Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel weźmie co najmniej 600 mln zł w 6 lat od P4

Polkomtel weźmie co najmniej 600 mln zł w 6 lat od P4

WitekT 6 Kwietnia 2012 18:45

3 0

W ciągu 6 lat P4 zobowiązało się zapłacić Polkomtelowi co najmniej 600 mln zł z tytułu świadczenia usługi roamingu krajowego - wynika z prospektu emisyjnego obligacji telekomu.

600 mln zł P4 ma zapłacić w okresie od 1. stycznia 2010 roku do 31. grudnia 2015 roku.




W sieci Polkomtelu codziennie zalogowanych jest około miliona kart operatorów MVNO i korzystających z roamingu krajowego klientów P4 (dane na połowę listopada). Można szacować, że zalogowanych kart MVNO jest nie więcej niż 100 tys., co znaczy, że codziennie około 900 tys. kart SIM P4 było w listopadzie zalogowanych w sieci Polkomtelu.

Polkomtel podał także, że w umowie dotyczącej roamingu krajowego jest napisane, że klienci P4 mają być traktowani co najmniej tak samo dobrze jak właśni w tej samej lokalizacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 83
  • 0

    68. ~  2012-04-07 11:32:53  host: p14-05.opera-mini.net

    myślałem że więcej ludzi się loguje do plusu

  • 2

    69.  2012-04-07 11:41:09

    68- świadomość możliwości ręcznego logowania do Plusa, czy Orange, jest bardzo znikoma. Nawet nasz wlo pisał o koleżance, która przeszła do Play z Plusa i nadal nie ma zasięgu ;-). O Orange chyba też zapomniał. Więc jeśli tacy ludzie mają tego typu problemy, to cóż powiedzieć o użytkownikach nieobeznanych z GSM ?

  • -2

    70. ~mkkot  2012-04-07 15:11:26  host: ip-94-42-11-53.multimo.pl

    Niech mi ktoś coś wyjaśni. P4 ma niby 7 mln klientów. Jednocześnie co roku sieć płaci za roaming ponad 100 mln zł. Czyli z każdego klienta musiałoby być 14 mln zł zysku, żeby to się opłacało, czy mi się wydaje?

  • 1

    71.  2012-04-07 15:22:20

    mkkot: nie 14 mln zł, a 14 zł, czyli trochę ponad 1 zł miesięcznie z każdej raportowanej karty SIM. ;-)

  • 2

    72. ~  2012-04-07 17:35:11  host: s16-11.opera-mini.net

    @71 ale teraz jeszcze dochodzi orange. Ciekawe ile play płaci orange i ile kart jest średnio zajmowanych do tej sieci.

  • -3

    74. ~  2012-04-07 17:57:32  host: t18-14.opera-mini.net

    U mnie Orangu lepiej działa, Plusu zostaje na czarną godzinę. Zdecydowanie się kiełbasi macierz Playu. Nie wiem też dlaczego ale przez przez parę dni miałem tak że po włączeniu telefonu musiałem wyszukiwac od początku operatora

  • 0

    75. ~  2012-04-07 18:27:29  host: z15-13.opera-mini.net

    74, wlasnie cos cholera pokombinowali a juz nie bylo tego. Teraz wystarczy stracic zasieg roamingowy na chwike np w piwnicy albo przejezdzajac przez las i karta nie zaloguje sie sama potem do sieci tylko trzeba znowu wybierac operatora. przeciez nie sprawdzamy podczas jazdy, czy telefon ma zasieg i wten sposob mozna pol dnia przejechac i byc poza zasiegiem. To jest dokuczliwe i to bardzo. Zauwazylem, ze nie jest tak na kazdej karcie. play znowu cos kombinuje i to jest wkurzajace. Witek, moglbys ten temat tez poruszyc przy okazji rozmowy z kims z P4

  • -1

    76. ~  2012-04-07 18:33:37  host: z15-13.opera-mini.net

    Ten brak stabilnosci w Play jest denerwujacy. Stale cos grzebia i przewaznie zamiast poprawic, to spieprza. Dziadkowi ustawilem Plusa, bo Play jest slaby i straszna jakosc. Nie moglem sie do niego dodzwonic i okazalo sie, ze wlasnie wywalilo go z roamingu i ma komunikat wybierz siec. On sam sobie z tym nie radzi. ostanio poprosil zebym zmienil mu na takiego operatora jak kiedys, kiedy nie mial takich problemow. Wczesniej mial heyah i zastanawiam sie, czy faktycznie mu nie przeniesc numeru, bo w Play znowu cuda sie dzieją

  • 0

    79. ~Słoneczny  2012-04-08 00:58:22  host: 89-78-27-96.dynamic.chello.pl

    Największe stresy są gdy telefon 2G połączy się z telefonem 3G. Wtedy Play jak i Orange robi straszną kaszanę. + i T spokojnie daje radę. Ale oryginalny + a nie ten w roamingu playa.

