Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel weźmie Nordisk?

Polkomtel weźmie Nordisk?

WitekT 24 Sierpnia 2009 10:07

0 0

Polkomtel rozmawia na temat przejęcia Nordisk Polska, negocjacje z NFI Midas są już na ukończeniu - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

To plotki - mówi TELEPOLIS.PL Adam Suchenek, rzecznik Polkomtela.

Nordisk to operator, który posiada częstotliwość 420 MHz, na której korzysta z technologii CDMA2000. Ma w tej chwili 95 pozwoleń na stacje bazowe na terenie całego kraju. Z nieoficjalnych informacji TELEPOLIS.PL wynika, że już wkrótce rozpocznie się poważna rozbudowa sieci w oparciu o sprzęt jednego z chińskich producentów. Sieć mogłaby szybko powiększyć swój zasięg przy wykorzystaniu masztów Polkomtela.




Polkomtel mógłby użyć częstotliwości i technologii Nordisku do budowy ogólnopolskiej sieci mobilnego Internetu - podobnej do Centertela, który używa do tego częstotliwości 450 MHz, dostarczając usługę Orange Freedom Pro.

W kwietniu Nordisk kupił Roman Karkosik, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W czerwcu udziały w operatorze przejął kontrolowany przez niego giełdowy NFI Midas, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Czy przejęcie Nordisku przez Polkomtel zmieni sytuację na rynku mobilnego Internetu?

Zdecydowanie tak
15.02%
Raczej tak
20.21%
Nie mam zdania
19.47%
Raczej nie
29.21%
Zdecydowanie nie
16.09%

Wszystkich głosujących: 1212



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 0

    51.  2009-08-24 14:33:30

    A ja mam 6220classic i zarówno przy 3g, jak i gsm trzyma mi tyle samo(Era)

  • 0

    52.  2009-08-24 14:51:34

    @48 bo taka niestety jest prawda z 3g. nawet producenci w specyfikacjach podaja, ze czasy dzialania w zasiegu 3g sa krotsze niz w gsm. ja na swojej e71 mam w gsm ok. 3-4 dni, przy 3g 3 dni to max.

  • 0

    53. ~  2009-08-24 14:55:01  host: 88.220.105.186

    @34: Jakie znowu pola, lasy, drogi? W każdym miescie stacji GSM900 jest więcej niż 1800 i UMTS razem wziętych...

  • 0

    54.  2009-08-24 15:00:15

    @53 jestes tego pewien? bo ja obstawiam, ze 1800 i 2100 jest w miastach wiecej niz 900... 900 dzieki dlugosci fal moga pokryc wiecej obszaru, a wiec dobrze sprawdzaja sie po za miastami, gdzie ciezko o chocby zasilanie...

  • 0

    55. ~  2009-08-24 15:33:45  host: v02-05.opera-mini.net

    Znaczy myślę, że wcześniej czy później wszystkie siebie przejdą do takiej organizacji kanału jak plus (dynamicznie łączenia pasm a nie statyczne wydzielanie). W plusie kanały wywoławcze to są na 900mhz (aby telefon zawsze słyszał bazę) i podczas połączenia rozpoczynają się hopping przeskok na inna nosna i jak jest dostateczny sygnał to skok na 1800 i powrót do 900 jak potrzeba. Ps. Często obserwuje mam 0.2wata na 900mhz podchodzę do okna i skok na 1800 i 1wat po 5 sekundach zdejmuje moc troszkę ale i tak Więcej niż na 900. Ale na 3G na max. przy mocy nadawczej +24dBm Nokia E51 bierze 3.12wata z akumulatora ~900mA; 900mhz (2waty) 300mA; 1800mhz (1wat) 320mA.

  • 0

    56. ~  2009-08-24 15:37:44  host: v03-08.opera-mini.net

    A mnie bardziej interesuje co zrobi p4 po spelnienieniu wymagan koncesji na gsm/3g..sadze ze ostro przystopuja.netia ladnie reklamuje mobilny internet p4 szkoda ze nigdy taki nie bedzie.nigdy,ale dobrze ze p4 jest.tort rynku 'data' dziela na4,limity urosna do ludzkich wartosci.dlatego wole prawdziwy mobilny intertet.mirekb

  • 0

    57. ~  2009-08-24 15:41:39  host: v02-09.opera-mini.net

    Do @53: W Radomiu w Plusie jest 1:1:1 GSM:DCS:UMTS. Znaczy wszystkie stacje są 3 sytemowe. Są co prawda 2 wyjątki: jeden antyk tylko 900/1800 (gprs) i jedną tylko UMTS. Ale w bilansie ogólnym jest po równo.

