Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wyłącza stare, nieaktywowane Simplusy

Polkomtel wyłącza stare, nieaktywowane Simplusy

WitekT 7 Maja 2009 10:51

0 0
Uwaga chomikujący startery prepaid Simplusa - Polkomtel zaczyna wyłączać te, które nie były aktywowane w ciągu 2 lat od daty "produkcji".

Operacja została podzielona na etapy, w ramach których wyłączane będą karty SIM w podziale na taryfy poczynając od najstarszych. W I etapie zostało wyłączonych 22,5 tys. kart SIM z taryfą 1 Sekunda, które zostały "wyprodukowane" ponad 3,5 roku temu i do tej pory nie zostały uaktywnione.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~dodek  2009-05-07 11:39:54  host: dpg22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakoś sądzę, że je liczyli, bo gdyby nie, to po co by je teraz wyłączali? skoro "wyłączają" to kiedyś musieli "włączyć" czyli też liczyć jako aktywne

  • 0

    16.  2009-05-07 11:41:24

    Oni sobie dzięki temu jeszcze poprawią statystyki, bo każdy aktywuje taki starter i albo wygada albo przeleje teleprzelewem kasę z niego. W statystykach przybędzie wiele numerów

  • 0

    17.  2009-05-07 11:43:12

    @15: Po prostu zwalniają numery i zrobią z nimi nowe startery :)

  • 0

    18. ~Hose  2009-05-07 11:56:30  host: 194.39.141.10

    Przecież te simplusy nie liczą się do bazy użytkowników, liczą się tylko te które zostały aktywowane (kiedykolwiek znalazły się w telefonie i zalogowały do sieci). Statystyki nijak się do tego mają.

  • 0

    19. ~timur  2009-05-07 12:16:50  host: dpe7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 16 - jak ktoś nie używał ponad 2 lata to nagle go włączy? pomyśl , jakie to były taryfy :) do tego ile osób się dowie o tej akcji?

  • 0

    20.  2009-05-07 12:37:34

    zwalniają numery, bo jest kryzys, a do UKE trzeba co rok płacić za pulę numerów: zamiast brać nowe, lepiej odzyskać stare.

  • 0

    21. ~Mav  2009-05-07 12:46:20  host: apn-77-112-46-181.dynamic.gprs.plus.pl

    No i fajnie, do puli wrócą stare numery na 601 itp :)

  • 0

    22. ~ziomek13  2009-05-07 15:10:15  host: bro24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bezprawie,nie po to kupowałem w tamtym roku bezterminowe startery playa zeby ktoś mi dawał limity czasowe teraz,polkemtel najpierw robi pózniej myśli

  • 0

    23. ~dt  2009-05-07 15:52:33  host: wap.plusgsm.pl

    ziomek a co maja startery Play do Plusa? zastanow sie troche. I dobrze ze kasuja starocie ktorych nikt nie wlaczy. Wroci sporo numerow ze starej puli.

  • 0

    24. ~ziomek13  2009-05-07 16:58:05  host: bro24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    23 plusy rok wczesniej mialem kupic ale zrezygnowałem i to ma do rzeczy ze inni mogą pójsc ich sladem

  • 0

    25. ~BT  2009-05-07 18:26:53  host: 217.116.101.219

    11 a co jesli starter nie ma daty waznosci. Ja za niego zapłaciłe,to moga mi go wyłaczyc ? a kto zwroci mi pienadze ? przeciez ten numer nazlezy do mnie .

  • 0

    26.  2009-05-07 18:28:14

    BT: zawsze możesz złożyć reklamację.

  • 0

    27. ~BT  2009-05-07 18:38:51  host: 217.116.101.219

    dzieki,zawsze bedzie szansa na odzyskanie

  • 0

    28.  2009-05-07 19:36:50

    No i dobrze, że wyłącza stare startery. Powinien to zrobić już dużo wcześniej. Jak to się mówi, nic w przyrodzie nie ginie, stare numery wracają do łask :-)

  • 0

    29. ~B  2009-05-07 19:58:03  host: 217.116.101.219

    Witek,ale czy to jest sprawiedliwe ? bo skoro to kupiłem,to jest moje,co innego jak jest termin waznosci,to sobie zastrzegli date przydatnosci i po tej datcie starter moze sie nie nadawac,ale jak nie ma tej daty to waznosc powinna byc bezterminowa.

  • 0

    30.  2009-05-07 19:59:38

    B: mówię - złóż reklamację, to Ci zwrócą pieniądze. Ich też kosztuje utrzymywanie systemów (HLR-ów), numeracji, itp.

  • 0

    31. ~  2009-05-07 20:26:13  host: 217.116.101.219

    ale mi bardziej zalezałoby na numerze niz na kasie,cos wymysli zeby mi go oddali,jakby co ;) wiem jak pisac reklamacje i do kogo ;)

  • 0

    32. ~Łukasz_W  2009-05-09 00:05:48  host: user-89-108-210-6.mobile.playmobile.pl

    @3,13: ja mam starter SS bez daty ważności, na którym co ciekawe na początku 2007 roku było odebranych chyba z 1000 minut albo i więcej, a który NIE ZOSTAŁ AKTYWOWANY :-) Aktywacja następuje w momencie wykonania płatnego połączenia, wysłania sms-a lub doładowania konta. A ten numer tylko odbierał połączenia - wtedy w SS był najtańszy i najprostszy darmowy numer. Dziś dalej można na ten numer dzwonić, a nawet... puszczać z niego sygnały :-) Oczywiscie dopóki połączenie nie zostanie zrealizowane - wtedy rozpoczęłoby się odliczanie.

  • 0

    33. ~BT  2009-05-09 19:43:09  host: 217.116.104.67

    Witku a jak mozna sprawdzidz date produkcji ? bo na opakowaniu nie ma.Wie ktos moze?

  • 0

    34. ~neo  2009-05-11 18:25:52  host: aeip81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i dobrze, że wygaszają te starocie i numerki wrócą do puli.

Dodaj swoją opinię