  • 0

    80. ~MADD  2012-04-08 09:15:08  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    No a teraz PLAYowi skończy się eldorado MTR a BTSów nie ma więc już prawie po nich- kwestia czasu.

  • 0

    81. ~  2012-04-08 10:09:41  host: z14-15.opera-mini.net

    i bardzo dobrze wreszcie skończy się ta dzicz jak stawki znormalnieja do powiedzmy 99gr to wreszcie plebsuu przestanie zapychac sieć bo teraz to każdy komu tpft odetnie stacjionarke to zaraz kupuje sobie komórkie nawet bezdomni majom komórki

  • 0

    82. ~a  2012-04-08 13:27:46  host: user-109-243-16-40.play-internet.pl

    @79 to kompletnie nie ma związku... bo tylko "ostatnia mila" jest po jednej w GSM, a po drugiej w UMTS. pośrodku są "bebechy" sieci...

  • 0

    84. ~mkkot  2012-04-09 02:33:25  host: z60-05.opera-mini.net

    WitekT: dzieki za wyjasnienie, nastepnym razem jak bede chcial cos publicznie policzyc, to sobie najpierw narysuje rownanie mazakami.

  • 0

    85.  2012-04-09 09:07:36

    mkkot: a Ty myślisz, że jak ja do tego wyniku doszedłem? ;-)

  • 0

    86.  2012-04-09 19:11:24

    @66 - to bardzo ciekawe, bo np. ja także nie raz w BOK słyszałem wymówkę o tym, że Play nie odpowiada za rozmowy w roamingu krajowym... Po czymś takim juz dałem sobie spokój z reklamowaniem, bo ile można bić głową o mur? Play zwyczajnie spadł do roli nie-głównego numeru.

  • 0

    87. ~wew  2012-04-11 08:00:55  host: 83-238-237-27.adsl.inetia.pl

    Hangover z 2G Plusa na 3G Playa (przepraszam 4G ;) nie działa oczywiście. I z tego w dużej mierze biorą się mity o gorszym priotytetowaniu użytkowników w roamingu krajowych. Tzn jest to mit ale brak hangoveru to brutalny fakt (ale nie mający nic wspólnego z priorytetem). Natomiast co do jakości połączeń sieci natywnej P4 każdy na własne opinie. Jak tą różnicę słyszę natomist do tej pory była ona kompensowana dużo lepszą ofertą. Ale od momentu kiedy W3 dokładnie zrównało oferty ryczałtowe to Play będzie musiał na poważnie zabrać się za jakość....

  • 0

    88.  2012-04-11 08:30:50

    @87: Handover, nie hangover.

  • 0

    89. ~  2012-04-11 08:36:43  host: z42-03.opera-mini.net

    @88 - wole hangover niz handover. I frenchkiss od handshake.

  • 0

    90. ~LepikPL  2012-04-13 21:22:50  host: 87-205-191-237.adsl.inetia.pl

    @89 - a ja wolę publicznie w domu prywatnym niż prywatnie w domu publicznym...

  • 0

    91. ~Play Love  2012-04-14 01:55:48  host: ip-78-30-122-203.free.aero2.net.pl

    Nie wiedzieć czemu w roamingu 3G nie działają videorozmowy ani w Plusie ani w Orange. Poza tym jest super.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-249-55.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

Koala | 2017-03-23 09:22:15

@1 Takie dane podaje IHS Markit. Patrząc na sprzedaż światową, jest to bardzo realne.


Pi0trek | 2017-03-23 09:13:51

Czy tylko mi wydaje się to nierealne?


~ | 2017-03-23 09:12:55

Czas lemingow.


~Tomek | 2017-03-23 09:10:47

Dzięki


Patryk7588 | 2017-03-23 09:02:41

Nic się nie zmieni.

Ankieta

Czy T-Mobile darmowymi 20 GB "uwolnił Internet"?

T-Mobile: 20 GB gratis dla każdego

 

Zobacz wynik | Opinie (14)

Archiwum Ankiet