Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: większe inwestycje i usługi konwergentne

Polkomtel: większe inwestycje i usługi konwergentne

WitekT 26 Maja 2006 18:32

0 0

Polkomtel chce od 2007 roku zwiększać inwestycje o 50% rocznie, co wynika z coraz to nowych trendów na rynku i konieczności rozbudowy infrastruktury - poinformował prezes spółki Jarosław Bauc.

Rosnący popyt na tanie połączenia w sieci 2G, usługi trzeciej generacji, zmiany regulacyjne, pojawienie się nowych operatorów - to wszystko wymusza przygotowanie nowych, odpowiednio zaprojektowanych planów inwestycyjnych - powiedział Bauc.

Inwestycje Polkomtela wyniosły w 2005 roku 1,1 mld zł, a w tym roku - według wcześniejszych zapowiedzi - mają być na podobnym poziomie.




Powiedział też, że być może Polkomtel będzie rozbudowywał też sieć stacjonarną. Mamy do czynienia z konwergencją usług stacjonarnych i mobilnych. Owszem telefonia komórkowa ciągle wypiera stacjonarną, ale w związku z trendami panującymi na rynku infrastruktura, którą posiadają operatorzy komórkowi wymaga rozbudowy. Z tego punktu widzenia (usług konwergentnych), posiadanie - bezpośrednio czy pośrednio - dostępu do klientów przez sieć stacjonarną będzie, jak sądzę, jednym z istotniejszych kierunków rozwoju biznesu w przyszłości. W szczególności w budowaniu oferty dla klientów korporacyjnych - dodał Bauc.

Pytany czy w takim razie Polkomtel rozważa zakup Telefonii Dialog lub Exatela, Bauc odpowiedział: Rozważane są wszystkie warianty rozwoju usług konwergentnych.

Źródło tekstu: Parkiet, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2006-05-27 13:53:18

    te inwestycje w tym roku to byla naprawa simplus:)czyli na ten rok planuja psucie sie abonamentowych?:)

  • 0

    18. ~Czytek Newsów  2006-05-27 14:20:46  host: lo1.sfinks.lubman.net.pl

    Jak przy prepaidach, to ciekawe są pogróżki p. prezesa Bauca z sprawie likwidacji Samych Swoich. Dla mnie będzie to specyficzny test na Polkomtela, który kompromitował się biznesowo na początku roku w stosunku do klientów prepaidów, ale potem jakoś z trudem, ale się wygrzebał (w przeciwieństwie do Orange po rebrandingu, które skundlone jest do dziś). Nie chcę tu kopiować żywcem tego co pisałem na p.m.t.g, więc link: http://niusy.onet.pl /niusy.html?t=artykul&group=pl.misc.telefonia.gsm &aid=41607833

  • 0

    19. ~observator  2006-05-27 15:11:24  host: nat-39.wolomin.net

    Ty , koleś od nowej i starej platformy, przestań siać plotki. Od paru lat mam Simplusa i jakoś NIGDY nie miałem żadnych problemów. Jak rozmawiasz 3 sekundy i Cię rozłącza to poczytaj na simplus.pl co trzeba zrobić a nie siejesz ferment. Plus GSM to jedyna obecnie polska sieć, jesteś w orangutanie to kasa idzie do Francji, jesteś w Erze to kasa idzie do Niemiec. Tylko w Plusie zostaje w Polsce. Może czas myśleć o miejscach pracy w tym kraju a nie wywózce kapitału. Zrozumcie to.

  • 0

    20.  2006-05-27 15:29:48

    *observator: a vodafone z tej kasy nic nie bierze przypadkiem? No i do niedawna TDC. Vodafone jest chyba brytyjski a TDC (już sprzedali udziały?) duńskie. Całkowicie polskiej sieci nie ma.

  • 0

    21.  2006-05-27 15:31:08

    remik: nie, nie sprzedali jeszcze. Na razie Vodafone udało się zablokować transakcję i sprawa wylądowała w arbitrażu.

  • 0

    22.  2006-05-27 15:37:20

    *WitekT: ale szybka reakcja :) No więc właśnie. Tak też mi się zdawało. Najwięcej zagranicznych udziałów jest więc chyba w Orange bo część ma France Telekom (chyba jak się nie mylę ok. 34%) a część (ok.66%) TPSA, która też jest własnością France Telekom. Reszta sieci jest bardziej polska.

  • 0

    23.  2006-05-27 15:47:14

    remik: w grudniu TP odkupiła 34% akcji Centertela od FT, tak więc teraz już 100% Centka należy do TP. :) TP należy w (o ile dobrze pamiętam) w około 47% do FT.

  • 0

    24.  2006-05-27 17:40:59

    *WitekT: dzieki za naprostowanie :) Wiedziałem ,że gdzieś dzwoni i faktycznie teraz sobie przypomniałem o tym odkupieniu. Więc, reasumując, wszystkie siedzi są w podobnym stopniu zagraniczne i nie ma co szat roździerać. Cielkawe jak będzie z P4 bo tutaj to już całkiem nie jestem na bieżąco jak u nich z udziałami.

