Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wprowadza dopłaty w roamingu

Polkomtel wprowadza dopłaty w roamingu

orson_dzi 25 Maja 2018 15:26

8 7

plus roaming wide

Polkomtel to kolejny z największych operatorów, który wprowadza dopłaty do roamingu.

Dopłaty w ofertach Plusa obejmują wszystkie oferty abonament i MIX, a do tego dochodzą oferty Plush Abo. Oferty na kartę na razie pozostają bez zmian. Podobnie jak w przypadku Play, klienci będą obserwowani w 30-dniowych okresach. Jeśli w tym czasie numer będzie dłużej zalogowany do nadajnika zagranicznego niż krajowego - pojawią się dopłaty w wysokości:
  • 0,07 zł za minutę połączenia wykonanego,
  • 0,05 zł za minutę połączenia odebranego ,
  • 4,66 zł za 1 GB Internetu.

Ceny jak widać są bardzo niskie. Przede wszystkim nie zostały przewidziane dopłaty za wiadomości, a za 4,66 zł w niektórych ofertach polskich operatorów możemy nawet nie kupić 1 GB Internetu w kraju.




Oczywiście w przypadku klientów abonamentowych dopłaty dotyczą tylko klientów, którzy podpiszą nową umowę lub aneks 25 maja 2018 roku lub później. Zmiana cennika dla obecnych klientów byłaby dla nich furtką do bezpłatnego rozwiązania umowy.

Zobacz: Cennik roamingowy w abonamencie Plusa od 25.05.2018
Zobacz: Cennik roamingowy w Plus Mix od 25.05.2018
Zobacz: Cennik roamingowy w Plush Abo od 25.05.2018

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | polkomtel | plush | cyfrowy polsat

w sumie: 389
  • 0

    372. ~pabloki  2018-05-30 00:13:14  host: user-188-33-193-143.play-internet.pl

    367 żle myslałeś. ale pewnie już późna pora i dlatego . wyżej pisąłem przecież że że z 1,7 GB masz najpierw ulgę 500 MB bez dopłaty , następnie 1 GB za opłatą 4,66 zł ale nie wiem kompletnie co z tymi 200 mb bo przecież nie skończyłeś pakietu data ue. więc nie może być to liczone po 3 grosze .

  • 0

    373. ~pabloki  2018-05-30 00:20:39  host: user-188-33-193-143.play-internet.pl

    371 ??? tylko moje wątpliwosci cały czas wynikają z tego określenia w cenniku roamingowym 4.66 za każdy GB. przecież mogli podać cene za 1MB ( wychodzi mnij niz pół grosza) mogli podac cene za 10 MB wtedy wyjdzie już czytelniej . skoro podali w innych taryfach cenę za KB to dlaczego nie podali ceny za 1 MB ( chodzi o wysokośc dopłat)
    z tymi 3 grosze w 372 to nie jest stwierdzenie faktu czy teoria spiskowa tylko wielka niewiadoma .

  • 0

    374.  2018-05-30 08:57:48

    372 - nadal mnie osłabiasz... Już Ci policzyłem - w odniesieniu do nowego limitu. Czcesz - policzę Ci w odniesieniu do 1,7 GB... Podali za 1 GB - nie widze najmniejszego problemu (czyżby to z przepisów wynikało?). To nie jest paczka 1 GB że mniej się nie da kupić. To cena za 1 GB. Tak samo jak przy cenie - nie wiem jakiejkolwiek z cennika - 19 gr za 1 MB, jeśli zużyjesz przy taktowaniu w roamingu 1 kB 1435 kB to ile wg Ciebie zapłacisz?
    Ostatni raz... 200 MB zapłacisz wg stawki 4,66 za 1 GB ;-)

  • 0

    375.  2018-05-30 09:05:38

    A! Wczoraj już siły nie miałem i nie zapytałem...
    Piszesz w 346: stad po limicie data ue bedzie 3 gr z vatem + dopłata

    Jesteś pewien?
    Ty naprawdę - rok temu nie rozumiałeś tych zasad i kiedy one zaczynają być stosowane, nadal nie rozumiesz.

  • 0

    376.  2018-05-30 10:04:03

    370 - jeszcze raz...
    Jeśli w Elastycznej sobie dokupisz pakiet 1 GB w kraju, dostaniesz w roamingu 320 MB - zgodnie z Promocją europejska dla Abonentów Prepaid. Płacisz dopłatę do pakietu 1,49 zł (nie liczę dokładnie, bo rozliczenie jest co 1 kB więc może to być niewielka róznica w zaokrągleniach).

