Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel wdroży platformę analityczną SAS

Polkomtel wdroży platformę analityczną SAS

sirmark 27 Maja 2008 20:24

0 0

SAS Institute dostarczy Polkomtelowi platformę analityczną. Dzięki niej operator będzie mógł szybciej podejmować decyzje rynkowe, wprowadzać nowe produkty i usługi.

Platforma analityczna SAS zostanie zastosowana w szczególności do analizy zachowań klientów, badania konkurencyjności produktów, usług i taryf, wsparcia procesu utrzymania klientów oraz planowania i monitorowania wykonania budżetu.




Projekt wdrożenia platformy obejmuje kompleksową obsługę Polkomtela w zakresie: utrzymania, administracji oraz szkoleń użytkowników.

Naszym celem jest posiadanie środowiska analitycznego dedykowanego dla pracowników spoza pionu IT, które pozwala na wykonywanie prostych i bardziej złożonych analiz za pomocą przyjaznych dla użytkownika narzędzi. Jednocześnie chcemy wykorzystać wartość dodaną, wynikającą z planowanej integracji narzędzi analitycznych SAS z systemami bazodanowymi firmy Teradata - informuje Marcin Słomka, kierownik sekcji zarządzania wiedzą o kliencie w Polkomtelu.

Źródło tekstu: wnp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~korekta  2008-05-27 21:42:13  host: dpo75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...dostarczy Polkomtelowi...

  • 0

    3.  2008-05-27 22:24:22

    Może ów system w końcu przeanalizuje taryfy kubali i na komputerach zarządu wyświetli komunikat "Taryfy kubali są do d....!" ;-) Oraz "Podstawowa stawka w mixie jest z zeszłego wieku!" :-D No i na koniec: "90% słuchawek oferowanych w naszej sieci miało premiere 2-3 lata temu a ceny mają jak nowinki z wyższej półki!" :-D

  • 0

    4.  2008-05-27 22:43:45

    Bardzo fajnie, może dzięki temu Plus stanie się bardziej konkurencyjny co wymusi ruchy na innych operatorach. My klienci na tym skorzystamy.

  • 0

    5.  2008-05-27 23:02:29

    #5 Nie odbieraj jedynej radości z życia dziecku neostrady! ;-)

  • 0

    6. ~Pracownik  2008-05-28 00:15:07  host: host-80-54-210-165.intermedia.net.pl

    Może w końcu pracownicy POS'ów zostaną odciążeni od robienia raportów i sprawozdań, a koordynatorzy odpalą sobie "platformę analityczną SAS" i sprawdzą jakie PLUS ma niedociągnięcia.

  • 0

    7. ~Templariusz  2008-05-28 06:28:14  host: staticline23090.toya.net.pl

    #2: Nom, do dziś nikt nie poprawił :D

  • 0

    8. ~  2008-05-28 07:09:44  host: h95.radzionkow.net

    także i twoich głupich komentarz nikt nie poprawił panie tępylariusz - wniosek jest taki, że 1 z moderatorów się podaje za niego, skoro nigdy nie usuwają jego komentarzy

  • 0

    9.  2008-05-28 08:24:01

    #7 oj tam ;)

  • 0

    10.  2008-05-28 08:35:15

    #8 ja byl jednak zwrocil uwage w pierwszej kolejnosci uwage na jakosc Twoich komentarzy, potem mozna sie zajac innymi.

  • 0

    11. ~  2008-05-28 09:10:28  host: h95.radzionkow.net

    #10 masz być sprawiedliwy, bo jak raz napisałem oręcz be to zaraz go nie było, ale plus sux może być ;/

  • 0

    12.  2008-05-28 10:06:40

    #11. jakbys nie zrozumial tego co pisalem Ci mailem, i tu to powtorze. Zostales odciety od komentarzy za caloksztalt ich tresci a nie za "orecz be". Myslalem, ze to bylo jasne, ale zawsze mozna wrocic do blokady.

  • 0

    13. ~LOLO  2008-05-28 10:17:26  host: apn-77-112-48-251.gprs.plus.pl

    #12 - tak, groźby i zastraszanie to jest to, co lubimy najbardziej.

  • 0

    14. ~  2008-05-28 10:27:59  host: h95.radzionkow.net

    wkurza mnie po prostu, że teraźniejsze moje posty są usuwane, a tępylariusza nie i zamiast go straszyć, to straszycie tylko mnie za to, że śmiem upomnieć kogoś, że ktoś non stop pisze posty nie wnoszące nic do tematu

  • 0

    15.  2008-05-28 10:48:57

    #14. ja Cie strasza? ja Cie informuje, a cala reszta zalezy od Ciebie. I po raz trzeci nie rozumiesz, ze nie chodzi o pojedynczy komentarz. Wiec zanim zaczniesz poprawiac innych zacznij od siebie.. Wtedy porozmawiamy o Templariuszu.

  • 0

    16.  2008-05-28 11:36:17

    Alienus masz racje mnie w plusie oferta telefonow takze dobija :/ Normalnie w plusie to jest jakis skansen prawie wcale nie ma nowosci a telefony bardziej zaawansoweane to chyba nie dla abonentow Plusa ;)

  • 0

    17.  2008-05-28 11:53:51

    Szalony: bo to idzie tak, ze najnowsze telefonu kupuje sie poza siecia, a nie czeka na wprowadzenie do promocji.

  • 0

    18.  2008-05-28 19:34:40

    17:i tu nawet Play'owcy muszą przyznać że masz rynek nie walczy cenami słuchawek (przez chwile Play walczył, swojego czau Heya walczyła cenami połączeń, teraz przyszła pora zarabiać) na to byśmy dostawali dobre telefony za przysłowiową złotówkę przyjdzie pora za jakiś czas...

  • 0

    19. ~xxx  2008-05-28 19:39:33  host: ehe77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepszą platformą oceniającą ofertę plusa i każdej innej sieci telekom. są... klienci. Nie trzeba grubej kasy wydawać, wystarczy analizować hipotetyczną "książkę skarg i zażaleń" choćby i internetową i to za darmo. Tylko co tam by się działo na takim forum :)

  • 0

    20.  2008-05-28 19:48:56

    19: tu akurat masz tylko częściową racje, poczytaj na forach co ludzie piszą o Lagunie, ja nie wiem, albo mam niesamowite szczęście lub mój egzemplarz Lagumy I nie chce się psuć albo jest jeszcze inna opcja (piszący te negatywne komentarze na jej temat nigdy nie mieli okazji jej użytkować)

  • 0

    21. ~09.09.2009  2008-05-29 21:32:26  host: emw81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie wszystko zależy od ludzi, niektórzy piszą negatywnie o jakiejś ofercie nie merytorycznie a dlatego, że pani się do nich nie uśmiechała w salonie bo miała zły dzień, poza tym czy musi? Ja sztucznych uśmiechów nie lubię bo wiem, że są na pokaz wymuszone żeby klienci byli zadowoleni. Hipokryzja, obłuda etc.

Dodaj swoją opinię