Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wydał najwięcej na reklamę

Polkomtel wydał najwięcej na reklamę

WitekT 2 Sierpnia 2007 09:18

0 0

Pięciu największych operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej wydało na reklamę w I półroczu tego roku prawie 573 mln zł - wynika z raportu Expert Monitora. To o 23% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.




Operator

1H2007

Zmiana rok do roku

Polkomtel

183,7 mln zł

+59%

PTC

143,9 mln zł

-8,22%

Centertel

127,1 mln zł

+14,45%

P4

65,6 mln zł

-

TP

52,6 mln zł

-22%

Tele2

15,4 mln zł

+12,29%


Wyniki opracowano na podstawie danych cennikowych netto bez uwzględniania rabatów. Monitorowane media to: telewizja, radio, prasa i kina.

Źródło tekstu: Presserwis     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2007-08-02 09:45:27

    A jak to się kształtuje na pozyskanego klienta? sabled - a używam abonamentów, bo jest taniej... patark- a czemu operator ma płacić za telefon dla Ciebie?

  • 0

    8. ~PROZAK  2007-08-02 09:45:58  host: de3.tcompressor.com

    Te wydatki odliczą sobie z podatków

  • 0

    9. ~ds  2007-08-02 09:50:45  host: 213.77.11.50

    @patark - nie musisz płacić - zmień operatora.

  • 0

    10.  2007-08-02 09:51:49

    Kin - prawda jest taka, że ceny mają niewielki wpływ na wybór operatora (przynajmniej nie tak wielki, jak myślisze). Gdyby tak było, że ceny decydują o przypływie klientów najwięcej nowych aktywacji miały by Play i Era - co jest nieprawdą.

  • 0

    11. ~frytko  2007-08-02 09:56:27  host: ajp113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak sie nie podoba oferta telefonów (bo kiepskiej jakosci), jak sie nie podoba ze uwiazuja do siebie (bo 2 lata ze zlodziejami), jak sie nie podoba cena (bo telefon nie jest za zeta), to idz na allegro, kup telefon bez simloka, a od zlodziei wez rabat na abo, lub pakiet minut do tych z ktorymi lubisz rozmawiac, lub wybiez zlodziejski interkonekt. PROSTE No ale POLAK, to POLAK i zamiast rozwiazywac problemy ciagle narzeka.

  • 0

    12. ~frytko  2007-08-02 09:56:56  host: ajp113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co do tematu - to ile MBank wydal na reklame??

  • 0

    13. ~mirekb  2007-08-02 10:04:10  host: blk175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mumio w miare ale te reklamy simplusa sa denne.powinno byc prosciej bez glupot-5gr/min 1gr w pakiecie za sms(i nie tylko na lato;-),wiecej mixa powinni reklmowac a kubala to brawura zwlaszcza te 1080 min do 5 osob(kto zaplanuje 5 znajomych na 2 lata-nieliczni)a tel za zlotowke to mit.jednak czesciej widac reklamy orange niz plusa..pewnie robia wałki z wydatkami na reklame i tyle ;-)

  • 0

    14. ~dt  2007-08-02 10:07:52  host: wap.plusgsm.pl

    Mirek przeciez te 5 nr mozesz zmieniac co miesiac...

  • 0

    15. ~W  2007-08-02 10:30:43  host: bk66.internetdsl.tpnet.pl

    mogliby w nowym simplusie dac pakiety na stacjonarne, bo tak to lipa ten simplus

  • 0

    16. ~dt  2007-08-02 11:05:28  host: wap.plusgsm.pl

    W koncu wiadomo nie od dzis ze reklama dzwignia handlu (albo nawet trampolina ;D )

  • 0

    17.  2007-08-02 11:19:10

    no wlasnie, wydaja tylko na reklamy, ktore i tak nie sa trafioe (uokik przejrzal na oczy wrescie!!), faktycznie lepiej, aby pakowali kase w jakosc!

  • 0

    18. ~Michał  2007-08-02 12:31:23  host: acss233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakość- wczoraj testowałem nowy modem - Option GT Max (za 99 netto, przedłużenie umowy na dwa lata- iPlus firmowo 89) i na peryferiach Gdańska miałem 1,2 Mbita. Ceny u świętej Trójcy są bardzo podobne. Z telefonami- bywa oczywiście różnie.

  • 0

    19.  2007-08-02 12:52:02

    WitekT: ok, ok nie śpieszno mi aż tak ;)

  • 0

    20. ~n  2007-08-02 18:07:15  host: egq145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 1 kin. To samo mam na myśli. Ciekawe kiedy opy to pojmą.

  • 0

    21.  2007-08-02 22:41:40

    do postów ok 10. robiliśmy statystyki dlaczego ktoś wybiera akurat orange. przeliczajac to na 10 4 ze wzgledu na marke prestiz itd 4 ze wzgledu na znajomych polecenie itd 2 warunki cenowe przypuszczam, ze inni maja podobnie

  • 0

    22. ~  2007-08-03 00:43:10  host: cid27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ano wydali mnostwo kasy, za to sa wszewdzie w mediach. Co lepsze maja skuteczna kampanie, bo zdobyli sporo nowych userow. A kampanie spolecznosciowa z synem i ojcem znaja chyba wszyscy.

  • 0

    23. ~szalony  2007-08-03 07:48:13  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Za 180mln ile Plus moglby nodeB dostawic ? Albo edge na stacjach ? No ale po co... Klient jest "ciemny" i niestety czesto wybiera oferty sugerujac sie reklamami .

  • 0

    24. ~Drugi_Szalony  2007-08-03 12:23:38  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    @szalony - zgadzam się w 1000%, chociaż Ciebie to już nie interesuje bo jesteś w Erze.

  • 0

    25. ~Dina  2007-08-03 20:42:44  host: 85.195.123.24

    Czyżby Szalony się sklonował? ;)

  • 0

    26. ~Mateusz  2007-08-05 17:35:04  host: acpn208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no ostro dali kaski na reklamy, ale na pewno mu się opłaciło. do tego kampania wizerunkowa i na każdym prawe skrzyżowaniu plakat z siatkarzami albo ojcem i synem. no i oczywiście reklamy przed meczami reprezentacji hehe;) Plus daje rade!

Dodaj swoją opinię