  • 0

    377. ~pabloki  2018-05-30 15:46:09  host: user-188-33-150-254.play-internet.pl

    374 ale chyab dalej zmieczony jesteś skoro dywagujesz o tym czy podanie ceny za 1GB wynka z przepisów -przeciez znasz dokumencik o RLAH autorstwa komisji europejskiej. czyli 200 MB bedzie obciazoe pełną stawką 4,66 dopłaty?
    375 no przeciez sam pisąłeś że bedzie po limicie 3 gr. że niby potem ma nie być dopłaty ? przecież wynika ona z eurpoejskiej.
    376 no przecież ja tak to napisałem tylko podalem cene dokupionych pakietów za 1 GB.

    ja widzę ze gubisz sie. dywagowałes o zmianach limitow i z czego one wynikaja i że będzie zmniejszony lmit do 500MB potem pokreciłeś jak już napisąm jak będzie że będzie limit zmniejszony bo pewnie policzyli dokładniej. tak nie jest . zmiana limitu wynika ze wzoru na obliczanie limitu danych ( tyle wiesz) ale nie wiedziałeś dywagując o przyczynach że zmianił sie kurs euro do pln. przupomnę ze nie byłęś tez pewny ,i nadal nie jesteś, o uldze 500MB i 100 minut - bo nie ma dokumentu.

  • 0

    378.  2018-05-30 15:52:24

    377 - dlaczego 4,66 zł? 1 GB kosztuje 4,66 zł. 1/5 będzie kosztować proporcjonalnie mnie - już to kilka razy mówiłem.
    A dlaczego pytasz "niby"? Ja jestem pewien, ze nie ma. Ty możesz zadzwonić gdzie trzeba i się upewnić ;-)

    Ja o zmniejszaniu limitu do 500 MB gdzieś napisałem?
    Że jaki kurs euro miał wpływ? Nie dodawaj zbędnych wątków, bo brniesz niepotrzebnie.
    O uldze 500 MB i miutach pogadamy jak będą podstawy ich stosowania. Na razie ich nie ma. Więc jak mam być pewien? Logiki trochę.

  • 0

    379.  2018-05-30 15:53:49

    Dywagowałem? Ani przez chwilę nie dywagowałem. Podałem informację o mających nastąpić zmianach w limitach. Za chwilę się to potwierdziło... Gdzie Ty widzisz dywagacje?

  • 0

    380.  2018-05-30 15:55:28

    Ad. 3 groszy - nie można stosować kilku dopłat jednocześnie. Chyba nawet ten regulamin o tym mówi ;-)

  • 0

    381. ~pabloki  2018-05-30 16:07:09  host: user-188-33-150-254.play-internet.pl

    378 tak, pisłąes o zmniejszeniu limitu . z kursem euro/pln chodzi o to że zapomniałeś wzór na pakiet data w roamingu.
    podstaw do ulgi nie ma bo jeszcze nie ma tej daty od której bedzie ulga ale jest to już wiadome. teraz wygląda to ta jakbyś negował komunikat biura prasowego. w tym wypadku jest to tzw. publiczne przyrzeczenie nagrody i nie musi istnieć regulamin.

    a wogóle to w ktorym miejscu jest regulamij europejskiej dla prepai bo bez googla nie da sie dotrzeć.

  • 0

    382.  2018-05-30 17:19:10

    381 - wzór na pakiet data w roamingu? Nie muszę pamiętać - nie ma wzoru. Jest zasada określona w art. 4 ust. 2 rozporządzenia FUP - na pamięć ją znam po roku czytania ;-)
    Nadal nie wiem o co chodzi z kursem Euro?
    Jeśli stawlki maksymalne prawo europejskie podaje w Euro, to oczywiste jest, ze musi być to na waluty narodowe przeliczone. A przelicza się wg kursów podawanych przez EBC zdaje się na 1 maja... Następne przeliczone będą dla stawek obowiązujących od 1 stycznia 2019 roku. Ostatnio przeliczane byłu dla stawek obowiązujących od 1 stycznia 2018 roku.
    Nie wiem o co Ci chodzi z tymi kursami. Zmieniasz temat czy co? Skąd Ci się to wzięło?

    A to musisz reklamację napisać do Plusa że dziady nie potrafią właściwie umieścić regulaminu...

