ofertami, a nie rownac do stawki oraz zaczna dotowac wiele 'fajnych' telefonow tak jak zagranica co glownie przyciaga ludzi, by przeniesc sie/ pozostac w danej sieci. jak pisalem: dobra oferta z pewnoscia sie obroni, kiepska pojdzie na dno i bedzie nastepna. doskonale widac to wlasnie na rynku angielskim gdzie sa dobre oferty i tanie telefony, choc tam powoli bedzie konczyc sie era dobrobytu po polaczeniu t-mobile z orange...

  • 0

    43. ~  2009-12-23 23:11:40  host: 88.220.105.186

    @40: Właśnie z tego co Witek napisał decyduje ilość komentarzy, ale ja nie zamierzam odpowiadać na Twoje zaczepki niskich lotów. Gdybyś miał za grosz kultury to byś się nie wtrącał. Nie Tobie na szczęście oceniać czyjeś wypowiedzi ani nie Ty decydujesz co jest newsem dnia. Witek przyznał, że tutaj nie trafili, w innym temacie z kolei ja przyznałem rację Witkowi i jest ok.

  • 0

    44. ~n  2009-12-23 23:13:51  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    24 Mirkub ciekawe kto przyjmie ezlecenie gdy klient zgłosi się z naprawą gwarancyjną lub będzie chciał przepisać telefon, zmienić główne dane lub porozmawiać o ofercie...

  • 0

    45.  2009-12-23 23:17:16

    to widze teraz się mówi czy nes ma być hitem dnia czy nie? Witek - zrezygnuj z tego. Mówię poważnie - nikomu to nie jest potrzebne. Ja zupełnie nie zwracam na to uwagi , zaś to czy przeczytam czy nie newsa, zależy tylko i wyłacznie od notki pod tytułem ;-) A zaśmiecanie listy newsów też jest bez sensu wg mnie.

  • 0

    46.  2009-12-23 23:46:37

    43: nie tylko ilość komentarzy, ale i ilość odsłon. Ten news był najchętniej czytanym dzisiaj newsem. Odwołuję zatem swoją opinię, że dostał tytuł "newsa dnia" nienależnie.

  • 0

    47. ~  2009-12-24 02:56:17  host: v03-09.opera-mini.net

    Witek Twoje komentarze sa na poziomie 5-latka. A wracając do tematu skoro Polkomtel wypowiedział umowę mPunktowi to najwyrazniej mial powód. Obsługa w takich punkcikach jest zalosna.

  • 0

    48. ~  2009-12-24 03:07:46  host: v03-09.opera-mini.net

    Przepraszam to nie do Witka tylko tajemniczego nieznajomego który komentuje caly czas niepotrzebnie zupełnie co jest hitem dnia a co nie. Moim zdaniem jest to dosc ważna wiadomość mnie zainteresowała

  • 0

    49.  2009-12-24 08:05:06

    A mi się Newsy dnia podobają i nie ma znaczenia ile mają komentarzy. Swoja drogą kompletna amatorka w tych komentarzach, nikt nie wie co się na świecie dzieje. Zgaduje, że za 10 lat pozostanie 1/3 obecnych punktów handlowych u wszystkich opów.

  • 0

    50. ~  2009-12-24 09:57:40  host: v12-16.opera-mini.net

    @Thonka - Germanos tez wypowiedzial z trzymiesiecznym okresem. MPT zas zostala powolana aby ominac zapis o nie sprzedawaniu oferty innych opow. I tak salony Germanosa przeszly na sprzedaz Play 1 maja, a MPT 15 marca. A jak fajnie Erowcy zareagowali na pismo :) ps jest siec ktora chce sprzedawac oferty dwoch opow, i nawet opy tez chca podobno.

  • 0

    51. ~sympatyczny  2009-12-24 10:52:11  host: chello089079048202.chello.pl

    ja tam sie nie znam, ale moim zdaniem to zdecydowanie powinien byc news dnia. takie rzeczy sie nie dzieja codziennie, a nawet jesli ta informacja teraz mi sie nie przyda to jak predzej czy pozniej zawedruje pod jakis mpunkt to bede wdzieczny telepolisowi, ze ta informacja byla wybita i mialem wieksza szanse ja przeczytac zawczasu. :)

  • 0

    52. ~  2009-12-24 11:56:46  host: host-89-231-113-178.warszawa.mm.pl

    WitekT - wrzuć na luz, szkoda nerwów. Dziś nawet barany przemówią ludzkim głosem ;-)

  • 0

    53. ~Galnospoke  2009-12-24 12:09:52  host: 81-219-57-115.adsl.inetia.pl

    Jak milo! Piekna wiadomosc.

  • 0

    54.  2009-12-24 18:50:37

    #53: Ciekawe czy dla Solorz-Żak podziela twoją opinię. Pewnie najpierw chciał zarobić na prowizji, zdobyć bazę klientów a na koniec wsadzić swoje usługi. Teraz zostało mu tylko to ostatnie

  • 0

    55. ~n  2009-12-25 21:44:14  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    54 w świetle ustawy o ochronie danych osobowych nie można wykorzystać bazy danych osób prywatnych bez zgody tych osób i administratora (czyli abonenci i Polkomtel). A czy to dobra wiadomość... Przejście Germanosa z Ery do Play doprowadziło do wycofania się tej sieci z rynku

  • 0

    56. ~er  2009-12-26 08:27:10  host: 87-205-217-24.adsl.inetia.pl

    Ale bazy firm już nie są chronione ponieważ ich dane są publiczne dostępne.

  • 0

    57. ~kaziu  2009-12-27 17:22:29  host: 088156211077.radom.vectranet.pl

    Polkomtel sam się prosi, żeby od nich uciekać. Tak się składa, że moj ojciec ma karte Simplusa. Ostatnio, nie ma gdzie doładować, bo Plus porozwiązywał umowy z punktami, gdzie to można było zrobić. Można kupić zdrapkę. Ano można. Ale zdrapką nie doładuje sie konta innej osobie nie mając fona w Plusie. Ktos powie, że się czepiam, ale uważam, że utrudnianie ludziom korzystania z telefonu ( a brak możliwości łatwego doładowania jest takim utrudnieniem) zniechęca ludzi do korzystania z tej marki. A teraz jeszcze mPunkty. Totalna pustynia doładowcza...

  • 0

    58. ~pshemo  2009-12-27 18:24:33  host: apn-95-41-177-41.dynamic.gprs.plus.pl

    a ja ich zaskocze zara po nowym roku mam 3 numery w plusie i ide do pleya ha , to tyle na temat plusa

  • 0

    59. ~  2009-12-27 18:45:14  host: v07-07.opera-mini.net

    do 57: tak. czepiasz sie. do 53-54 narazie polsat mvno ma tak kiepska oferte że nie ma z czym wyjść do klienta (mnie polsat by nie przejął jako klienta od plusa (mbank mobile czy ga lub play fresh juz tak. ale nie muszą walczyć o mnie bo procz abo plusa mam wszystkie te 3 oferty. wiadomo do testów. docelowo jak skończy mi sie abo zrobię porządek z kartami i zostawię tylko 2. plus pójdzie do kosza. i zostaną albo mbank mobile i pf. albo mbank mobile i ga albo ga i pf. trudno sie zdecydować ale na decyzję zostalo mi jeszcze 2-3 miesiace.. dla mnie dostępność kart ma małe znaczenie bo net w kazdej z tych ofert jest tani. jedynie play net jest ograniczony zasięgiem dosc słabym. a skoro jest net jest taki tani to żaden problem konta doladowywac Wszedzie i o kazdej porze z netu z konta internetowego bankowego

  • 0

    60.  2009-12-29 19:35:20

    Polsat dopiero zacznie rozwijać swoją telefonię. Trwają testy internetu i wypadaja dość ciekawie. Przyszły rok może stanowić ważny rozwój telefonii w polsacie, gdyż wówczas zostanie skierowana do abonentów i nowych klientów oferta triple czyli TV, komórka i internet. Koniec przyszłego roku to start telefonii stacjonarnej polsatu. Czy to jest szaleństwo? Wg mnie nie i wyraźnie wskazuje na dalkowzroczność i przemyslane strategie cyfrowego polsatu.

Dodaj swoją opinię