  • 0

    25.  2006-05-27 18:16:37

    AFAIK Telecom ma wiecej niz 50 procent udzialow TP.

  • 0

    26.  2006-05-27 18:51:18

    PLANET: ma dokładnie 47,5%, Skarb Państwa ma 3,87%, a reszta jest na giełdzie.

  • 0

    27. ~  2006-05-27 20:27:26  host: lubman.lo1.pegaz.lubman.net.pl

    ***~observator 2006-05-27 15:11 - to Ty się przestań wygłupiać. Mam Simplusy (wiele) od początku prepaidów w Polsce (a kom. od prawie początku naszego GSM) i co z tego? Na kilka rodzinnych tylko jeden chodził bez zarzutu od czasu zrobienia w Simplusie nowej platformy. I co z tego, że nawet w szczycie afery na początku roku. Za to inne - cyrk na kółkach. Fakt, że od czasu jak wreszcie to z grubsza połatali, tylko raz wysypał mi się ten jedyny, który pozostał z rzezi... ;-) A i to tylko na chwilę.

  • 0

    28. ~Czytek Newsów  2006-05-27 20:31:53  host: lubman.lo1.pegaz.lubman.net.pl

    c.d. - to ja niechcący anonimowo wyżej (20:27). Trochę niezręcznie mi się napisało. Na chwilę nie pozostał, tylko na chwilę padł. Ale to w każdej sieci bywa. Co zabawene ten co został był najbardziej poszkodowany w awarii, a ten jedyny co działał pierwszy poszedł do kosza - właścicielka była najmniej cierpliwa gdy oglądała co się wyprawia z pozostałymi... ;-)

  • 0

    29.  2006-05-27 22:26:33

    remik: P4 należy w 70% do islandzkiego funduszu Novator, a w 30% do Netii. ;)

  • 0

    30.  2006-05-27 22:40:53

    *WitekT: Dziękuję za info. Niestety całe nadzieje na polską sieć się tym samym rozwiały ;-). A mogło być tak pięknie. Choroba, co z tą Polską? Ech :)

  • 0

    31. ~wlo  2006-05-28 12:02:54  host: asx184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    remik - co z tą Polską? Znasz kogoś w Polsce kogo stać na zakup sieci telekomunikacyjnej? Na dodatek kogoś "z branży"? Nie ma się więc co dziwić. Tu chodzi o nieowyobrażalnie wielkie pieniądze. Nawet w skali skarbu państwa. Tak więc, albo państwo albo kapitał globalny.

  • 0

    32.  2006-05-28 14:43:43

    *wlo: masz rację, żartowałem troszkę :). O, mój somsiad ma dużo kasiory. Mógłby się za to wziąć :-D

  • 0

    33.  2006-05-30 21:39:18

    ***Observator dla Twojej informacji - jestem w Plusie i w Erze a nie w Orange bo nie lubię , a co do platformy to i ze starą i nową miewam problem - to że Ty nie masz to nie znaczy że nikt nie ma - i jeszcze jedno - jak coś źle działa to mam prawo do krytyki , w koncu to ABONENCI i Użytkownicy utrzymują Sieci - rada dla Ciebie - zanim mnie obrzucisz zarzutami,najpierw poczytaj moje komentazre - ja nie narzekam i nie krytykuję tak o dla zabicia nudy ,jak mam coś do Plusa,Ery czy Orange to to mówie i tyle :)

  • 0

    34. ~maciek1976  2006-06-02 20:25:25  host: 195.68.233.125

    do ~obserwatora!!!

    a z plusa to gdzie kasa trafia ?? zostaje w KRAJU ?? Pomyśl zanim coś powiesz! w Minusie ( czyli PLUSIE jak go nazywam ) na udziały francuz. tak ze nabijasz obcokrajowcom TEŻ KASĘ !!!!!!!

  • 0

    35. ~maciek1976  2006-06-02 20:31:53  host: 195.68.233.125

    po 19% mają udziały w plusie :
    TDC Mobile International a/s ;
    Vodafone Americas Inc.

    wejdz na strone http://www.vodafone.com/home/0,3044,LANGUAGE_ID%253D0,00.html

    i wybierz kraj
    (
    Visit your local Vodafone service for everything mobile.

    Phones, handhelds, plans, network coverage, mobile office and more.

    Choose country/region: ) . zobaczysz co wyświetli

  • 0

    36.  2006-06-05 10:40:45

    Oj zdołowaliście *observator-a. Myślał chłopak ,że jest w polskiej sieci i dorabia Orleny i inne kombinaty miedziowe a tu taka skucha. Część mamony wędruje za granicę. Jesteście bez serca :-D

Dodaj swoją opinię