  • 0

    58.  2009-08-24 16:16:23

    56. zobaczymy po wakacjach jak Play ruszy na dobre z budowaniem stacji po wakacyjnej przerwie, wszytkach urzędasów.

  • 0

    59. ~Franziska Bronstein  2009-08-24 16:35:29  host: wapgw4.wapgw.era.pl

    Centernet ma 3 poważne problemy. Pierwszym jest brak kasy. Drugim jest brak pieniędzy. A trzecim jest brak środków. Natomiast przyjaciół moherowych beretów pragnę zapewnić, że nie jest to problem ojca T. Popatrzcie na ceny w sieci/poza w Play/wRodzinie. To jest 5/19 i 29/49 gr za minutę. Ma z tego Era, ma ojciec T. na działalność "charytatywną" i ma Karkosik na trzymanie głowy nad wodą. Bo na budowę sieci to nie te pieniądze. Co będzie dalej? Będzie kasa to będzie zabawa. Nie będzie kasy to pan K. pójdzie na dno, a ojciec T. znajdzie sobie nową "czysto polską" firmę.

  • 0

    60.  2009-08-24 16:38:20

    ~Franziska Bronstein "czysto polska" firma? Chyba tylko Plus by się jako tako nadał choć tam Vodafone siedzi, ale w 70% polska jest.

  • 0

    61.  2009-08-24 17:16:00

    @60 po to chyba wlasnie byl ten cudzyslow...

  • 0

    62.  2009-08-24 17:46:56

    @61 aha ;)

  • 0

    63. ~ja  2009-08-24 22:24:53  host: v02-12.opera-mini.net

    Pytanie jest wazne - czy faktyczne Karkosik chce zabic swoje dziecko - jesli tak to sprzeda to polkomtelowi, jednak sadze ze inwestycja i uruchomienie 420mhz zalatwilo by biale plamy raz na zawsze, jednak pojemnosc takiej sieci bylaby mocno ograniczona.

  • 0

    64. ~  2009-08-25 00:06:36  host: v02-02.opera-mini.net

    Mowicie o mentalnosci polakow. Jak ktos z neta nie korzysta to po co ma 3g wlaczac? A wideorozmowy? Malo kto korzysta bo sa niewygodne. Lepiej przy uchu trzymac tel

  • 0

    65. ~vari  2009-08-25 11:27:44  host: ejs97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Donoszę uprzejmie, że Nordisk nadaje w technologii CDMA z RTCN Kołowo pod Szczecinem. Sygnał dociera aż nad Bałtyk (ale wymagane anteny kierunkowe czyli usługa działała by aż tu ale stacjonarnie). Oznacza to nie mniej ni wiecej że np na Wyspie Wolin jst sygnał CDMA 420 a JESZCZE nie ma CDMA 450 MHz Centertela.

  • 0

    66. ~  2009-08-25 13:11:14  host: user-89-108-217-141.mobile.playmobile.pl

    działałaby - razem

  • 0

    67. ~wosq  2009-08-25 16:59:06  host: 188.33.107.33

    Niech bierze, lub nie bierze..oby to się wreszcie skończyło !!!!

  • 0

    68. ~  2009-08-25 16:59:39  host: setnip02.ericsson.net

    Cześć, Marzena, nie śmiało się przypominam, kiedy mam szansę na twoją propozycję procesu? Sad

  • 0

    69. ~  2009-08-25 17:00:58  host: setnip02.ericsson.net

    hheehehehe pomylilem okienka, przepraszam - prosba o wyrzucenie komentarza tego i 68

  • 0

    70. ~wosq  2009-08-25 17:08:25  host: 188.33.107.33

    Taniej, szybciej, większy zasięg. Dadzą na tygodniowe testowanie, to może się skuszę.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-203-39.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

egran5 | 2017-05-26 20:49:06

raczej bym sie na xiaomi nie skusił poki co


~@ | 2017-05-26 20:43:47

Pocztex? no i luz ;]


słoneczny | 2017-05-26 20:42:30

Gdzie powierzchnia Hongkongu, a gdzie powierzchnia Polski?


~a | 2017-05-26 20:37:29

Ja bym od razu dal 16. Bez kozery ;)


~klimass | 2017-05-26 20:32:26

A to widzieli w tym banku?http://tlp.is/dmd

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet