Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wdrożył rozwiązanie Netcool

Polkomtel wdrożył rozwiązanie Netcool

sirmark 8 Lutego 2005 11:07

0 0

Polkomtel wdrożył zintegrowany i skonsolidowany system operacyjny Netcool firmy Micromouse, który zapewnia strategiczne zarządzanie usługami bezprzewodowymi, w tym usługami głosowymi i związanymi z transmisją danych.

Zaproponowany przez Micromuse zintegrowany i skonsolidowany system docelowo ma zapewnić skuteczne zarządzanie siecią Plus GSM w warunkach ciągłego wzrostu ilości informacji, niezbędnych do skutecznego zarządzania usługami, a także umożliwić minimalizację kosztów operacyjnych związanych z utrzymaniem sieci.

Głównym zadaniem projektu jest poprawa jakości usług i technicznej wydajności sieci, przy jednoczesnym wypełnieniu wszystkich wymogów SLA (Service Level Agreements) stawianych Polkomtelowi przez jego klientów.

Rozwiązanie Netcool firmy Micromuse zapewniło zintegrowaną platformę do zarządzania błędami i korelacją zdarzeń oraz umożliwiło proaktywne zarządzanie i obsługę istniejącej sieci. W związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem technologii bezprzewodowych wprowadzanie nowych produktów i usług odbywa się często w bardzo krótkich przedziałach czasowych. Zastosowanie technologii Netcool pozwala firmie Polkomtel na szybką i łatwą integrację oraz zarządzanie nowymi platformami, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez rynek.

"Centralnemu systemowi zarządzania uszkodzeniami/serwisami postawiliśmy kilka kluczowych wymogów", mówi Adam Grabarski, Kierownik Zespołu d.s Systemów Wsparcia Operacyjnego i Analizy Danych Polkomtel S.A. "System musiał zapewniać minimalizację kosztów operacyjnych związanych z utrzymaniem sieci, przy rozsądnym poziomie wydatków inwestycyjnych, uniezależnienie procesu monitorowania sieci od typu sprzętu czy dostawców infrastruktury sieciowej Plus GSM (jeden i ten sam centralny system do monitorowania sieci, to samo GUI dla inżynierów monitorujących sieć), wsparcie dla wszystkich technologii eksploatowanych i oferowanych przez Polkomtel, włącznie z przyszłymi technologiami oraz zapewnienie lepszego wsparcia dla procesu zarządzania serwisami (service quality monitoring, SLA management). Dodatkową zaletą była możliwość szybkiego wdrożenia oraz szybkich modyfikacji w celu wspierania nowych serwisów czy urządzeń" – dodaje Adam Grabarski.

Rozwiazanie Netcool umożliwiło firmie Polkomtel szybkie zintegrowanie 18 różnych elementów systemów zarządzania. Dzięki tej integracji zespoły operacyjne operatora uzyskały całościowy wgląd w infrastrukturę sieci, która monitorowana jest za pomocą jednej konsoli. Rozwiązanie Netcool firmy Micromuse, opracowane dla rynku bezprzewodowego, spełnia wymagania stawiane przez operatorów mobilnych – Polkomtel zaś czerpie teraz korzyści z wdrożenia dedykowanych aplikacji do monitoringu sieci, które zapewniają stałą dostępność i niezawodność bezprzewodowych usług oferowanych przez firmę.

Rozwiązania Netcool stanowiły także trzon centrum zarządzania siecią Polkomtela (NOC), konsolidując dane o stanie sprzętu i aplikacji firm takich jak Ericsson, Hewlett-Packard, Cisco Nokia i Lucent.

Partner firmy Micromuse – Ericsson – integrator projektu, był odpowiedzialny za przygotowanie planów projektu i jego wdrożenie. Ścisła współpraca pomiędzy firmami Micromuse i Ericsson zaowocowała dostarczeniem platformy do zarządzania, która pozwala firmie Polkomtel zapewnić niższe koszty utrzymania sieci i szybszy zwrot z inwestycji.

Źródło tekstu: Micromuse     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~:)  2005-02-08 11:23:00  host: pc05.instal.pl

    w takim razie można spodziewać się nowych promocji ................... żartuje ;P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-180-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet