Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel usunął awarię sieci w Łódzkiem

Polkomtel usunął awarię sieci w Łódzkiem

LuiN 19 Marca 2013 15:28

2 0
Około południa doszło w Łodzi do uszkodzenia dzierżawionego od GTS Energis dużego łącza transmisyjnego. Usługi Plusa przestały działać.

W wyniku awarii odcięta została możliwość świadczenia usług sieci Plus na terenie województwa łódzkiego w rejonach Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna i Rawy Mazowieckiej.

GTS Energis w ciągu około 2 godzin przywrócił zerwaną transmisję i od godz. 13:45 sieć działa już poprawnie.

Operator sieci Plus przeprasza wszystkich klientów za wszelkie trudności związane ze wspomnianym powyżej incydentem - czytamy w komunikacie operatora.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: gts energis | polkomtel

w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2013-03-19 16:03:54  host: 89-70-99-190.dynamic.chello.pl

    A ja przypomnę, że w centrum Wrocławia HSPA+ i LTE działają z prędkością 1-4Mb/s

  • -3

    4. ~  2013-03-19 16:07:29  host: v58-14.opera-mini.net

    Potwierdzam awarię, w Ossie k. Rawy Mazowieckiej w ogóle nie działała sieć PolkomtelU, chociaż mogło to być spowodowane brakiem zasięgu, nie wiem.

  • 0

    5.  2013-03-19 16:11:49

    No nie wiem czy awaria sieci 2G na obszarach położonych na zachód od Łodzi to była ta sama co w Łodzi i w rejonach wymienionych w newsie, jednak nie około południa a gdzieś ok. 11.20 się zaczęła (zerwało mi w czasie rozmowy połączenie) a sygnał w telefonie pojawił się ok. 14.30 ;-)

  • 0

    6. ~dan  2013-03-19 16:31:53  host: host-62-141-193-239.swidnica.mm.pl

    nie tylko w łodzi okolice wroclawia tez.

  • 0

    8. ~Mietek  2013-03-19 16:44:27  host: bras-nat.metrointernet.pl

    Nie żebym się czepiał, ale o ile się nie mylę nie ma już takiej firmy jak GTS Energis. :-) Jest po prostu GTS, ewentualnie GTS Poland.

  • 0

    9.  2013-03-19 18:06:37

    W Wieluniu też nie zestawiało dużej części połączeń.

  • 0

    10. ~  2013-03-19 18:12:46  host: 159-205-141-59.adsl.inetia.pl

    Zasięg był full, a każde połączenie kończyło się błędem połączenia

  • 0

    11. ~lucas77  2013-03-19 20:05:03  host: n93.ngates.nasze.pl

    ...PLUS..przeprasza...a że ja musiałem zabólić dużo więcej żeby sprawe załatwić ,bo z innej sieci to nikogo nie interesuje...na awariach też idzie zarobić..

  • 0

    12. ~BzykMen  2013-03-19 20:18:52  host: apn-77-113-243-73.dynamic.gprs.plus.pl

    #3 To się ciesz u mnie HSPA+ działa z prędkością do maksymalnie 50-100 kbit/s . Choć zasięg jest ponad 70% . Ot cały żałosny PLUS . A BOK PLUS to olewa , bo nawet nie umie odpowiedzieć na problem techniczny .

  • -1

    13. ~draw  2013-03-19 21:12:47  host: staticline-31-183-106-189.toya.net.pl

    obserwując plus od momentu przejęcia przez Solorza, niewątpliwe jakość tej sieci pogorszyła się (mam na myśli jakość połączeń, nie internet). Czy macie podobne obserwacje? Mówię o terenie woj. łódzkiego.

  • 0

    15.  2013-03-19 21:37:53

    draw - ja nie zauważyłem ;-)

  • 0

    16.  2013-03-19 22:13:25

    draw - ja też nie

  • 0

    17. ~abc  2013-03-20 01:48:33  host: ip-37-209-154-105.free.aero2.net.pl

    u mnie nadal nie ma 3g z plusa/aero miasto Myslowice, i Bierun. Ciagne z nadajnika Chełmek 10km od bierunia

  • 0

    18. ~abc  2013-03-20 01:52:30  host: ip-37-209-154-105.free.aero2.net.pl

    oczywiscie nie ma od dzis rana.. normalnie jest z 2 nadajnikow

  • -1

    19. ~  2013-03-20 06:43:39  host: v61-03.opera-mini.net

    Macie swoją jakość Plusa, Hahaha.

  • 0

    20. ~  2013-03-20 06:51:16  host: 213-238-102-215.adsl.inetia.pl

    @19 - nie ośmieszaj się. Co ma Plus do tej awarii? To jego wina, że najprawdopodobniej jakiś pajac przeciął koparką światłowód Energis? Przecież nie tylko Plus ucierpiał, a każdy korzystający z tego kabla.... Naprawili w dwie godziny, co jest dobrym wynikiem, bo ogólnie Energis to jedna z lepszych firm zapewniających infrastruturę. No, ale siedź sobie (najpewniej) fanboju Play na ifrze zapewnianej przez Netię :-).

  • 1

    21. ~j@  2013-03-20 06:52:59  host: 212.2.126.234

    *13 ja zauwazylem,rzeczywiscie poszlo bardzo w dol a bywam czesto od paru miesiecy w poludniowo wschodniej Polsce.Dwa lata temu bylo duzo lepiej w tych samych okolicach

  • 0

    22. ~asde  2013-03-20 10:16:18  host: 46.204.57.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A swoja droga dlaczego sieci sa tak projektowane, ze przetnie sie jeden kabel i sa tak duze utrudnienia? Czy nie powinny byc jednak jakies rozwiazania zapasowe, ktore byc moze nie zapewnia pelnego ruchu, ale przynajmniej zmniejsza skale problemow.

  • 0

    23. ~  2013-03-20 11:13:31  host: 37.228.48.4

    @22 nie kabel tylko światłowody - tzw. optyka .

  • 1

    24. ~Gadulski  2013-03-20 11:17:25  host: p5B332636.dip.t-dialin.net

    Nazwa województwa może być napisana z małej litery "łódzkim".

Dodaj swoją opinię