Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel twierdzi, że iPlus jest najszybszy

Polkomtel twierdzi, że iPlus jest najszybszy

LuiN 1 Października 2010 11:29

0 0

W testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s) - podaje Polkomtel w komunikacie prasowym.

Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską (transmisje plików o pojemności 25 MB z użyciem FTP). Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych).

Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Jak podaje w swoim komunikacie Polkomtel, iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych. Jak czytamy dalej w komunikacie, iPlus ma najniższy odsetek niedających się zrealizować usług FTP (4,4%) i HTTP (1,3%) oraz najmniejszą niedostępność sieci (0,26%).




Wyniki testów przedstawiają poniższe tabele (kolejno: średnie i maksymalne prędkości Internetu, dostępność usług, maksymalne prędkości z podziałem na miasta).

internet pakietowy testy internet pakietowy testy internet pakietowy testy

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    44. ~  2010-10-01 22:08:53  host: apn-77-114-79-230.dynamic.gprs.plus.pl

    #42 u mnie było podobnie w Orange i też przeniosłem się do Plusa bo powiedziałem dość

  • 1

    45.  2010-10-01 22:13:58

    @43 ooo Kochany w błędzie jesteś. Co Ci z ceny jak nie będziesz mógł tego wykorzystać w należyty sposób ? Play nie dość że ograniczona szybkość to jeszcze zasięg bardzo mały. To o czym pisze kolega w poście 42 jest nie do osiągnięcia w Play. A te 10gb o którym piszesz, hehehe jak to wykorzystasz to ok. Internet mobilny jest mobilny i taki ma też być a nie prawie mobilny. Ja co prawda nie korzystam z Plusa czy z Playa. Ale za to mam do dziś modem Ery Blueconnect i też mnie jeszcze nie zawiódł. Zasięg gdzie się nie udałem miałem. Z prędkością to wiadomo różnie,ale nawet dosłownie na szczerym polu zasięg miałem. Zaś co do Orange to faktycznie, prestiż nie idzie w zgodzie z jakością, nawet w stolicy potrafi wykrzyczeć że sieć zajęta.

  • 0

    46.  2010-10-01 22:43:21

    http://www.speedtest.net/result/974639739.png , http://www.speedtest.net/result/974650101.png . Era u mnie ostatnio duzo lepiej od Iplusa dziala . Play nie chce mi sie testowac ale teraz to 300kb/s max idzie .

  • 0

    47. ~@45  2010-10-01 22:49:16  host: public-gprs105494.centertel.pl

    Co do orange to dokładnie. Chwilami się osiąga nawet 6,8mbit/s ale co z tego jak często pojawiają się 10sekundowe przerwy w czasie których dosłownie żaden pakiet nie dociera. Modem ok (w play, plus,erze takich objawów nie ma), a infolinia twierdzi, że oni problemów nie widzą.

  • 0

    48.  2010-10-01 23:31:15

    A ja juz odkrylem, dlaczego mam 500kbit w Playu - kazdemu z Freshem przycinaja net do 512kb/s, niezaleznie od opcji (mialo tak byc tylko w opcji z darmowym netem po doladowaniu). Co ciekawe, zarowno odbieranie, jak i wysylanie jest przycinane na tym samym poziomie - 512kbit.

  • 0

    49.  2010-10-02 00:20:36

    Co do tematu HSPA+ w Orange i Play. Po wcześniejszych deklaracjach na razie cisza u obu operatorów. Można spekulować że problem jest ze strony dostawcy sprzętu - Huawei, no bo czemu sie tak długo ociągają z upgrajedem? Era i Plus działający na NSN i Ericssonie już mają HSPA+.

  • 0

    50.  2010-10-02 09:43:35

    No bo chyba Era i Plus najbardziej inwestują. Orange wybrało inne drogi inwestycji i robi to dość powoli.

  • 0

    51.  2010-10-02 10:19:43

    @45 ja we wszystkich lokalizacjach z których korzystam mam w Playu 1 mbps więc biorę Playa bo tańszy mimo że Plus ma szybciej. Z testów wynika że Play jest wolny ale wszędzie stabilny. Mnie np. ceną zainteresował Orange Free na Kartę. Co z tego jak u mnie gdzie najczęściej korzystam mam 100 - 200 kbps. a mieszkam w centrum miasta.

  • 0

    52. ~mieczyk  2010-10-02 14:08:55  host: 77-255-59-149.adsl.inetia.pl

    Z Orange tak jest niestety nic na razie nie robią zbytniego żeby to poprawić. Co ciekawe w stolicy potrafi przy łączeniu się wykrzyczeć że sieć zajęta. Nie jest to zbyt pocieszające.

  • 0

    53. ~tomek  2010-10-02 19:15:19  host: user-188-33-229-194.play-internet.pl

    tak teraz działa Play w Opocznie: http://www.speedtest.net/result/975612449.png http://www.speedtest.net/result/975614615.png Czy oni nie widzą tego w swoich centrach monitorowania sieci?! Dla jasności nie jest to test w EDGE tylko HSDPA. Około 1 w nocy powinno dać osiągnąć się 1Mbps.

  • 0

    54.  2010-10-02 21:10:35

    Tomek w Play to chyba nic nie widza ;) - jak nodeB ma parametr Ecno -10 przy bezposredniej widocznosci i sygnale -70dBm to w Play takze jest normalne ;)

  • 0

    55.  2010-10-02 22:19:10

    -70dBm zapewnia pełną stabilność połączenia oraz jakość, jazda się zaczyna od 95 w górę :)

  • 0

    56. ~a_lex  2010-10-03 11:03:46  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Wiadomość (SMS) od SimPlus "Dwa razy więcej! Pakiet 40 zł na rozmowy i smsy w Plusie możesz kupić już za 20 zł! Aktywuj pakiet kodem *121*11*53# i korzystaj przez 14 dni". Pytam się - o co chodzi?

  • 0

    57.  2010-10-03 11:18:30

    Kwistas ja wiem o tym - ale wiesz pewnie ze parametr jakosciowy EC lacznie z sila pilota ma ogromne znaczenie przy jakosci sygnalu 3G i wynikajacymi z tym problemami - szary czlowiek nawet nie wie co sie dzieje wtedy wazne ze siec dziala a jak to juz nie Play problem - przy -100dBm mam w Plusie EC 3-4 i predkosci 3-5mb/s a w Play przy -80dBm EC -10-12 i 500kb/s :/ Jakosc w dzialaniu sieci Play w wielu rejonach jest fatalna co nie znaczy ze wszedzie tak jest - moze byc tak jak np kolo mnie w Poddebicach - tam 3G Play jest bardzo ladnie zrobione i tylko Play ma 3G . Ale zbaczamy z tematu bo tu jest mowa o Iplusie ;)

  • 0

    58.  2010-10-03 22:34:33

    iPlus też w odległości 30 km od dużego miasta działa średnio, co jest wkurzające, ale działa czego nie można powiedzieć o play online, więc jednak widać różnicę. Brakuje jednak w plusie kompresora, który jest jedynie w Erze, ale cóż.

  • 0

    59. ~prozaq  2010-10-04 09:10:22  host: public-gprs1982.centertel.pl

    Można by dyskutować, ja na przykład korzystając z Cyfrowego Polsatu nie mogę powiedzieć, by były powody do narzekań. Fakt, że wszędzie nie próbowałem, więc może i nie ma gdzieś zasięgu, ale to przecież w tym towarzystwie najmłodsza usługa, więc dajmy się jej rozwinąć. A dodatkowym jej atutem jest to, że wchodzi też w skład oferty zintegrowanej z telefonem i telewizją.

  • 0

    60. ~zenq  2010-10-04 13:05:59  host: nat-21-10.interduo.pl

    co najlepsze majac taryfe swobodny internet w playu, srednio w speedtestach wyciagam 1,7 mbps, po podlaczeniu omnii kabelkiem do kompa. na dedykowanej karcie do play online oczywiscie bylo przyciete do 1 mbps.

  • 0

    61. ~met0  2010-10-04 15:29:46  host: dpy54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na dluzsza mete, dyskusja kto, gdzie i jak. nie ma sensu. chyba ze znajdzie sie grupa osob z jednego miasta. wnioski jak dla mnie sa takie. poza miastami orange z cdma, w miastach roznie, ze wskazaniem na duze sieci z darmowym sciaganiem w nocy. w ogolnym rozrachunku zatem - orange.

  • 0

    62. ~  2010-10-05 14:51:39  host: t10-11.opera-mini.net

    I tak przyszłość to LTE. Skończą się wtedy wszelkie problemy, co najwyżej trzeba będzie wybudować sporo lini światłowodowych by sieć się zwyczajnie nie "zapchała" puki co pozostanę fanem łączy kablowych :)

  • 0

    63. ~dzin  2010-10-06 14:03:41  host: dqa179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @62, niby tak, ale sa miejsca, gdzie kablowe lacze jeszcze nie dociera. a wtedy takie cdma moze byc jedynym wyjsciem na dobre surowanie po sieci.

Dodaj swoją opinię