  • 0

    383. ~pabloki  2018-05-30 17:23:59  host: user-188-33-150-254.play-internet.pl

    381 no skoro sam wiesz to czemu to negujesz. ze nie zalezy od kursu euro jak piszesz sam o zaleznosci " Jeśli stawlki maksymalne prawo europejskie podaje w Euro, to oczywiste jest, ze musi być to na waluty narodowe przeliczone. A przelicza się wg kursów podawanych przez EBC zdaje się na 1 maja... Następne przeliczone będą dla stawek obowiązujących od 1 stycznia 2019"

  • 0

    384.  2018-05-30 17:26:19

    383 - co neguję? O co Ci chodzi?

  • 0

    385. ~pabloki  2018-05-30 17:36:25  host: user-188-33-150-254.play-internet.pl

    384 ze nie zalezy od kursu euro . jak w sposobie wyliczania jest to napisane.

  • 0

    386.  2018-05-30 17:50:41

    Ja napisałem, że stawka w złotych nie zależy od kursu względem euro? Gdzie?

  • 0

    387. ~pabloki  2018-05-30 22:15:44  host: user-188-33-150-254.play-internet.pl

    386 jaka stawka z złotych? , jak piszemy o zmiennym limicie GB który zależy od relacji kursu euro/pln.

  • 0

    388.  2018-05-31 11:26:34

    387 - no i???
    Tylko kiedy ostatnie "przeliczenie" było? Czy może wg Ciebie odbywa się co tydzień albo co miesiąc albo kwartał?
    Nadal nie rozumiem po co ten wątek do dyskusji właczasz?
    Czy dlatego, że w 251 napisałem o esemesie od operatora z zapowiedzią zmian w prepaidzie i że planują zmieniać limity na internet w roamingu opisane w promocji europejskiej dla Prepaid?

    To była informacja. Potwierdziła się.
    Mnie osobiście w ogóle nie interesują przyczyny zmian tych limitów. Ty na ten temat chcesz pogadać? Uważasz, ze zmiana kursów była powodem zmian limitów? I uważasz - jeśli to prawda - że tylko Polkomtela obowiązują terminy zmiany limitów wg kursów? Inni nie muszą, albo zrobią to przy innej okazji?

    Nie wiem o co Ci chodzi. Ale ten wątek zupełnie mnie nie interesuje ;-)

  • 0

    389.  2018-05-31 17:19:15

    Się pokusiłem o poszukanie informacji o roamingu w Plej... Znalazłem:

    Od 1 marca Klienci Play na Kartę, rozliczani będą za korzystanie z usług w roamingu UE po stawkach tak jak w kraju do innych sieci powiększonych o dopłaty:
    - 6 gr za minutę połączenie wychodzącego
    - 3 gr za minutę połączenia przychodzącego
    - 1 gr za SMS
    - 1 gr za MMS
    - 1,2327 gr za MB (12,58 zł za GB) transmisji danych w ramach Limitu GB, potem 3,072 gr za MB (31,46 zł za GB)
    Klienci, którzy posiadają aktywną FORMUŁĘ UNLIMITED na Kartę na 30 dni otrzymają w roamingu UE pakiet usług: 100 minut na połączenia wychodzące i przychodzące, 50 SMS-ów/MMS-ów, 500 MB. Po wykorzystaniu pakietów obowiązywać będą warunki opisane powyżej.

    Jak dla mnie jasny przekaz, jednoznaczny.
    Nie ma żadnych podstaw by sądzić, że w Plusie będzie to inaczej rozliczane (no inaczej będzie - są inne stawki i nie wiemy jakie te ulgowe limity dadzą) co do zasady. Bo nie może być. Przepisy to regulują ;-)

    Ale jak powtarzam - jak będzie to będzie i wtedy będzie wiadomo na pewno ;-)

  • 0

    390. ~pabloki  2018-06-01 18:02:57  host: user-188-33-62-183.play-internet.pl

    wlo no i co w 388 nie zaprzeczasz że zależy to od kursu euro? a w watku o tmobile piszesz że zalezy . to co się z Tobą dzieje?

  • 0

    391.  2018-06-01 18:12:19

    390 - nic się nie dzieje. Z Tobą coś jest nie w porządku.
    Dla mnie to oczywista oczywistość, której nawet pod uwagę nie biorę w dyskusji. Już wcześniej Ci napisałem, ze jeśli stawki są podane w euro, w krajach gdzie waluty narodowe obowiązują, idiota nawet się domyśli że musi to być przeliczone po jakimś kursie. Ty jesteś idiotą, czy mnie uważasz za idiotę?

Dodaj swoją opinię