Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel ukarany za brak pozwoleń na nadajniki

Polkomtel ukarany za brak pozwoleń na nadajniki

sirmark 16 Września 2008 17:21

0 0

Karę w wysokości 50 tys. musi zapłacić Polkomtel za naruszenie przepisów Prawa telekomunikacyjnego polegające na wykorzystywaniu częstotliwości bez posiadanych pozwoleń radiowych.

W wyniku przeprowadzonego przez UKE postępowania administracyjnego ustalono, iż Polkomtel bez wymaganego pozwolenia radiowego wykorzystuje radiowe urządzenia nadawczo-odbiorcze pracujące w pięciu stacjach bazowych telefonii ruchomej zlokalizowanych w województwie małopolskim.




W sytuacji używania urządzenia radiowego bez posiadanych do tego uprawnień, UKE wydaje decyzję o nałożeniu kary pieniężnej, której maksymalna wysokość może wynieść do 3% przychodów ukaranego podmiotu osiągniętych w ubiegłym roku. Wysokość kary nałożonej na Polkomtel uwzględnia okoliczności naruszenia, a zwłaszcza to, jak długo te urządzenia radiowe były używane bez wymaganych pozwoleń oraz fakt, iż naruszenie nie miało jednostkowego charakteru.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2008-09-16 17:47:35

    #2: dokładnie jest tak jak piszesz. U mnie Polkomtel wspólnie z PTC próbuje postawić maszt w celu poprawy zasięgu. Tak próbuje już z 5-6 lat:)

  • 0

    4.  2008-09-16 17:52:11

    @1: może to po prostu początek, UKE nie jest w stanie zrobić wszystkiego na raz. W ciągu kilku dni/tygodni powinny pojawić się kolejne tego typu kary. A co do Orange - z tego co pamiętam dość szybko uwinęli się z załatwianiem brakujących pozwoleń. Być może Plus zwlekał z tym najdłużej i stąd kara.

  • 0

    5. ~Gal  2008-09-16 17:58:49  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    hmm - dzieki temu choremu panstwu Polkomtel nie moze Ci postawic oficjalnie nadajnika np. na balkonie. "Uwielbiam" wypowiedzi nastolatkow, sa zawsze takie hmm... zbuntowane.

  • 0

    6. ~manski  2008-09-16 18:23:27  host: ip-89-174-121-98.multimo.gtsenergis.pl

    a co to za kara 50 tys zł pewnie prezes miesięczną pensję bierze większą

  • 0

    7. ~  2008-09-16 18:44:11  host: p05-13.opera-mini.net

    Czy napewno to przez ekologów i protesty mieszkańców? Wg mnie, to winne jest chore prawo i niekompetentni urzędnicy, a nie jacyś ekolodzy. Pantg

  • 0

    8.  2008-09-16 19:28:58

    ŁAŁ!! A kar za posiadanie pozwolenia radiowego dla nadajnika, dla którego jeszcze nawet wykopów pod fundamenty na wieże nie wykonano nie przewidują?

  • 0

    9.  2008-09-16 19:32:43

    7. - oczywiście, że nie ekolody... bo to są pseudoekolodzy ;-) a u mnie w mieście bractwo rycerskie nawet ;-D

  • 0

    10. ~krzysiekn  2008-09-16 19:51:24  host: jacek4797.net.autocom.pl

    Aktualna lista stacji bez zgód jest na malopolska.btsearch.pl

  • 0

    11. ~kwistas  2008-09-16 19:56:09  host: w3cache.wignet.pl

    Darrrrrdzo duża kara aż 50 tyś im dali... xD widać ze Plus ma inne względy bo w końcu państwowe stołki tam są. Inna sieć by bez 500tyś nie bieli się co pokazywać...

  • 0

    12. ~kikulo  2008-09-16 20:42:34  host: chello089078123017.chello.pl

    Mylicie pojęcia, tutaj chodzi o brak odprowadzonego haraczu na rzecz UKE (opłata za wykorzystanie częstotliwości radiowych), a nie o zezwolenia administracyjne.

  • 0

    13.  2008-09-16 20:49:49

    a w moim miescie pozwolenie maja, stacja jest gotowa, tylko nie uruchamiaja ;) az ich Play wyprzedzil i jako pietwszu 3G odpalil ;)

  • 0

    14.  2008-09-16 20:51:48

    jako pierwszy mialo byc :)

  • 0

    15.  2008-09-16 20:56:08

    ~kikulo - ty się mylisz - jak byk jest napisane o braku wymaganego pozwolenia a nie opłaty za częśtotliwość.

  • 0

    16. ~kikulo  2008-09-16 23:05:31  host: chello089078123017.chello.pl

    a jednak to Ty się mylisz: http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&ne ws_cat_id=21&news_id=412&layout=11&page=text

  • 0

    17. ~Jaro  2008-09-17 00:09:12  host: 219.210.200.89.otvk.pl

    Kikulo ma rację, tu nie chodzi o karę za postawienie masztu beż wymaganego pozwolenia budowlanego lecz też o karę administracyjną, ale za nieprzestrzeganie prawa telekomunikacyjnego. Podejrzewam, że nadzór budowlany nałożyłby wyższe kary. @2: Sądzisz, że połączenia byłyby tańsze, gdyby nie koszt budowy masztów? Myślę, że jesteś w dużym błędzie. Poza tym gdybyś znał procedurę, a szcególnie środowiskową i odpowiedzialność urzędasów za wydanie błędnej decyzji, to nie pisałbyć głupot. Często jest tak, że to inwestor (z różnych powodów) doszukuje się błędów proceduralnych, żeby podważyć postępowanie. W praktyce ludzie i pseudoekolodzy dowiadują się o inwestycji, gdy wjeżdżają na plac budowy pierwsze żurawie, bo na spychacze i równarki przy tej skali róznych inwestycji już nie reagują.

  • 0

    18. ~mirekb  2008-09-17 08:13:39  host: apn-77-115-180-162.gprs.plus.pl

    w marcu tego roku zauwazylem ze loguje sie do 3g plusa.do najblizszego node b z umts bylo kolo 20km,napisalem do plusa jak to mozliwe ze z takiej odlelosci zlape 3 skoro w jeszcze terenie górzystym praktycznie nieprawdopodobne.odpisali ze to mozliwe!!napisalem w maju b.r.do uke ze najprawdopodobniej nie ma zezwolenia na 3g (pomimo ze ciesze sie z zasieu 3g) odpisali ze przeprowadza stosowna kontrole.odpowiedzi nie mam do dzis..gdzie indziej jednak sprawdzili.znam procedury do postawienia masztu.łatwo nie ma ale nie wydaje sie ze ulenie to szybkiej zmianie,co wiecej woole sie na to nie zanosi

  • 0

    19.  2008-09-17 09:32:06

    ~Jaro - a o czym ja mówię? O karze za brak wymaganego pozwolenia! Zwykłej administracyjnej deyzji - formalność...

  • 0

    20.  2008-09-17 10:28:43

    #18: skarżypyta?

  • 0

    21. ~kikulo  2008-09-17 14:10:22  host: 194.181.196.252

    19. wlo, dokładnie chodzi o decyzję (formalność) i odprowadzenie opłaty do UKE, prawdopodobnie mylisz opłaty za koncesję z opłatami za używanie częstotliwości radiowych. Tak, czy siak nie ma to nic wspólnego z decyzjami zezwalającymi na budowę, o czym właśnie pisałem.

  • 0

    22. ~nick  2008-09-17 16:36:15  host: car27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolejna groszowa kara...

Dodaj swoją opinię